Mayreau – Wyspy Karaibskie w kameralnej odsłonie

Tę najmniejsza z zamieszkałych wysp należących do Grenadyn zamieszkuje zaledwie 250 mieszkańców, którzy przygotowani na przybycie turystów rozkładają straganiki z pamiątkami. Utwardzili również 200 metrów bitej drogi. Na całej wyspie są dwa samochody, drogę przygotowano więc specjalnie dla turystów – wszyscy przybyli na wyspę korzystają właśnie z niej, aby z portu przedostać się w głąb wyspy.

Wypłyń z nami w rejs na Karaiby i zwiedź wyspę Mayreau

Na karaibską wyspę Mayreau dotrzeć można statkiem pocztowym, który przypływa do portu dwa lub trzy razy w tygodniu. Można też skorzystać z łodzi jednego z mieszkańców, ale koszt takiej usługi może naprawdę zaskoczyć. Znaczna część turystów przybywa w ramach półdniowych lub całodziennych wycieczek z Canouanu czy Union Island. Będąc na rejsie i opływając Morze Karaibskie, aż żal byłoby nie odwiedzić tego urokliwego zakątka na Ziemi.

Miłośnicy kąpieli słonecznych odnajdą raj na Salt Whistle Bay, na którą z wioski można dotrzeć w 15 minut drogą przez busz – podobno, bo mieszkańcy oraz turyści po prostu dopływają tam jachtami lub łodziami. Właśnie w okolicach tej plaży znajduje się jedyny luksusowy hotel z 27 pokojami dla turystów.

Na plaży tej rozstawionych jest kilkaset niebieskich leżaków, a czas spędzany przez turystów umila muzyka grana na żywo przez orkiestrę stalowych bębnów. Gorący piasek, drinki z rumem, nieskazitelnie czysta woda i charakterystyczna dla Karaibów muzyka sprawiają, że jest to najpopularniejszy wśród turystów zakątek na tej egzotycznej wyspie.

Co można zobaczyć na Mayreau?

Jedynym zabytkiem znajdującym się na wyspie jest kościół katolicki, w którym coraz chętniej biorą ślub przyjezdni. Wesela na Mayreau trwają kilka dni. Całą wioska udekorowana jest specjalnie na taką uroczystość, a zabawa przy muzyce i dużej ilości rumu nie ma końca.

Wzgórze, na którym stoi kościółek i szkoła to idealny punkt widokowy, z którego widać całą wyspę. Będąc wyposażonym w dobry aparat fotograficzny można zrobić przepiękne i naprawdę wyjątkowe zdjęcia, np. po 25-krotnym zbliżeniu na Big Blue (Wielki Błękit) można dojrzeć wraki małych jednostek.

Poczuj karaibski klimat - pogoda nie tylko na opalanie, ale też na nurkowanie

Mayreau jest rajem nie tylko dla mistrzów obiektywów oraz plażowiczów z zamiłowania, ale także dla osób, które uwielbiają nurkować. Niezwykle przejrzysta i ciepła woda oraz rafy koralowe wokół wyspy to cecha wspólna wszystkich Wysp Karaibskich.

Z punktu widokowego widać również Tobago Cays – małą bezludną wyspę, na której kręcono część filmu „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”. Znajduje się na niej rezerwat przyrody, który warto (korzystając z pobytu na Mayreau, z której jest najbliżej) zobaczyć.

Przeżyj z nami niezapomnianą przygodę podczas rejsu po Morzu Karaibskim. Gdy już raz odwiedzisz egzotyczne wyspy, będziesz chciał wracać tu co rok.