Rejs Polinezja Francuska 2017

Polinezja, a szczególnie jej główna wyspa Tahiti jest jedną z najbardziej znanych i cenionych za piękne widoki atrakcji turystycznych Oceanii. Piękne piaszczyste plaże i turkusowa woda oceanu tworzą niezapomniany krajobraz. To znakomite miejsce nie tylko dla żeglarzy, ale również dla osób pragnących zachwycić się światem podwodnym.

Polinezja jest zamorskim terytorium Francji. Językiem oficjalnym jest francuski, jednakże zamiast waluty euro zachował się tutaj Frank Polinezyjski. Charakterystycznymi widokami w tym rejonie są błękitne laguny, w których znajdują się bezpieczne kotwicowiska i malownicze plaże. Pokojami hotelowymi są domki na palach wbitych w dno nazywane "overwater bungalows". Na wyspach występuje bujna roślinność, której sprzyjają obfite tropikalne ulewy, szybko zamieniające się w upalny słoneczny dzień. Głównym zajęciem tutejszej ludności jest rolnictwo i rybołówstwo. Uprawia się: kawę, palmę kokosową, trzcinę cukrową, wanilię, owoce cytrusowe. Z przydrożnych straganów mieszkańcy sprzedają ananasy, taro i świeżo złowione solandry. Występujące w tym rejonie barwy wody, od jasnego lazuru po kobaltowy błękit, zapierają dech w piersi. Rafy koralowe i ryby mienią się tęczą kolorów. Tropikalna roślinność i kwiaty osłaniają doliny i zbocza.

Podczas rejsu czas wypełniać będziemy sportami wodnymi, karmieniem z jachtu rekinów, diabłów morskich, łowieniem ryb oraz wyprawami do okolicznych wiosek. Odwiedzimy uznane za najpiękniejsze z wysp Polinezji: Raiatea, Tahaa, Maupiti, Tupai, Huahine oraz Bora Bora uznaną przez znawców za ósmy cud natury. Tylko pływając jachtem można w pełni doświadczyć magicznego uroku Wysp Polinezji Francuskiej.

TERMIN TRASA DNI CENA
20.02 - 02.03.2017 RAIATEA - BORA BORA - RAIATEA 10 4 500 Brak miejsc
03.03 - 13.03.2017 RAIATEA - BORA BORA - RAIATEA 10 4 500 Brak miejsc

Ceny podane są w PLN za rejs

RABATY:
5% stali klienci

KOSZT TRANSPORTU LOTNICZEGO OKOŁO 9 000 PLN

CENA ZAWIERA:
pobyt na jachcie, usługi skippera, podatek Vat, ubezpieczenie KL i NNW

CENA NIE ZAWIERA:
wyżywienia, paliwa, opłat portowych, sprzątania końcowego, opłat za transport, lokalnych opłat administracyjnych, ubezpieczenia kaucji oraz kaucji zwrotnej. Kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli jacht i wyposażenie jachtu w dniu zakończenia rejsu będzie w stanie niepogorszonym i nie powstały na nim żadne straty.

Opłaty portowe, paliwo, opłaty administracyjne oraz wyżywienie pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu po około 250 euro od osoby na czas rejsu. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Sprzątanie końcowe: 300 euro do podziału na całą załogę. Ubezpieczenie kaucji 500 euro do podziału na cała załogę + kaucja zredukowana do kwoty 750 euro do podziału na cała załogę.

Rejsy odbędą się na katamaranie Catana 55 Carbon Infusion, rok budowy 2013. Opis jachtu dostępny jest TUTAJ.

Dokładne miejsce zaokrętowania i wyokrętowania: Raiatea

TRASA REJSU 10-CIO DNIOWEGO
RAIATEA - BORA BORA - RAIATEA
DŁUGOŚĆ TRASY OKOŁO 175 MIL


RAIATEA
TAHAA
BORA BORA
MAUPITI
TUPAI
HUAHINE
RAIATEA

Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera.
Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość przygotowania rejsu w dowolnym terminie i rejonie.

PODCZAS REJSU ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA CERTYFIKATU ISSA