Seszele 2018

Zapraszamy na dziesięciodniowy rejs na Seszelach. Czyste białe plaże, błękitna woda i egzotyka tworzą niezapomniany klimat. Ten raj na ziemi liczy ponad 100 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego na Oceanie Indyjskim, na których jest wiele parków narodowych i rezerwatów przyrody. Temperatury powietrza w tym rejonie wahają się od 24 do 29 C.
Seszele są archipelagiem 115 wysp i wysepek, rozrzuconych po krystalicznie czystych wodach Oceanu Indyjskiego. Białe, piaszczyste plaże, fantastyczne rafy koralowe i góry. To idealne miejsce na ucieczkę w tropiki.
Rejs rozpoczynamy na wyspie Mahe. W północnej części wyspy, w miejscowości Be Ombre odwiedzimy restaurację pod palmami o wdzięcznej nazwie BOATHOUSE. Można tam najeść się bez ograniczeń owoców morza oraz skosztować miejscowego wina. W parku narodowym przy wyspie St. Anne zaznamy ciepłej kąpieli pływając razem z dużymi rybami, które dosłownie dają się „głaskać”. Praslin to druga pod względem wielkości wyspa, którą warto zwiedzić podczas wycieczki samochodowej. Auta można wynająć w porcie za niewielką opłatą, ale tu uwaga, na Seszelach obowiązuje ruch lewostronny i kierowca prowadzi auto siedząc z prawej strony. Na szczęcie ruch jest tu niewielki.
Będąc na Praslin warto skorzystać z usług miejscowego właściciela kilku mooringów. Może on nam zorganizować tanią i pyszną kolację w lokalnej i nieuczęszczanej przez turystów restauracyjce. Możemy tam skosztować krabów, red snapera, ostryg, nie wspominając o tak „pospolitych” posiłkach jak krewetki czy kalmary. A wszystko to za bardzo przystępną cenę. Curieuse to przede wszystkim rezerwat gigantycznych żółwi. Trzeba tam zakotwiczyć na cały dzień, aby podziwiać te piękne i majestatyczne zwierzęta oraz głazy, które wyrastają z błękitnej wody na plaży przybierając niesamowite kształty.
Seszele to również dziesiątki samotnych wysp i wysepek, przy których warto zatrzymać się choć na godzinę i zaznać rozkoszy podczas kąpieli w zatoczkach. Wyspy te najczęściej są niezamieszkałe z całkowicie pustymi i dzikimi plażami, jak np. wyspa Św. Teresy.

TERMIN TRASA DNI CENA
10.03 - 20.03.2018 MAHÉ - PRASLIN - MAHÉ 10 4 400


CENY ZA REJS PODANE SĄ W PLN
Koszt transportu lotniczego około 3 200 pln


Rejs odbędzie się na katamaranie LAGOON 400 S2, rok budowy 2016.