Rejsy Malta 2017

Malta położona zaledwie 300 km od Afryki. To jedno z najbardziej znanych państw europejskich, słynące przede wszystkim z najstarszych budowli na świecie. Piękne i monumentalne zamki oraz pozostałości po licznych twierdzach z roku na rok budzą coraz większy zachwyt nie tylko turystów, ale i historyków.
Malta idealnie nadaje się na urlop. To wymarzone miejsce do odpoczynku praktycznie dla każdego. Wykwintne jedzenie, smaczne wino, barwne festyny, zachwycające zabytki, piękne rękodzieła – to tylko kilka powodów, dla których warto wybrać się w tym kierunku. Malta to skąpana w słońcu wyspa, która słynie także z bardzo przyjaznego klimatu.
Wczesną wiosną i późną jesienią pogoda bywa nieco kapryśna, dlatego by żeglowanie przebiegało w przyjemnej atmosferze, w klimacie relaksu i przyjemności, wskazane jest, żeby w rejsie (prócz skippera) uczestniczyły co najmniej 3 osoby z załogi

TERMIN TRASA DNI CENIA
02.04 - 09.04.2017 LA VALLETTA - SYCYLIA - LA VALLETTA 7 1 150
09.04 - 16.04.2017 LA VALLETTA - SYCYLIA - LA VALLETTA 7 1 250
16.04 - 23.04.2017 LA VALLETTA - SYCYLIA - LA VALLETTA 7 1 250
23.04 - 30.04.2017 LA VALLETTA - SYCYLIA - LA VALLETTA 7 1 250
08.10 - 15.10.2017 LA VALLETTA - SYCYLIA - LA VALLETTA 7 1 250
15.10 - 22.10.2017 LA VALLETTA - SYCYLIA - LA VALLETTA 7 1 250
CENY PODANE SĄ W PLN ZA REJS

CENA ZAWIERA: pobyt na jachcie, usługi skippera, ubezpieczenie KL i NNW, podatek Vat.

CENA NIE ZAWIERA: wyżywienia na jachcie, opłat administracyjnych, paliwa do jachtu, sprzątania końcowego, opłat portowych oraz kosztów dojazdu na rejs.

Wyżywienie w czasie trwania rejsu, opłaty administracyjne, sprzątanie końcowe i paliwo pokrywane są ze wspólnej kasy jachtowej, która wynosi zazwyczaj ok. 150 euro/os./tydzień. Skipper w czasie trwania rejsu znajduje się na utrzymaniu załogi. Jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kaucję zwrotna w wysokości 50 euro od osoby (na poczet ewentualnych szkód powstałych w czasie rejsu morskiego w wyniku niewłaściwego użytkowania sprzętu na jachcie), należy uiścić u skippera prowadzącego rejs w dniu jego rozpoczęcia. Jeśli podczas rejsu na jachcie nie zostaną wyrządzone żadne szkody, zostanie ona zwrócona w dniu zakończenia imprezy turystycznej.

DOJAZD:
Połączenia lotnicze na Maltę z Krakowa oraz Wrocławia realizują linie lotnicze Ryanair.

ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE REJSU
Dokładne miejsce zaokrętowania i wyokrętowania: Msida, Msida Yacht Marina
Zaokrętowanie: od godz. 17:00
Wyokrętowanie: do godz. 09:00

JACHT:
Rejsy na Malcie odbędą się na jachcie typu Gib Sea 43/2004. Schemat jachtu dostępny jest TUTAJ.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA REJS:
Podczas rejsu z pewnością przydadzą się też buty na miękkiej podeszwie, które ułatwią poruszanie po jachcie, buty do wchodzenia do wody, kurtka przeciwdeszczowa i cieplejsza bluza. Pozostałe ubrania warto dostosować do pory roku
i spodziewanych warunków atmosferycznych. Pamiętaj, że odzież powinna być wygodna i praktyczna. Na ciepłe dni zalecamy przewiewną i lekką garderobę, na te nieco chłodniejsze – bluzę czy sweter oraz długie spodnie.
Obowiązkowo należy zabrać ze sobą ręcznik, nakrycie głowy, krem z filtrem UV oraz okulary przeciwsłoneczne, najlepiej z filtrem UV. Podczas rejsu przyda się także obca waluta. Jeśli jesteś miłośnikiem fotografii, nie zapomnij o aparacie. Podobnie, jeżeli lubisz nurkować – zabierz ze sobą maskę z rurką do pływania i nurkowania.

POTRZEBNE DOKUMENTY
Jeśli wybierasz się w podróż na Maltę i Sycylię zabierz ze sobą paszport lub dowód osobisty.
Podczas pobytu za granicą warto posiadać ze sobą kartę EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) potwierdza prawo do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej, udzielanej na takich samych zasadach, jak udzielana jest ubezpieczonym w systemie powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego w danym państwie członkowskim. Co za tym idzie, polscy ubezpieczeni, mają prawo tylko do takich świadczeń opieki zdrowotnej, do jakich uprawnieni są ubezpieczeni w tym państwie i tylko u świadczeniodawców działających w ramach powszechnego systemu ochrony zdrowia w danym państwie. Koszty ewentualnego leczenia w pierwszej kolejności pokrywane są z tej właśnie karty, podczas gdy dodatkowe ubezpieczenie zapewnione przez Organizatora rejsu może być przeznaczone na leczenie nie obejmujące EKUZ. EKUZ obowiązuje na terenie wszystkich państw członkowskich UE oraz EFTA, uprawnionym do jej otrzymania jest każda osoba ubezpieczona w Narodowym Funduszu Zdrowia.