Rejsy Sycylia 2017

W pogoni za latem zapraszamy na Sycylię

Sycylia to tropikalna wyspa w europejskiej części morza śródziemnego. Za rejsem głównie przemawia ciepły klimat. Wiosna zaczynająca się na początku marca, jesień kończąca sie w połowie grudnia to idealny czas na odwiedzenie tej malowniczej wyspy. Właśnie wtedy ciepło promieni słonecznych odczuwane na naszej skórze jest najprzyjemniejsze. Wczesną wiosną i późną jesienią pogoda bywa nieco kapryśna, dlatego by żeglowanie przebiegało w przyjemnej atmosferze, w klimacie relaksu i przyjemności, wskazane jest, żeby w rejsie (prócz skippera) uczestniczyły co najmniej 3 osoby z załogi

SYCYLIA

TERMIN TRASA DNI CENIA
18.11 - 25.11.2017 CATANIA - PALERMO - CATANIA 7 1 650
25.11 - 02.12.2017 CATANIA - PALERMO - CATANIA 7 1 650
02.12 - 09.12.2017 CATANIA - PALERMO - CATANIA 7 1 650

CENY PODANE SĄ W PLN ZA REJS

CENA REJSU ZAWIERA: pobyt na katamaranie, opiekę skippera, ubezpieczenie KL i NNW oraz podatek VAT.
CENA NIE ZAWIERA: wyżywienia na jachcie, opłat administracyjnych, paliwa do jachtu, sprzątania końcowego, opłat portowych oraz kosztów dojazdu na rejs.

Wyżywienie w czasie trwania rejsu, opłaty administracyjne, sprzątanie końcowe i paliwo pokrywane są ze wspólnej kasy jachtowej, która wynosi zazwyczaj ok. 200 euro/os./tydzień. Skipper w czasie trwania rejsu znajduje się na utrzymaniu załogi. Jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kaucję zwrotna w wysokości 50 euro od osoby (na poczet ewentualnych szkód powstałych w czasie rejsu morskiego w wyniku niewłaściwego użytkowania sprzętu na jachcie), należy uiścić u skippera prowadzącego rejs w dniu jego rozpoczęcia. Jeśli podczas rejsu na jachcie nie zostaną wyrządzone żadne szkody, zostanie ona zwrócona w dniu zakończenia imprezy turystycznej.

DOJAZD:
Połączenia lotnicze na Sycylię (Katania) z Warszawy, Katowic oraz Wrocławia realizują linie lotnicze Wizzair i Ryanair.

ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE REJSU
Dokładne miejsce zaokrętowania i wyokrętowania: informacja podawana na 3 - 4 dni przed rozpoczęciem imprezy
Zaokrętowanie: od godz. 17:00
Wyokrętowanie: do godz. 09:00

JACHT:
Rejsy po Sycylii odbędą się na katamaranie Lagoon 440. Do dyspozycji są 4 kabiny 2-osobowe.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA REJS:
Podczas rejsu z pewnością przydadzą się też buty na miękkiej podeszwie, które ułatwią poruszanie po jachcie, buty do wchodzenia do wody, kurtka przeciwdeszczowa i cieplejsza bluza. Pozostałe ubrania warto dostosować do pory roku
i spodziewanych warunków atmosferycznych. Pamiętaj, że odzież powinna być wygodna i praktyczna. Na ciepłe dni zalecamy przewiewną i lekką garderobę, na te nieco chłodniejsze – bluzę czy sweter oraz długie spodnie.
W wakacje obowiązkowo należy zabrać ze sobą ręcznik, nakrycie głowy, krem z filtrem UV oraz okulary przeciwsłoneczne, najlepiej z filtrem UV. Podczas rejsu przyda się także obca waluta. Jeśli jesteś miłośnikiem fotografii, nie zapomnij o aparacie. Podobnie, jeżeli lubisz nurkować – zabierz ze sobą maskę z rurką do pływania i nurkowania.

POTRZEBNE DOKUMENTY
Jeśli wybierasz się w podróż na Maltę i Sycylię zabierz ze sobą paszport lub dowód osobisty.
Podczas pobytu za granicą warto posiadać ze sobą kartę EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) potwierdza prawo do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej, udzielanej na takich samych zasadach, jak udzielana jest ubezpieczonym w systemie powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego w danym państwie członkowskim. Co za tym idzie, polscy ubezpieczeni, mają prawo tylko do takich świadczeń opieki zdrowotnej, do jakich uprawnieni są ubezpieczeni w tym państwie i tylko u świadczeniodawców działających w ramach powszechnego systemu ochrony zdrowia w danym państwie. Koszty ewentualnego leczenia w pierwszej kolejności pokrywane są z tej właśnie karty, podczas gdy dodatkowe ubezpieczenie zapewnione przez Organizatora rejsu może być przeznaczone na leczenie nie obejmujące EKUZ. EKUZ obowiązuje na terenie wszystkich państw członkowskich UE oraz EFTA, uprawnionym do jej otrzymania jest każda osoba ubezpieczona w Narodowym Funduszu Zdrowia.