Rejs Włochy - Sycylia - Wyspy Liparyjskie 2020

Sycylia, największa wyspa na Morzu Śródziemnym, położona w jego europejskiej części. Sycylia znana również jako Wyspa Słońca, zamieszkiwana jest przez ok. 5 milionów mieszkańców. Sycylia ma bardzo malownicze wybrzeże, przez co cieszy się popularnością wśród żeglarzy. Niewątpliwie największą liczbę żeglarzy przyciągają sąsiedujące z nią Wyspy Liparyjskie (zwane dawniej Eolskimi). Jest to grupa 7 głównych wysp i 10 mniejszych wysepek pochodzenia wulkanicznego, położona na północ od Sycylii. Nasz rejs rozpoczniemy z Palermo, czyli kulturalnej i turystycznej stolicy Sycylii, będzie to doskonała okazja do zwiedzenia tego uroczego miasteczka. Podczas rejsu będziemy podziwiać majestatyczne szczyty górskie, zobaczymy erupcję wulkanu na Stromboli, skorzystamy z kąpieli w siarkowych źródłach oraz skosztujemy włoskiej kuchni.

WŁOCHY - SYCYLIA 2020

Rejs 1. PALERMO - WYSPY LIPARYJSKIE - PALERMOwlochy sycylia rejs globtourist
Termin: 18.07 - 25.07.2020
Cena: 2 295 PLN
Wolne miejsca: TAK

Rejs 2. PALERMO - WYSPY LIPARYJSKIE - PALERMO
Termin: 25.07 - 01.08.2020
Cena: 2 295 PLN
Wolne miejsca: TAK

RABATY:
5% stali klienci
5% grupy od 3 do 5 osób
10% grupy powyżej 5 osób
5% rezerwacja w dniu urodzin
10% rezerwacja do 31.12.2019
5% rezerwacja do 31.03.2020

CENA ZAWIERA:
opiekę skippera, realizację programu, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA:
wyżywienia na jachcie, opłat administracyjnych, paliwa do jachtu, opłat portowych, które pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu po ok. 120 EUR/os. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Sprzątanie końcowe: 110 EUR do podziału na załogę,transportu. Kaucja zwrotna: 100 EUR/os., zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.

TRASA REJSU
Palermo - Wyspy Liparyjskie - Palermo
- Palermo
- Filicudi
- Salina
- Stromboli
- Lipari
- Vulcano
- Cefalu
- Palermo

Planowana trasa rejsu 7- dniowego jest jedynie orientacyjną i może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany odwiedzanych na trasie miejscowości w wyniku wyżej wymienionych czynników.

MIEJSCE ROZPOCZĘCIA I ZAKOŃCZENIA REJSU
Palermo: Marina di Villa Igiea (dojazd z lotniska do mariny)
Przeczytaj na BLOGU -- >>> 7 dniowa trasa rejsu na Wyspy Liparyjskie

JACHT: Rejs odbędzie się na jachcie jednokadłubowym Bavaria, Beneteau lub inny podobnej klasy)

WSPOMNIENIA Z POPRZEDNIEGO REJSU:

WYŻYWIENIE NA JACHCIE
Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Załogi wybierają się często na spożywanie posiłków w restauracjach i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

CO ZABRAĆ NA REJS
Lista rzeczy ważnych i przydatnych, które warto zabrać na rejs: dokumenty (paszport lub dowód osobisty), waluta lub karta płatnicza, obuwie na jasnej podeszwie, nieprzemakalna kurtka, cieplejsza bluza, długie spodnie, letnia odzież, ulubione płyty CD, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny z ładowarką lub zapasowymi bateriami, krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic, strój kąpielowy, ręcznik plażowy.

Skipper: Rejs poprowadzi Piotr Banach

CIEKAWOSTKI
Palermo - miasto wielokulturowe, warto zobaczyć m.in. Pałac Normanów, Kaplica Palatyńska, plac Quattro Canti, kościół San Giuseppe dei Teatini, Plac Pretoria z fontanną i blisko 50 rzeźbami dookoła niej
Vulcano - wyspa termalnych źródeł. Jej powierzchnia zajmuje 21 km². Vulcano oraz Stromboli, o której napiszemy później to dwie wyspy posiadające czynne wulkany
Lipari - jest największą wyspą archipelagu, jej powierzchnia liczy 37 km².
Panarea - najmniejsza wyspa z siedmiu głównych wysp archipelagu, której powierzchnia wynosi 3,3 km², biało niebieskie domki przypominają architekturę charakterystyczną dla Grecji
Stromboli - wyspa o powierzchni 12,4 km², druga wyspa z czynnym wulkanem i najbardziej wysunięta na północ. Ze stożka wyspy możemy zaobserwować unoszący się dym. Wybuchy wulkanu, które występują tu co ok 15 minut, najlepiej jest obserwować po zachodzie słońca, z morza.

wlochy palermo rejs z globtoursitwlochy stromboli resj jachtem globtourist

Następna oferta - Rejsy Turcja 2020