Włochy 2020 - kurs fotografowania pod żaglami

Włochy przyciągają turystów z całego świata pragnących zobaczyć na własne oczy zabytki, z których słyną. Od strony morza będziemy mieli okazję odkryć piękno licznych zatok oraz powygrzewać się na piaszczystych plażach. Będziemy zawijać do miejscowości, aby zwiedzać i smakować się w lokalnej kuchni - przede wszystkim jedynej w swoim rodzaju pizzy, z którą Włosi kojarzeni są na całym świecie. Warto wybrać się z nami na rejs, aby przeżyć niesamowitą włoską przygodę! Jeśli zastanwiasz się nad tym jak spędzić wolny tydzień na początku września, mamy dla Ciebie idealną propozycję. W trakcie we Włoszech, połączymy przyjemne z pożytecznym. Każdy kto do nas dołączy będzie miał idealną okazję uczestniczyć w bezpłatnym kursie w zakresie fotografowania i filmowania prowadzonym przez Marcina Górko.

KURS FOTOGRAFICZNY
Kurs przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących jak i posiadających już pewną wiedzę. Początkujący pod okiem doświadczonego inkurs fotograficzny wlochy toskania globtouriststruktora mogą stawiać swoje pierwsze kroki w fotografii: poznać własny aparat i jego możliwości, nauczyć się zasad poprawnego fotografowania podstawowych tematów (pejzaż, portret, miasto nocą, akcja, fotografia kulinarna itp.) Szybko okaże się, że współczesna fotografia cyfrowa wcale nie jest taka trudna, a zapanowanie nad ustawieniami w menu aparatu jest łatwiejsze niż można przypuszczać. Osoby posiadające już pewien zasób wiedzy i doświadczeń będą miały okazję do doskonalenia swoich umiejętności – podczas rejsu będzie okazja do nauki fotografowania w świetle mieszanym (światło zastane plus błyskowe), poćwiczymy świadome operowanie głębią ostrości oraz perspektywą jako środkiem wyrazu. Bliżej zapoznamy się z działaniem różnego rodzaju filtrów, soczewek makro i innych przydatnych akcesoriów. W zależności od zainteresowań uczestników kursu, możemy zająć się w zasadzie dowolnymi tematami fotograficznymi, o ile warunki na jachcie lub w porcie na to pozwolą – wszystko zależy od kreatywności i oczekiwań uczestników! Podczas kursu nie ograniczamy się do określonej liczby godzin przeznaczonych dziennie na fotografowanie i filmowanie – ponieważ trening czyni mistrza, szkolimy się w dzień i w nocy, na pełnym morzu i w portach, w cichych zatokach i przy dużej fali. Każdy z uczestników może liczyć na indywidualną pomoc w osiągnięciu zamierzonych efektów.
Ile nauczysz się podczas kursu, zależy tylko od Ciebie!

ZAKRES SZKOLENIA

  • podstawy fotografowania lustrzankami i innymi aparatami cyfrowymi (zależnie od potrzeb i stopnia zaawansowania uczestników rejsu)
  • zdjęcia żeglarskie: zasady bezpiecznego fotografowania na pokładzie jachtu, zdjęcia reportażowe z życia załogi, wakacje pod żaglami – fotografia akcji
  • portret: operowanie głębią ostrości, dobór obiektywu, punktu widzenia i tła. Fotografowanie w świetle zastanym i z użyciem błysku (technika fill-in flash)
  • architektura: Urocze włoskie miasteczka i wyspy to wymarzone miejsca, by poznać tajniki fotografowania zabytkowej starówki jak i luksusowych jachtów w porcie.
    W miarę możliwości także fotografia architektury nocą.
  • żywność: Jak sfotografować świeżo upieczoną rybę z warzywami, by ślinka sama ciekła? Podstawy fotografii kulinarnej, technika „high-key” i „low key”
  • filmowanie: podstawy filmowania cyfrowego, począwszy od ustawień aparatu, aż po elementy kompozycji obrazu i ruchy aparatem podczas ujęć filmowych
  • podczas kursu będzie możliwość poruszenia dowolnych innych tematów wybranych przez uczestników, o ile pozwoli na to posiadany sprzęt (fotografia podwodna, makrofotografia itp.)

Rejs rozpocznie się w Darsena Acton, czyli w historycznej bazie leżącej w sercu Neapolu. Największe miasto w południowych Włoszech, jest kwintesencją włoskiej kultury.
Miasto ze statusem światowego dziedzictwa UNESCO. Dzięki śródziemnomorskiemu klimatowi i ciepłym wodom od maja do października, rejon ten jest idealnym miejscem do żeglowania.Podczas naszego rejsu we Włoszech, mamy kilka możliwości: wypłynięcie na wybrzeże Amalfi, Capri i wiele wybitnych pobliskich wysp. Inną opcją trasa od Sorrento do Positano i Ischia do Ponza, gdzie historyczne wybrzeże i archipelagi oczarują załogę rezerwatami przyrody, pysznym włoskim jedzeniem i śladami starożytnych cywilizacji.
Żeglowanie w tym rejonie wiąże się z zapierającymi dech w piersiach sceneriami, na Wyspy Zatoki Neapolitańskiej i Wyspy Liparyjskie.

Rejs 1. Neapol - Capri - Neapol
Termin: 29.08 - 05.09.2020
Liczba dni: 7
Cena: 2 295 PLNrejs wlochy fotograiczny kurs globtourist
Wolne miejsca: TAK


RABATY:
5% stali klienci
5% grupy od 3 do 5 osób
10% grupy powyżej 5 osób
5% rezerwacja w dniu urodzin
5% rezerwacja do 31.03.2020
Maksymalny łączny rabat 10%

CENA REJSU ZAWIERA:
pobyt na jachcie, usługi skippera, realizację programu, podatek Vat, ubezpieczenie KL i NNW, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie kaucji, pościel, ręczniki, sprzątanie końcowe, ponton z silnikiem zaburtowym.

CENA NIE ZAWIERA:
wyżywienia, paliwa, opłat portowych, opłat za transport.
Opłaty portowe, paliwo oraz wyżywienie pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu po ok. 120 EUR/os. na czas rejsu. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Kaucja zwrotna w wysokości 100 EUR/os., zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.

Wspomnienia z minionego rejsu:

Zapraszamy do obejrzenia również naszej fotorelacji w GALERII

TRASA REJSU
Neapol - Capri - Neapol (długość trasy ok. 195 mil)

Neapol
• Procida
• Ischia
• Ventoten
• Ischia
• Capri
• Amalfi
• Sorento
Neapol
Trasa rejsu jest orientacyjna i może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera.

JACHT
Rejs odbędzie się na jachcie typu CYCLADES 43.4 (4 kabiny 2-osobowe, przestronna mesa, 2 WC).

wypoczynek na jachcie wlochy toskania globtouristjacht wlochy rejs globtouriust
Zdjęcia jachtu są zdjęciami poglądowymi danego modelu.

WYŻYWIENIE
Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania. Koszty zakupów pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Załogi wybierają się często na spożywanie posiłków w restauracjach i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

CO ZABRAĆ NA REJS
Lista rzeczy ważnych i przydatnych, które warto zabrać na rejs: dokumenty (paszport lub dowód osobisty), waluta lub karta płatnicza, obuwie na jasnej podeszwie, nieprzemakalna kurtka, cieplejsza bluza, długie spodnie, letnia odzież, ulubione płyty CD, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny z ładowarką lub zapasowymi bateriami, krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic, strój kąpielowy, ręcznik plażowy.

SKIPPER
Rejs w Toskanii poprowadzi Piotr Banach, Kapitan jachtowy, właściciel firmy Globtourist.

UCZESTNICY
Nasze rejsy mają charakter turystyczno-stażowy i od uczestników nie wymagamy doświadczenia żeglarskieg. Osoby chętne mogą doskonalić swoje umiejętności żeglowania podczas rejsu. Po zakończonym rejsie uczestnicy mogą otrzymać opinię z rejsu, gdzie wypływane godziny wliczają się do stażu na morzu. Chętne osoby mogą starać się o uzyskanie certyfikatu ISSA. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.