Włochy 2019 - kurs fotografowania pod żaglami

Włochy przyciągają turystów z całego świata pragnących zobaczyć na własne oczy zabytki, którymi są przepełnione. Od strony morza będziemy mieli okazję odkryć piękno licznych zatok oraz powygrzewać się na piaszczystych plażach. Będziemy zawijać do miejscowości, aby zwiedzać i smakować się w lokalnej kuchni - przede wszystkim jedynej w swoim rodzaju pizzy, z którą Włosi kojarzeni są na całym świecie. Warto wybrać się z nami na rejs, aby przeżyć niesamowitą włoską przygodę! kurs fotograficzny wlochy toskania globtourist
Jeśli wahasz się jak spędzić wolny tydzień na początku września, mamy dla Ciebie idealną propozycję. W trakcie tygodniowego rejsu we Włoszech, będziemy łączyć przyjemne z pożytecznym. Każdy kto do nas dołączy będzie miał niesamowitą okazję uczestniczyć w bezpłatnym kursie w zakresie fotografowania i filmowania prowadzonym przez Marcina Górko.
Kurs przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących jak i posiadających już pewną wiedzę. Początkujący pod okiem doświadczonego instruktora mogą stawiać swoje pierwsze kroki w fotografii: poznać własny aparat i jego możliwości, nauczyć się zasad poprawnego fotografowania podstawowych tematów (pejzaż, portret, miasto nocą, akcja, fotografia kulinarna itp.) Szybko okaże się, że współczesna fotografia cyfrowa wcale nie jest taka trudna, a zapanowanie nad ustawieniami w menu aparatu jest łatwiejsze niż można przypuszczać. Osoby posiadające już pewien zasób wiedzy i doświadczeń będą miały okazję doskonalenia techniki – podczas rejsu będzie okazja nauki fotografowania w świetle mieszanym (światło zastane plus błyskowe), poćwiczymy świadome operowanie głębią ostrości oraz perspektywą jako środkiem wyrazu. Bliżej zapoznamy się z działaniem różnego rodzaju filtrów, soczewek makro i innych przydatnych akcesoriów. W zależności od zainteresowań uczestników kursu, możemy zająć się w zasadzie dowolnymi tematami fotograficznymi, o ile warunki na jachcie lub w porcie na to pozwolą – wszystko zależy od kreatywności i oczekiwań uczestników! Podczas kursu nie ograniczamy się do określonej liczby godzin przeznaczonych dziennie na fotografowanie i filmowanie – ponieważ trening czyni mistrza, szkolimy się w dzień i w nocy, na pełnym morzu i w portach, w cichych zatokach i przy dużej fali. Każdy z uczestników może liczyć na indywidualną pomoc w osiągnięciu zamierzonych efektów. Ile nauczysz się podczas kursu zależy głównie od Ciebie!

Szkolenie fotograficzne będzie obejmowało:

  • podstawy fotografowania lustrzankami i innymi aparatami cyfrowymi (zależnie od potrzeb i stopnia zaawansowania uczestników rejsu) rejs wlochy fotograiczny kurs globtourist
  • zdjęcia żeglarskie: zasady bezpiecznego fotografowania na pokładzie jachtu, zdjęcia reportażowe z życia załogi, wakacje pod żaglami – fotografia akcji
  • portret: operowanie głębią ostrości, dobór obiektywu, punktu widzenia i tła. Fotografowanie w świetle zastanym i z użyciem błysku (technika fill-in flash)
  • architektura: Urocze włoskie miasteczka i wyspy to wymarzone miejsca, by poznać tajniki fotografowania zabytkowej starówki jak i luksusowych jachtów w porcie.
    W miarę możliwości także fotografia architektury nocą.
  • żywność: Jak sfotografować świeżo upieczoną rybę z warzywami, by ślinka sama ciekła? Podstawy fotografii kulinarnej, technika „high-key” i „low key”
  • filmowanie: podstawy filmowania cyfrowego, począwszy od ustawień aparatu, aż po elementy kompozycji obrazu i ruchy aparatem podczas ujęć filmowych
  • podczas kursu będzie możliwość poruszenia dowolnych innych tematów wybranych przez uczestników, o ile pozwoli na to posiadany sprzęt (fotografia podwodna, makrofotografia itp.)

Rejs rozpocznie się w Darsena Acton, czyli w historycznej bazie leżącej w sercu Neapolu. Największe miasto w południowych Włoszech, jest kwintesencją włoskiej kultury. Miasto ze statusem światowego dziedzictwa UNESCO. Dzięki śródziemnomorskiemu klimatowi i ciepłym wodom od maja do października, rejon ten jest idealnym miejscem do żeglowania. Podczas naszego rejsu we Włoszech, mamy kilka możliwości: wypłynięcie na wybrzeże Amalfi, Capri i wiele wybitnych pobliskich wysp. Inną opcją trasa od Sorrento do Positano i Ischia do Ponza, gdzie historyczne wybrzeże i archipelagi oczarują załogę rezerwatami przyrody, pysznym włoskim jedzeniem i śladami starożytnych cywilizacji. Żeglowanie w tym rejonie wiąże się z zapierającymi dech w piersiach sceneriami, na Wyspy Zatoki Neapolitańskiej i Wyspy Liparyjskie.

Rejs 1. Neapol - Capri - Neapol
Termin: 31.08 - 07.09.2019
Liczba dni: 7
Cena: 2 295 PLN*
REJS ZAKOŃCZONY

* rejs z pakietem VIP
RABATY:
5% stali klienci
5% grupy od 3 do 5 osób
10% grupy powyżej 5 osób
5% rezerwacja w dniu urodzin
10% rezerwacja do 31.12.2018
5% rezerwacja do 31.03.2019
Maksymalny łączny rabat 10%

CENA REJSU W PAKIECIE VIP ZAWIERA:
pobyt na jachcie, usługi skippera, realizację programu, podatek Vat, ubezpieczenie KL i NNW, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie kaucji, pościel, ręczniki, sprzątanie końcowe, ponton z silnikiem zaburtowym

CENA NIE ZAWIERA:
wyżywienia, paliwa, opłat portowych, opłat za transport,

Opłaty portowe, paliwo oraz wyżywienie pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu po około 120 euro od osoby na tydzień. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Kaucja zwrotna 100 euro/osoba. Kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.

Wspomnienia z zeszłorocznego rejsu.

TRASA REJSU 7 DNIOWEGO
Neapol - Capri - Neapol
Długość trasy 195 mil

• Neapol
• Procida
• Ischia
• Ventoten
• Ischia
• Capri
• Amalfi
• Sorento
• Neapol

Trasa rejsu jest orientacyjna i może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera.

Rejs odbędzie się na jachcie typu CYCLADES 43.3, rok budowy 2006
wypoczynek na jachcie wlochy toskania globtouristzeglowanie we wloszech w toskanii globtouristjacht wlochy rejs globtouriust

Zdjęcia jachtu są zdjęciami poglądowymi danego modelu.


WYŻYWIENIE
Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Załogi wybierają się często na spożywanie posiłków w restauracjach i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

CO ZABRAĆ NA REJS
Lista rzeczy ważnych i przydatnych, które warto zabrać na rejs: dokumenty (paszport lub dowód osobisty), waluta lub karta płatnicza, obuwie na jasnej podeszwie, nieprzemakalna kurtka, cieplejsza bluza, długie spodnie, letnia odzież, ulubione płyty cd, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny z ładowarką lub zapasowymi bateriami, krem z filtrem , okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic, strój kąpielowy, ręcznik.

SKIPPER
Rejs w Toskanii poprowadzi Piotr Banach, Kapitan jachtowy, właściciel firmy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej GALERII

PODCZAS REJSÓW ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA CERTYFIKATU ISSA