1 - baner.jpg

Bezpieczne wakacje na jachcie


Zapewne wielu z Was zastanawia się co z wakacjami 2020. Czy w tym roku nie odpoczniemy w pięknych miejscach? To, że rzeczywistość wokół nas się zmieniła, jest pewne. Dziś musimy chodzić w maseczkach, granice wielu krajów są zamknięte dla obcokrajowców, a wszystkie imprezy masowe w najbliższej przyszłości zostały odwołane. Ale czy tak będzie zawsze? Zdecydowanie nie! Świat już wraca do „normalności”, a podróże niedługo staną się możliwe. Nie oznacza to, że wirus przestanie istnieć. Jak zatem podróżować w czasach kiedy pojawiło się nowe zagrożenie? Czy powinniśmy rezygnować z wyjazdów? Czy od teraz pozostaje nam już tylko grill w ogródku? A co jeśli ktoś nie ma ogródka? Jako ludzie nadal potrzebujemy relaksu, a dla wielu z nas relaks i odpoczynek to podróże. Jak zatem podróżować? Dla nas odpowiedź jest prosta: wakacje na jachcie!

Dlaczego wakacje na jachcie?

Przede wszystkim ludzie i brak ludzi. Najpopularniejsze jachty to jachty 3 i 4 kabinowe, na których pływa się w 8 do 12 osób. Bez problemu znajdziemy też jednostki komfortowe dla 2 lub 4 osób. W praktyce każda konfiguracja w zakresie od 2 do 12 osób jest możliwa. To pozwala nam świadomie zaplanować z kim wybierzemy się na wakacje. Na jacht możemy pojechać z najbliższą rodziną lub przyjaciółmi – wszystko w swoim gronie. Wybierając jacht mamy pełną gamę możliwości, jeśli chodzi o standard. Znajdziemy skromniejsze, tym samym tańsze jachty, jak i luksusowe pływające apartamenty wyposażone np. w klimatyzację czy kostkarkę do lodu. Jeśli chcecie spędzić wakacje z dziećmi polecamy wybrać katamaran. Jest to opcja droższa, ale daje większy komfort i przestrzeń, której potrzebują zwłaszcza dzieci.

Jeśli zbierzecie całą załogę możecie spędzić wakacje w swoim gronie. Śpicie na jachcie, gotujecie i spożywacie posiłki na jachcie. Zażywacie kąpieli wodnych w pięknych zatokach, a nie na zatłoczonych plażach. Jeśli chcecie zjeść kolację w lokalnej knajpce, możecie wybrać sobie zaciszne miejsce z dala od tłumów na przestrzeni otwartej. Będąc na jachcie możecie popłynąć do resturacji położonych na bezludnych wyspach, do których można dotrzeć tylko drogą morską. W takich restauracjach stoliki są daleko od siebie, często oddzielone drzewami lub innymi roślinami. Jeśli chcecie przyrządzić sobie sami kolację z owoców morza, warto skorzystać z hodowli małż, gdzie kupicie świeże i niedrogie małże a pyszną kolację zjecie w zacisznej zatoczce, popijając białym winem. Plan idealny!

Jeśli nie jesteście w stanie skompletować załogi na cały jacht, przyjmujemy również zapisy od pojedynczych osób na rejsy, gdzie skompletowanie załogi leży po naszej stronie. Z własnych doświadczeń wiemy, że z takich rejsów powstają nowe przyjaźnie i wspólne żeglowanie w kolejnych latach.

Jeśli nigdy nie żeglowaliście, szczególnie polecamy Chorwację jako miejsce na Wasz żeglarski debiut. Po pierwsze możecie tam bezpiecznie dojechać własnych samochodem, po drugie Chorwacja ma świetnie rozwiniętą infrastrukturę żeglarską, a po trzecie to rejon, w którym odległości między wyspami są niewielkie, więc nie musicie się bać, że pierwszy rejs będzie oznaczał wiele godzin na morzu od punktu A do punktu B.

Od ponad 20 lat zajmujemy się organizacją wypoczynku na wodzie. Przez te lata zebraliśmy bagaż doświadczeń, który pozwolił nam obsłużyć tysiące klientów, z czego większa grupa to stale powracające osoby. W obliczu sytuacji, w której się znaleźliśmy, uważamy, że właśnie wakacje na jachcie są jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań na trudne czasy, z którymi przyszło nam się zmierzyć.


Transport?

Rejsy w Chorwacji cieszą się największą popularnością spośród wszystkich krajów w naszej ofercie, a do Chorwacji można dojechać autem 😊 Bez samolotu możemy się także dostać do Grecji i Włoch. Trasa Katowice - Rzym to 16 godzin jazdy. Z Katowic do Volos, Preveza i Aten dojedziemy odpowiednio w 18, 19 i 21 godzin. Nie oceniamy czy to dużo, czy mało, ale z pewnością jest to możliwe. Dalsze destynacje (np. Karaiby, Seszele, Tajlandia czy Bahamy) wymagają transportu lotniczego. Czy to dyskwalifikuje te lokalizacje? Według nas nie. Tak jak napisaliśmy we wstępie: Świat już teraz wraca do „normalności”, a linie lotnicze też zrobią wszystko, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i komfort swoim pasażerom. Już dziś linie Emirates przeprowadzają testy swoim pasażerom przed wejściem na pokład. A to właśnie tymi liniami najczęściej latamy na Rejsy na Seszele czy do Tajlandii. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko bacznie obserwować rozwój sytuacji i korzystać z pojawiających się możliwości. Obecna sytuacja może być też okazją do kupienia biletów lotniczych w niższych cenach, również na te bardziej odległe terminy.
 

Jak odebrać jacht?

Część armatorów już dziś zaproponowała i wprowadziła rozwiązania będące odpowiedzią na COVID-19. Pracownik przekazujący jacht jest w maseczce, rękawiczkach, a jednostki są dezynfekowane i ozonowane przed każdym czarterem. Nasza wiedza i doświadczenie pozwoli wskazać firmy, które zachowują najwyższe standardy podczas obsługi swoich gości.
 

Co z zakupami?

Na jacht trzeba zrobić zakupy (zaprowiantowanie), ale tak samo musimy robić zakupy będąc w domu. Powinniśmy więc zachować te same środki ostrożności. Alternatywą, podobnie jak w Polsce, są zakupy online z dostawą do mariny w dniu zaokrętowania. Jeśli potrzebujesz pomocy przy zorganizowaniu zakupów na rejs skontaktuj się z nami.
 

Co ze zwiedzaniem?

Wyjście do miasta, niezależnie czy przypłynęliśmy tam jachtem czy przyjechaliśmy do hotelu to, to samo wyjście. Ale będąc na jachcie możemy do portu wpłynąć rano (noc spędzić w zatoce przed portem) i pozwiedzać nowe miejsce, gdy ruch na ulicach jest najmniejszy. To naprawdę idealny moment na podziwianie śródziemnomorskich miejscowości: kawiarnie się otwierają, lokalesi piją kawę, światło jest idealne do zdjęć, nie jest upalnie i… nie ma tłumów!


Czy wakacje na jachcie są dla mnie?

Zapewne wielu z Was zadaje sobie pytanie: czy wakacje na jachcie są dla mnie ? Wakacje na jachcie są dla każdego, kto nie lubi nudy i docenia wakacje blisko natury. Jeśli chcecie poznać relację osoby, która wzięła udział pierwszy raz w takim rejsie, zapraszam do przeczytania wpisu na naszym blogu.

Chcesz zobaczyć jak żegluje się jachtem ? Zajrzyj na nasz kanał na YouTube.


Czy wakacje na jachcie są drogie?

Skoro to wszystko takie piękne i idealne to musi być drogie. Wcale nie! Ceny rejsów w Chorwacji zaczynają się od 1 720 PLN od osoby za tydzień. Koszt tygodniowego czarteru jachtu przeznaczonego na 10 osób zaczyna się od około 2000 EUR za cały jacht – w zależności od terminu i standardu jachtu.


Dlaczego nie hotel?

Chcąc zachować maksimum bezpieczeństwa wydaje nam się, że rezygnacja z hoteli, gdzie w recepcji, lobby, na basenie czy stołówce codziennie przewijają się setki przypadkowych osób, jest oczywista. W hotelach goście przyjeżdżają i wyjeżdżają codziennie, co oznacza kontakt ze stale nowymi osobami.

Blog

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli Cię informować o nowościach, aktualnych promocjach oraz najnowszych wpisach na naszym blogu.