Jachty do czarteru w Chorwacji w marinie ACI Palmizana

Czarter Jachtów Włochy

Czarter jachtu we Włoszech – dlaczego warto

Doskonała kuchnia, pozytywne i radosne nastawienia do życia Włochów, wspaniałe krajobrazy, sztuka, zabytki, oszałamiająca architektura, wino, sery i wędliny to chyba najważniejsze czynniki skłaniające do spędzenia wspaniałych żeglarskich wakacji we Włoszech.
 

Gdzie wyczarterować jacht we Włoszech

Sardynia, Toskania, Neapol, Sycylia to miejsca, w których jest największa oferta jachtów do czarterów we Włoszech.
 

Kiedy wyczarterować jacht we Włoszech

Bez wątpienia najlepszym okresem na czarter jachtu we Włoszech jest okres od początku maja do końca września. W tych miesiącach mamy okazję dowiedzieć się co oznacza określenie „słoneczna Italia”. Czarter jachtu poza sezonem również jest możliwy, ponieważ są armatorzy, którzy oferują możliwość czarteru jachtu przez cały rok. Jeżeli zdecydujesz się na czarter jachtu w okresie od jesieni do wiosny, powinieneś mieć świadomość, że pogoda może okazać się niezbyt łaskawa.
 

Podróż do Włoch

Do Włoch możesz wybrać się samolotem, autokarem lub własnym samochodem. Jeżeli zdecydujesz się na czarter jachtu na Sycylii lub Sardynii podróż drogą lądową również jest możliwa, ponieważ są połączenia promowe z Neapolu do Palermo oraz z  Civitavecchia (okolice Rzymu) do Olbii na Sardynii.  Podróż drogą lądową na Sycylię lub Sardynię to niemal wyprawa i jest to dobry pomysł dla miłośników przygód i podróży. Bez wątpienia lot samolotem to najlepszy sposób na szybkie i komfortowe przemieszczenie się do Włoch. Loty Na Sycylię, Sardynię, Neapolu i do Toskanii realizowane są z wielu portów lotniczych w Polsce. Jeżeli mieszkasz w południowej lub zachodniej części Polski możesz rozważyć podróż z Pragi lub Berlina.
 

Mariny, porty i zatoki we Włoszech

We Włoszech jest duża liczba zarówno małych jak i dużych nowoczesnych marin. W tym kraju dosyć często jeden pływający pomost nazywany jest mariną. Dodatkowo na żeglujących czekają wspaniałe zatoki dające możliwość zatrzymania się na krótką kąpiel lub pozostania na całą noc.
 

Co powinieneś zobaczyć podczas rejsu we Włoszech

Decydując się na czarter jachtu na Sardynii, będziesz miał okazję zobaczyć wspaniałe, pełne pięknych zatok wybrzeże Costa Smeralda oraz popłynąć na francuską Korsykę.  Czarter na Sycylii oznacza możliwość popłyniecie na Wyspy Egadzkie lub na Wyspy Liparyjskie. Wybierając Wyspy Liparyjskie będziesz miał okazję oglądać erupcje wulkanu na wyspie Stromboli, którym towarzyszą strumienie ciekłej lawy spływające wprost do morza. Czarter jachtu w Neapolu daje możliwość odwiedzenia pięknych wysp takich jak: Procida, Ischia, Ventotene, Ponza i słynne Capri. Czarter jachtu w Toskanii to okazja do odwiedzenia wyspy Napoleona, Elby i kilku innych wysp tego wspaniałego regionu.
 

Włoska kuchnia

Czarter jachtu we Włoszech to doskonała okazja do delektowania się wspaniałą kuchnią tego kraju. Nawet te osoby, które bardzo restrykcyjnie kontrolują liczbę dostarczanych do organizmu kalorii, powinny skosztować oryginalnych dań i deserów takich jak: pizza, spaghetti, panna cotta czy tiramisu.
 

Zalety czarteru jachtu we Włoszech

Krótki czas podróż, lot trwa ok. 2 godziny. Doskonałe warunki pogodowe. Duża liczba atrakcyjnych i wartych odwiedzenia portów i zatok. To są najważniejsze zalety czarteru jachtu we Włoszech.

Galeria

Loading...

Blog

GlobTourist

Włochy to jeden z piękniejszych turystycznych krajów, południowej części Europy. Jeżeli chcecie zwiedzić wybrzeże, a nie przepadacie za zorganizowanymi wycieczkami, to najlepszym sposobem na to będą czartery jachtów Włochy. Niezapomniane widoki i poczucie niezależności to jedne z zalet spędzenia urlopu na łodzi. Komfort podróży gwarantuje wysoki standard jachtu, który wyposażony jest we wszelkie udogodnienia. Zapraszamy serdecznie do kontaktu wszystkich zainteresowanych ofertą wynajmu jachtu.