Jachty do czarteru w Chorwacji w marinie ACI Palmizana

Czarter Jachtów Cypr

Gdzie wyczarterować jacht na Cyprze

Największa oferta jachtów do czarterów jest w: Limassol Marina, Latchi oraz w Larnaka. Cypr to wyspa podzielona na dwie strefy. Północ jest pod wpływami tureckimi, a południe pod greckimi. Żeglowanie i czarterowanie jachtów możliwe jest jedynie w części południowo-wschodniej. Jeżeli wybierasz się na tę część Cypru, nie potrzebujesz paszportu, dowód osobisty wystarczy, ponieważ ta część wyspy wchodzi w skład Unii Europejskiej.

 

Kiedy wyczarterować jacht na Cyprze

Sezon żeglarski na Cyprze trwa cały rok, ale najlepsze warunki pogodowe są w okresie od maja do końca października.

 

Warunki pogodowe, klimat na Cyprze

Na Cyprze panuje klimat śródziemnomorski charakteryzujący się ciepłym i suchym latem i chłodną wilgotną zimą. Latem wiatry są stabilne i rzadko osiągają dużą siłę. Takie warunki pogodowe sprawiają, że żeglowanie ma charakter wakacyjny i jest bezpieczne oraz przyjemne.

 

Podróż na Cypr

Jedynym sposobem na to, aby przedostać się na Cypr, jest lot samolotem. Lot bezpośredni z Polski trwa nieco ponad 3 godz. Pafos i Larnaka to porty lotnicze, do których powinieneś szukasz przelotu jeżeli myślisz o czarterze jachtu na Cyprze.

 

Mariny, porty i zatoki na Cyprze

Na Cyprze jest 7 marin i portów przygotowanych do przyjęcia jachtów oraz spora liczba zatok dających bezpieczne schronienie. Wody wokół Cypru są bardzo czyste co czynni żeglowanie bardzo przyjemnym.

 

Co powinieneś zobaczyć podczas rejsu na Cyprze

W pobliżu Larnaka jest słone jezioro, które latem niemal całkowicie wysycha i pokrywa się skorupą soli. Podczas zimy ilość opadów wzrasta, wówczas jezioro wypełnia się wodą i staje się domem dla przepięknych różowych flamingów. Nad jeziorem położony jest jeden z największych meczetów na Cyprze.

Petra tou Romiou nazywana skałą Afrodyty to zachwycająca formacja skalna wyrastająca wprost ze spienionych fal Morza Śródziemnego. Legenda głosi, że jest ona miejscem narodzin Afrodyty - greckiej bogini piękna, miłości i płodności.

Wodospad Millomeris to najwyższy wodospad na Cyprze. Spieniona woda spada z niego z wysokości 15 metrów.

Dzika plaża Lara Beach znajdująca się  na Półwyspie Akamas tuż nieopodal Kanionu Avakas. Jest na niej pusto i cicho. Często opisywana jest jako mały raj. Jej wody są krystalicznie czyste, a piasek miękki i złocisty.

 

Galeria

Loading...

Blog

GlobTourist

Spełniamy żeglarskie marzenia