Jachty do czarteru w Chorwacji w marinie ACI Palmizana

Czarter Jachtów Słowenia

Gdzie wyczarterować jacht w Słowenii

W niewielkim kraju Słowenia jacht można wyczarterować jedynie w marinie Izola. Istnieje możliwość czarteru jachtów jednokadłubowych, katamaranów oraz łodzi motorowych. Liczba jachtów do czarterów w tym kraju nie jest zbyt duża.
 

Kiedy wyczarterować jacht w Słowenii

Czartery jachtów można realizować przez cały rok. Bez wątpienia miesiące pomiędzy kwietniem a październikiem to najlepszy okres na czarter jachtu w tym regionie.
 

Warunki pogodowe, klimat w Słowenii

W nizinnej części kraju występuje klimat umiarkowany ciepły, w alpejskiej części  klimat górski. Na wybrzeżu jest klimat śródziemnomorski charakteryzujący się łagodnymi zimami i ciepłym słonecznym latem.
 

Podróż do Słowenii

Ze względu na odległość oraz brak dogodnych lotów najlepszym sposobem na przemieszczenie się z Polski do Słowenii jest przejazd samochodem. Podróż z Warszawy do mariny Izola wygodnymi autostradami przez Czechy i Austrię trwa ok. 12 godz.
 

Mariny, porty i zatoki w Słowenii

Na adriatyckim wybrzeżu Słowenii, które ma jedynie 44 km. długości są cztery mariny, kilka portów miejskich przystosowanych do cumowania jachtem oraz spora ilość zatok.
 

Co powinieneś zobaczyć podczas rejsu w Słowenii

Podczas podróży na wybrzeża warto wygospodarować kilka godzin, aby zwiedzić Postojną Jamę – niesamowitą jaskinię składającą się z blisko 20 km. komnat i korytarzy. Jaskinie jest tak wielką, że zwiedzanie jej części odbywa się podziemną kolejką elektryczną.

Piran - to zdecydowanie najpiękniejsze miasto słoweńskiego wybrzeża, z przepiękną starówką z zachowanym średniowiecznym układem ulic. Charakterystyczny styl wąskich uliczek oraz ciasnej zabudowy mieszkalnej harmonijnie łączy się z typowo śródziemnomorską zabudową.

 

Słoweńska kuchnia

Słowenia to kraina pizzy, sznycla i gulaszu. W tym stwierdzeniu kryje się sporo prawdy na temat słoweńskiej kuchni, która stanowi swoistą mieszankę wpływów krajów ościennych. Choć nie tylko włoskie, austriackie czy węgierskie smaki odnajdziemy wśród dań serwowanych w tym niewielkim kraju. Słoweńska kuchnia posiada dania typowe tylko dla niej, a także te powszechne na całym Półwyspie Bałkańskim.
 

Zalety czarteru jachtu w Słowenii

Większość jachtów przeznaczonych do czarterów posiada stosowne dokumenty uprawniające do żeglowania na włoskich wodach. Z mariny Izola do Wenecji w linii prostej jest jedynie 55 Mm. Możliwość pożeglowania do tego niesamowitego miasta to główna zaleta czarteru jachtu w Słowenii.

Galeria

Loading...

Blog

GlobTourist

Słowenia to niesamowity kraj, słynący z pięknej, dzikiej przyrody. Co prawda linia brzegowa Słowenii nie jest zbyt długa, za to wspaniałe widoki rekompensują krótkie wybrzeże. To także wspaniała baza wypadowa do sąsiadujących krajów: Chorwacji, lub Włoch. Taka forma wypoczynku pozostawia dużą swobodę , dlatego czartery jachtów Słowenia, to kusząca forma spędzenia urlopu. Przygotowaliśmy dla naszych Klientów ofertę nowoczesnych jachtów do wynajęcia. Jeżeli interesują Cię szczegóły oferty, napisz do nas.