Rejsy-Morskie.jpeg

Rejsy morskie Turcja

Turcja zachwyci zarówno tych, którzy odwiedzą ten kraj po raz pierwszy, jak i tych którzy przybędą tam po raz kolejny. Dobrze rozwinięta infrastruktura, turkusowa woda, duże bogactwo starożytnych zabytków, przyjaźni ludzi i wspaniała turecka kuchnia, to tylko niewielka częśc tego, co czeka na Was wybierając się z nami w rejs.

Żeglowanie po czystych, błękitnych wodach Morza Licyjskiego czy też wzdłuż Wybrzeża Karyjskiego jest doświadczeniem, którego każdy żeglarz powinien spróbować. To magiczny rejon, w którym można komfortowo odpocząć, oderwać się od zgiełku codziennego życia oraz zachwycić otoczającą przyrodą i niesamowitymi widokami.

Długie i piękne lato Turcji charakteryzuje się dobrymi wiatrami, które stwarzają idealne warunki do relaksującego żeglowania. Idealny czas na żeglowanie rozpoczyna się w maju i trwa do końca października, wówczas temperatury powietrza utrzymują na poziomie 26-33 stopni Celsjusza.
Kuchnia turecka w regionie Morza Egejskiego to wspaniałe połączenie kulinarnych wpływów, w tym potraw osmańskich, greckich, lewantyńskich i żydowskich. Oczywiście w naszym menu nie powinno zabraknąć owoców morza. Bardzo popularne są morlesze, okonie morskie i sardele, zaakcentowane czosnkiem, dziką zielenią i lokalnymi sosami. Oliwki są podstawą prawie każdego posiłku, a lokalne produkty mięsne, warzywa i owoce są dorodne. Małe kawiarnie przy plaży oferują smaczne posiłki i kawę, eleganckie restauracje serwują obfite i urozmaicone dania. Pikniki na ustronnych plażach to wspaniały sposób na spędzenie długiego, słonecznego dnia.

Galeria

Loading...

Rejsy

Blog

GlobTourist

Spełniamy żeglarskie marzenia