Jachty do czarteru w Chorwacji w marinie ACI Palmizana

Czarter jachtów

Dlaczego warto wyczarterować jacht?

 

Słońce, wiatr, Twoi najbliżsi i całe morze przygód - tak może wyglądać Twój najbliższy urlop. Czarter jachtów to przepustka do świata, w którym możesz zapomnieć o codzienności i zupełnie oddać się relaksowi. Nie musisz bać się braku doświadczenia, czy odpowiednich uprawnień. Czarter jachtu ze skipperem pozwoli Ci cieszyć się żeglowaniem, niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym wilkiem morskim, czy będziesz stawiać dopiero pierwsze, żeglarskie kroki.

 

Dlaczego my?

 

Bo my spełniamy żeglarskie marzenia! Już od ponad 25 lat pomagamy organizować niezwykłe wakacje na jachcie! Żeglowanie to nasza pasja i chcemy Cię nią zarazić. Nie będziemy Cię przekonywać do jedynej słusznej wizji morskich przygód. Jedyne, na czym nam zależy, to na Twojej dobrej zabawie!

W GlobTourist stawiamy na kompleksową obsługę. Masz ochotę skorzystać z wyszukiwarki czarterów jachtów? Zapraszamy! Bogata baza jednostek i szeroki katalog armatorów, to gwarancja, że z łatwością znajdziesz jacht o jakim marzysz! 

Może wolisz zapomnieć o wszystkim i pozwolić nam zorganizować Twój rejs? Bez problemu! Od początku do końca zaplanujemy wspaniałą przygodę dla Ciebie i Twoich najbliższych. Zapewnimy jacht, skippera, wygodny przejazd autokarem i program pełen atrakcji. Nasze rejsy, to wspaniała alternatywa dla oklepanych wycieczek objazdowych, czy wczasów all-inclusive. 

 

Który jacht zarezerwować?

 

Jeśli nie wiesz jaki jacht będzie dla Ciebie idealny, zadzwoń do nas. Przeprowadzimy z Tobą rozmowę, która pozwoli nam doradzić Ci jaki jacht będzie dla Ciebie najbardziej idealny. Wybór jachtu wiąże się z kilkoma aspektami, które należy wziąć pod uwagę: jak liczną masz załogę, czy są w niej dzieci,  jaki masz budżet, jak bardzo ważne są dla Ciebie kwestie dotyczące komfortu, odległość od najbliższego lotniska. Czarter jachtu musi być decyzją przemyślaną, aby Twój wyczekany urlop był wspaniałą przygodą.

 

Na jak długo można wyczarterować jacht?

 

Najczęściej czartery jachtów w Europie odbywają się w modułach tygodniowych sobota – sobota. Niektórzy armatorzy dają możliwość czarteru jachtów na dowolna liczbę dni, ale zdarza się to sporadycznie, dosyć często tylko przed lub po sezonie. Czarter jachtu w rejonach egzotycznych odbywa się na innych zasadach. Tam można wyczarterować jacht w dowolnym dniu tygodnia i na dowolna liczbę dni, tak więc czarter jachtu na Karaibach może się odbywać na okres np. 10 dni.

 

Gdzie wyczarterować jacht?

 

W naszej bazie znajdziesz tysiące jednostek w setkach portów rozsianych w kilkunastu krajach. Czarter jachtów w Chorwacji, Grecji, Hiszpanii czy Włoszech, to pewny i sprawdzony sposób na wspaniałe wakacje, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zaznać trochę egzotyki w Tajlandii, Malezji, na Kubie lub Madagaskarze. Cały świat czeka na Ciebie i Twoją załogę!

 

Wynajem jachtu - gdzie zacząć?

 

Jeśli do tej pory żeglowałeś po Mazurach najlepszym akwenem na postawienie pierwszych kroków na morzu jest zdecydowanie czarter jachtu w Chorwacji. Ten kraj posiada bardzo rozbudowaną infrastrukturę żeglarską. Dobrze wyposażone mariny, dostęp do wody prądu, liczebność wysp i wysepek sprawiają, że akwen ten jest przyjazdy nawet dla mniej doświadczonego żeglarza. Niewielkie odległości między wyspami powodują, że w razie nadejścia niekorzystnych warunków pogodowych można szybko znaleźć bezpieczne schronienie.

 

Jak wyczarterować jacht?

 

Jeśli nie czarterowałeś jachtu nigdy wcześniej, podpowiemy Ci jak to zrobić, abyś uzyskał najwyższy stopień satysfakcji zarówno z wybranego jachtu, jak i uzyskanej ceny.

Jeśli szukasz informacji o czarterach, żeglowaniu i konkretnych jego aspektach, to zajrzyj na naszego bloga! Prowadzimy go od serca i piszemy takie artykuły, jakie sami chcielibyśmy przeczytać na początku naszej przygody. Rzetelne i przystępne teksty wprowadzą Cię w żeglarski świat lub pozwolą uzupełnić wiedzę. Cała wiedza, którą znajdziesz na blogu, jest oparta na naszym doświadczeniu.

 

Jak wygląda procedura przekazania jachtu?

 

Gdy już masz jacht opłacony w 100%, przygotujemy dla Ciebie boarding pass (dokument, na podstawie którego przejmiesz jacht), na którym znajdziesz informacje o zarezerwowanym przez Ciebie jachcie oraz  informacje gdzie masz się stawić po jego odbiór. W marinie będzie na Ciebie czekał armator, który pokieruje całą procedurą zaokrętowania. Po zakończeniu wszystkich formalności w biurze zostanie Ci wskazany opiekun jachtu, który umówi się z Tobą na jego odbiór (check-in). Odbiór jachtu odbywa się na podstawie spisu wyposażenia. Pamiętaj, aby wszystko dokładnie sprawdzić.

Jeśli masz jakiekolwiek zastrzeżenia, zapisz je na liście i zgłoś to opiekunowi jachtu. Jeśli nie było to wcześniej możliwe, po wypłynięciu z portu rozwiń żagle, aby sprawdzić czy jest wszystko z nimi w porządku, a najbliższej zatoczce podczas kąpieli przyjrzyj się jak wygląda dno Twojego jachtu. Zwróć szczególną uwagę na kil, płetwę sterową oraz miejsce w pobliżu dziobu. Jeśli coś Cię zaniepokoi, poinformuj o tym armatora.

Jachty oświetlone zachodzącym słońcem w Chorwacji, Tribunj

Destynacje

Loading...

Jachty

Blog

GlobTourist

Spełniamy żeglarskie marzenia