Jachty do czarteru w Chorwacji w marinie ACI Palmizana

Czarter Jachtów Wyspy Kanaryjskie

Gdzie wyczarterować jacht na Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie to archipelag 6 mniejszych i 7 większych górzystych wysp pochodzenia wulkanicznego. Flota jachtów do czarterów jest na: Teneryfie, Gran Canarii, Fuerteventurze i Lanzarote.
 

Kiedy wyczarterować jacht na Wyspach Kanaryjskich

Wyspy wiecznej wiosny to Wyspy Kanaryjskie dlatego sezon żeglarski trwa tu cały rok. Ceny czarterów są stałe, jedynie w okresie świąteczno - noworocznym nieznacznie wyrastają.
 

Warunki pogodowe, klimat na Wyspach Kanaryjskich

Na Wyspach Kanaryjskich panuje klimat oceaniczno - subtropikalny, charakteryzujący się umiarkowanymi temperaturami i rzadkimi, nieregularnymi opadami, zdarzającymi się głównie w wyższych partiach wysp. Pogoda na Wyspach Kanaryjskich nie jest kapryśna. Średnia temperatura zimą to 17 - 19 °C, natomiast latem średnia temperatura jest na poziomie 23 - 25 °C. Najgorętsze miesiące to lipiec i sierpień, ale nawet wtedy dzięki mikroklimatowi i odpowiedniej wilgotności powietrza nie ma upałów i panuje przyjemna temperatura. Sporadycznie latem temperatura przekracza 30 °C. Jeżeli decydujesz się na rejs w tym regionie, powinieneś pamiętać, że będziesz żeglował po oceanie, a to czasami oznacza, że możesz doświadczyć silniejszych wiatrów oraz wysokiej atlantyckiej fali.
 

Podróż na Wyspy Kanaryjskie

Wszystkie większe wyspy mają międzynarodowe lotniska, dzięki temu przedostanie się z kontynentalnej Europu na Wyspy Kanaryjskie nie stanowi większego problemu. Czas bezpośredniego lotu z Polski na jedną z wysp to ok. 5-6 godz.
 

Mariny, porty i zatoki na Wyspach Kanaryjskich

Nowoczesne i dające dobre schronienie mariny oraz porty miejskie przystosowane do cumowania jachtem są na Lanzarote, Fuerteventurze, Gran Canarii, Teneryfie, Gomerze, La Palmie, El Hierro. Na wszystkich wyspach znajdziemy liczne zatoki. 
 

Ciekawostki kuchni Wysp Kanaryjskich

Kuchnia na Wyspach Kanaryjskich to oczywiście w głównej mierze kuchnia hiszpańska, ma jednak kilka miejscowych potraw. Do ciekawszych można zaliczyć:
  • Papas arrugadas con mojo picón - to po prostu ziemniaczki gotowane w łupinach w grubej soli.
  • Mojo rojo, mojo verde - czyli tradycyjne na Kanarach sosy, których podstawą są zawsze czosnek, świeża oliwa i ocet oraz zioła.
  • Ron miel - czyli rum z miodem to genialny wynalazek na przeziębienia.
  • Rancho canario - to jedna z popularniejszych zup na wyspach, czyli pożywny rosół z grubymi kluskami, w którym pływa też parę kawałków mięsa i ziemniaków.
  • Jamón serrano – pikantna szynka długo dojrzewająca.
  • Sery - dla ich wielbicieli Kanary to istny raj! Mamy tu m.in.: miękki kozi queso tierno, dojrzały twardy queso curado lub queso de flor z mleka zakwaszanego kwiatami ostu. Almogrote z La Gomery to z kolei kozi ser przyprawiony czosnkiem, papryką chili i solą.
  • Conejo en salmorejo - marynowane i duszone mięso z królika.
  • Pimientos del padron - smażone zielone papryczki z grubą.
  • Puchero - potrawa z wołowiny, słoniny, suchej kiełbaski (chorizo), groszku, kukurydzy i dostępnych w danym momencie sezonowych warzyw. Bardzo sycące danie!
 

Zalety czarteru jachtu na Wyspach Kanaryjskich

Przyjemne temperatury powietrza, dużo słonecznych dni przez cały rok to główne zalety pogody. Pogoda ma duże znaczenie w szczególności gdy w Europie mamy chłodną lub mroźną zimę, ponieważ w ciągu kilku godzin możesz przemieścić w miejsce, gdzie pogoda rozpieszcza. Inną zaletą rejsu na Wyspach Kanaryjskich jest możliwość doświadczyć oceanicznej żeglugi.

Galeria

Loading...

Blog

GlobTourist

Wyspy Kanaryjskie tworzy archipelag pięknych wysp, gdzie panuje klimat oceaniczno-subtropikalny, niezwykle sprzyjający spędzaniu wolnego czasu na pokładzie jachtu. Dzięki mobilności, jaką dają czartery Wyspy Kanaryjskie, możemy zwiedzić wszystkie interesujące nas miejsca i zasmakować lokalnych specjałów, a także poznać klimatyczne miasteczka portowe. W ofercie przygotowaliśmy luksusowe nowoczesne jachty, różnej wielkości. Jeżeli mają Państwo jakieś pytania związane z wynajmem jachtów, zapraszamy do kontaktu.