Jachty do czarteru w Chorwacji w marinie ACI Palmizana

Czarter Jachtów Francja

Czarter jachtu we Francji – dlaczego warto

Francja to kraj, który słynie z wieży Eiffla, Disneylandu i żabich udek. Bogactwo kulturowe, architektoniczne i przyrodnicze to główne powody, dla których warto odwiedzić ten kraj i choć przez chwilę poczuć klimat tamtego regionu.
 

Gdzie wyczarterować jacht we Francji

We Francji jachty do czarteru dostępne są na Korsyce i Lazurowym Wybrzeżu oraz w Zatoce Biskajskiej od La Rochelle do Foret-Fouesnant
 

Kiedy wyczarterować jacht we Francji

Na Morzu Śródziemnym jachty można czarterować cały rok, ale najdogodniejsze warunki do żeglowania są od początku maja do końca września. W tym rejonie w okresie zimy niektórzy armatorzy nie udostępniają jachtów do czarterów. W Zatoce Biskajskie jachty również dostępne są przez cały rok, ale należy pamiętać, że okres zimy może oznaczać bardzo trudne warunki pogodowe.
 

Warunki pogodowe, klimat we Francji

Na Lazurowym Wybrzeżu i Korsyce panuje klimat śródziemnomorski. Cechy charakterystyczne dla tego typu klimatu to łagodne zimy i ciepłe lata. Zimą temperatura rzadko obniża się poniżej 10 °C. Opady występują w postaci deszczu, śniegu praktycznie się nie notuje. Lato zaczyna się już w maju i trwa aż do października. Jest raczej suche, chociaż opady czasem występują również i w lecie. Średnie temperatury wahają się w okolicach 23 °C. Klimat nad Zatoką Biskajską w porównaniu klimatu śródziemnomorskiego różni się większą wilgotnością, większymi opadami i wiatrami. Dodatkowo temperatury w lecie są niższe i dni nie są tak upalne.
 

Podróż do Francji

Lot samolotem to najlepszy sposób na przedostanie się do Francji. Czas lotu ok. 2 godz. Jeżeli zdecydujesz się na czarter jachtu we Francji kontynentalnej, możesz rozważyć podróż samochodem. Niestety czas podróży jest znacznie dłuższy i wynosi ok. 20 godz.
 

Mariny, porty i zatoki we Francji

We Francji jest dobrze rozwinięta sieć nowoczesnych marin. Korsyka i okolice Tulonu na Lazurowym Wybrzeżu to obszary, gdzie jest bardzo dużo pięknych i dających możliwość schronienia zatok.
 

Co powinieneś zobaczyć podczas rejsu we Francji

Rejs na Korsyce można wzbogacić zwiedzaniem wyspy, a w szczególności jej górzystych terenów. Będąc na Lazurowym Wybrzeżu będziesz miał okazję zobaczyć ikony tego regionu Marsylię, Tulon, Cannes, Niceę i słynne Monte Carlo. Czarter w Zatoce Biskajskiej to okazja do odwiedzenia Parc Naturel Régional du Marais.

Francuska kuchnia

Kuchni francuskiej nie trzeba reklamować, ponieważ zna ją cały świat. Bez wątpienia pobyt we Francji to okazja do skosztowania kilku sztandarowy potraw tej kuchni oraz degustowania wspaniałego francuskiego wina

Galeria

Loading...

Blog

GlobTourist

Wybrzeża Francji należą do jednych z bardziej malowniczych w Europie. Luksusowe i klimatyczne mariny zachęcają do odwiedzenia i zwiedzania miasteczek portowych. To oryginalny sposób na urlop! Czartery jachtów Francja dostępne są w różnych terminach sezonu, tak abyście mogli jak najlepiej zaplanować wypoczynek w tych pięknych okolicach. Dysponujemy nowoczesnymi jachtami, o różnej liczbie kajut. Jeżeli macie pytania dotyczące oferty czarterów jachtów we Francji, zapraszamy do kontaktu.