Jachty do czarteru w Chorwacji w marinie ACI Palmizana

Czarter Jachtów Turcja

Czarter jachtu w Turcji – dlaczego warto

Turcja zachwyca niezwykle bogatą historią, tradycją, bogactwem niepowtarzalnych zabytków. To właśnie tutaj wpływy europejskie łączą się ze starożytnymi i orientalnymi śladami. Turcja uważana jest za jeden z najpiękniejszych krajów basenu Morza Śródziemnego. Dlatego warto wybrać ten kierunek za cel żeglarskiej przygody.
 

Gdzie wyczarterować jacht w Turcji

Największa oferta jachtów do wyczarterowania jest w okolicach Bodrum, Marmaris, Gocek i Fethiye.
 

Kiedy wyczarterować jacht w Turcji

Najlepszy okres do czarteru jachtu w Turcji to wiosna, lato i wczesna jesień.
 

Warunki pogodowe, klimat w Turcji

Na tureckim wybrzeżu Morza Śródziemnego panuje klimat śródziemnomorski, co oznacza ciepłe i pełne słońca lato ze słabymi i umiarkowanymi wiatrami oraz chłodną, deszczową i bardziej wietrzną zimę.
 

Podróż do Turcji

Najrozsądniejszą formą podróży do Turcji jest lot samolotem. Dosyć często jest międzylądowanie w Stambule. Jest to okazja do zrobienia  1-2 dniowej przerwy na zwiedzanie tego pięknego miasta. Na wybrzeżu, w okolicach gdzie najczęściej czarterowane są jachty, lotniska są w Bodrum i Dalaman. Lot z Warszawy do Stambułu trwa ok. 4 godz. ze Stambułu na wybrzeże  ok. 1 godz. Miłośnicy podróżowania i przygód mogą rozważyć lot czarterowy na Kos i przeprawę promową do Bodrum.
 

Mariny, porty i zatoki w Turcji

Na wybrzeżu pomiędzy Bodrum a Kas, czyli odcinku, który najchętniej odwiedzany jest przez żeglarzy znajduje się kilkanaście nowoczesnych marin oraz portów przystosowanych do cumowania jachtem. W wielu zatokach są restauracje posiadające pomosty, do których można cumować jachtem.
 

Ciekawa linia brzegowa Turcji

Turecka linia brzegowa jest górzysta, bogata w roślinność co czyni ją bardzo malowniczą. Liczba  bezpiecznych, urokliwych zatok może zadowolić najbardziej wybrednych żeglarzy. Wody w Turcji są bardzo czyste między innymi dlatego, że obowiązuje całkowity zakaz opróżniania zbiorników fekaliowych w bezpośrednim sąsiedztwie brzegu.
 

Co powinieneś zobaczyć podczas rejsu w Turcji

Czarter jachtu w Turcji warto wzbogacić kilkudniową wycieczką, aby zobaczyć największe atrakcje znajdujące się w pobliżu Tureckiej Riwiery. Do miejsc wartych odwiedzenia można zaliczyć: Efez- najlepiej zachowane starożytne miasto w rejonie basenu Morza Śródziemnego. Pamukkale i Hierapolis-niewątpliwie cud geologiczny, lśniące w słońcu wspaniałe wapienne tarasy są jedną z największych atrakcji całej Turcji. Pergamon-znany przede wszystkim z ruin starożytnego miasta. Didyma i Milet-znane z pozostałości świątyni Apolla, trzeciej co do wielkości świątyni greckiej czasów antycznych. Kanion Saklikent - znajdujący się w niewielkiej odległości od Fethiye,  nazwa wąwozu w języku tureckim oznacza „ukryte miasto” i wzięła się chyba stąd, że do długiego na 18 km. kanionu, posiadającego niezwykle strome i wysokie ściany nie dochodzą w ogóle promienie słoneczne. W upalne dni jest tutaj przyjemnie chłodno. To tylko kilka przykładów. Turcja ma do  zaoferowania znacznie więcej.
 

Turecka kuchnia

Kuchnia turecka uznawana jest przez wielu smakoszy za jedną z najsmaczniejszych kuchni świata, dzięki temu uplasowała się na wysokiej pozycji, jeśli chodzi o jej popularność. Kuchnia turecka to coś znacznie więcej niż kebab. Regionalne dania tureckie i lokalne smakołyki są ogromnym bogactwem aromatów i składników, które sprawiają, że każdy znajdzie w tej kuchni coś dla siebie.
 

Zalety czarteru jachtu w Turcji

Orientalne akcenty, doskonała kuchnia, ciekawa linia brzegowa, piękna pogoda to główne, ale nie jedyne zalety czarteru jachtu w Turcji.
 

Galeria

Loading...

Blog

GlobTourist

Turcja, to przepiękny kraj z fascynującą kulturą i niezwykłymi zabytkami. Do tego należy wspomnieć o wspaniałej naturze, błękitnej, krystalicznie czystej wodzie i widokach jak z bajki. Jeżeli chcecie kompleksowo poznać wszystkie uroki tego kraju, to czartery jachtów Turcja będą idealnym rozwiązaniem. Przygotowaliśmy dla naszych Klientów ofertę wynajmu luksusowych łodzi, którymi podróżowanie będzie niezwykle wygodne. Jeżeli masz pytania dotyczące czarterów jachtów w Turcji – napisz do nas!