Rejsy-Morskie.jpeg

Rejsy morskie Seszele

Seszele to zachwycające pięknem, czyste, białe, piaszczyste plaże, lazurowa woda i egzotyczna, niemal dziewicza przyroda. Nic dziwnego, że rejon ten uznawany jest za wymarzone miejsce na niezapomniane wakacje. Ten raj na ziemi liczy 115 wysp i wysepek pochodzenia wulkanicznego i koralowego na Oceanie Indyjskim, z których każda zachęca do odwiedzenia swoim bogactwem przyrody oraz idealną pogodą (temperatury powietrza w tym rejonie wahają się od 24 do 29 stopni Celsjusza).

Rejs katamaranem na Seszelach będzie niezapomnianą przygodą, dostarczy ekscytujących wrażeń i sprawi, że wypoczniesz i zrelaksujesz się, jak nigdy dotąd. Mamy wieloletnie doświadczenie w organizacji rejsów na Seszelach. Zapraszamy!rejs na seszele

Seszele - białe plaże, rafy koralowe i krystalicznie czysta woda

A wszystko to w połączeniu z optymalnymi warunkami do żeglowania sprawia, że rejon ten jest wyjątkowo chętnie odwiedzany i ceniony przez żeglarzy. Wybierając wysokiej klasy katamaran, zyskujesz znakomitą alternatywę dla wypoczynku w zatłoczonych, wakacyjnych hotelach. Proponowane rozwiązanie to komfort i bezpieczeństwo żeglowania, wysoki standard wyposażenia, który pozwoli poczuć się, jak w luksusowym pokoju, swoboda i spędzanie wakacji w zupełnie niebanalny sposób.

Rejs katamaranem - Seszele - trasa

Nasz rejs jachtem po Seszelach rozpoczynamy standardowo na wyspie Mahe. W północnej części wyspy, w miejscowości Be Ombre odwiedzamy restaurację pod palmami o wdzięcznej nazwie BOATHOUSE. Można tam zasmakować w znakomitych owocach morza oraz skosztować miejscowego wina. W parku narodowym przy wyspie St. Anne pływamy w ciepłych wodach wraz z zachwycającymi, dużymi rybami, które będą tuż obok, na wyciągnięcie ręki.

Praslin to druga pod względem wielkości wyspa tego egzotycznego rejonu. Warto ją zwiedzić podczas wycieczki samochodowej. Auta można wynająć w porcie za niewielką opłatą, ale tu uwaga - na Seszelach obowiązuje ruch lewostronny i kierowca prowadzi auto siedząc z prawej strony. Na szczęście ruch uliczny jest tutaj naprawdę niewielki.

Będąc na wyspie Praslin warto skorzystać z usług miejscowego właściciela kilku mooringów. Może on zorganizować tanią i pyszną kolację w lokalnej i nieuczęszczanej przez turystów restauracyjce. Jest to okazja do skosztowania potrawy z nietoperzy, krabów, red snapera, ostryg, nie wspominając o tak „pospolitych” posiłkach, jak krewetki czy kalmary. A wszystko to za bardzo przystępną cenę.

Curieuse to zazwyczaj kolejny punkt na mapie naszego rejsu, słynący przede wszystkim z istniejącego tam rezerwatu gigantycznych żółwi. Pozostając tam przez cały dzień, można bez pospiechu podziwiać te piękne i majestatyczne zwierzęta.

Niezależnie od przyjętej trasy, nasz katamaran pozwoli Ci dotrzeć także w niezamieszkałe rejony wysp, na dzikie wysepki, dziewicze zatoki i puste plaże. Seszele to bowiem raj dla wszystkich pragnących egzotyki, aktywnego wypoczynku, ale i relaksu w urokliwych, cichych zatokach i na plażach niedostępnych dla większości turystów.

Galeria

Loading...

Rejsy

Blog

GlobTourist

Spełniamy żeglarskie marzenia