Jachty do czarteru w Chorwacji w marinie ACI Palmizana

Czarter Jachtów Karaiby

Gdzie wyczarterować jacht na Karaibach

Karaiby to bardzo duży obszar rozciągający się pomiędzy Wyspami Bahama a Wyspą Trinidad. Największe skupiska jachtów do czarterów są na: Bahama, Kubie, Amerykańskich Wyspach Dziewiczych, Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, Saint-Martin, Antigua, Gwadelupie, Martynice, Saint Lucia, Saint Vincent, Grenadzie. Tak długa lista miejsc, gdzie można wyczarterować jacht, świadczy o tym, że region warty jest takiej oferty.
 

Kiedy wyczarterować jacht na Karaibach

Jachty na Karaibach można czarterować przez cały rok, ale uznaje się, że najlepsze warunki do żeglowania są w okresie od połowy listopada do połowy  do połowy maja. Ceny czarterów wówczas są wyższe, najwyższe ceny są przez kilka tygodni okresu świąteczno - noworocznego.
 

Warunki pogodowe, klimat na Karaibach

Karaiby znajdują się pod wpływem klimatu zwrotnikowego. Taki klimat oznacza, bardzo dużo dni słonecznych oraz temperaturę powietrza niemal niezmienną przez cały rok. Średnia temperatura powietrza w ciągu roku wynosi 27°C. W okresie od listopada do maja  średnia temperatura w powietrzu osiąga w dzień od 28-29°C, w nocy spada do 24-26°C. W okresie od czerwca do października średnia temperatura powietrza nieco wzrasta i osiąga 29-30 °C, w nocy 26-27°C. Mimo wysokich temperatur na Karaibach nie odczuwa się nieznośnego upału, ulgę przynosi wiatr znad oceanu i przelotne opady ciepłego deszczu. Temperatura wody w zależności od pory roku waha się w przedziale 27-30°C. Od początku lipca do końca wrześnie istnieje możliwość występowania huraganów. Należy pamiętać, że nie każdego roku huragany nawiedzają Karaiby. Zjawiskiem, które stale towarzyszy tej rajskiej krainie, są wiatry pasatowe. Dzięki temu, że są to wiaty o dość stabilnej sile i kierunku zapewniają doskonałe warunki do żeglowania.
 

Podróż na Karaiby

Bazy czarterowe rozlokowane są na różnych wyspach często bardzo oddalonych od siebie, dlatego czas podróży trasa i cena biletu mogą być dalece odmienne. Francuskie wyspy Martynika i Gwadelupa są lokalizacjami, do których podróż wydaje się najłatwiejsza. Pierwszy etap to lot z Warszawy lub Berlina do Paryża, drugi etap to bezpośredni lot z Paryża na Martynikę lub Gwadelupę. Pierwszy lot trwa ok. 2-3 godz. Drugi ok. 8-9 godz. Bilety w klasie ekonomicznej kupione z odpowiednim wyprzedzeniem kosztują ok. 2 tyś. PLN.
 

Mariny, porty i zatoki na Karaibach

Na dużych karaibskich wyspach są mariny, jednak w tej części świata, najpopularniejsze są kotwicowiska i zatoki z bojami do cumowania. Kotwiczenie jest bezpłatne. Jeżeli chcesz spędzić noc przycumowany do boi, powinieneś liczyć się z wydatkiem ok. 100 PLN. Pomimo tego, że Karaiby to prawdziwa egzotyka nie będziesz miał problemów z uzupełnianiem zaopatrzenie oraz wody.
 

Co powinieneś zobaczyć podczas rejsu na Karaibach

Atrakcyjność rejsu można podnieść organizując wyciekę, której celem jest zwiedzanie wyspy. Aby zrealizować wycieczkę, wystarczy wypożyczyć samochód lub wynająć minibus z kierowcą. Druga wersja jest wygodniejsza, ponieważ nikt z uczestników rejsu nie musi być kierowcą. Prowadzenie samochodu na większości karaibskich wysp nie jest zadaniem łatwym, ponieważ kręte drogi nie są w najlepszej kondycji, ponadto często obowiązuje ruch lewostronny. Dodatkową zaletą wynajęcia mikrobusu jest to, że kierowca staje się jednocześnie przewodnikiem. Zna doskonale swoją wyspę i chętnie pokarze najciekawsze miejsca. Podczas kilkugodzinnej lub całodniowej wycieczki masz okazję wykąpać się w wodospadzie, zajrzeć do wulkanu lub poleżeć na bezludnej plaży, która nie jest dostępna podczas żeglugi. Martynika, Dominika, Saint Lucia, Saint Vincent to przykłady takich wysp, na których warto bez wątpienia organizować wycieczki.
 

Kilka informacji o Karaibach

  • Szczepienia nie są wymagane.
  • Trudno znaleźć miejsce, w którym nie ma zasięgu telefonii komórkowej. Jeżeli chcesz korzystać z internetu, warto zainwestować kilkanaście dolarów w lokalną kartę SIM z odpowiednim pakietem transmisji danych. Jeżeli nie chcesz kupować karty SIM, możesz korzystać z Internetu udostępnianego przez bary i restauracje.
  • W wielu przypadkach jedna wyspa jest autonomicznym krajem. Przykłady jednowyspowych państw są Dominika, Saint Lucia, Grenada, Montserrat. Przemieszczające się pomiędzy krajami koniecznie musisz dokonać odprawy wyjściowej w opuszczanym kraju oraz wejściowej w kraju, do którego przybyłeś. W niektórych krajach odprawy są płatne.
  • Większość państw karaibskich używa wspólnej waluty dolara wschodniokaraibskiego. Na Amerykańskich Wyspach Dziewiczy oraz Brytyjskich Wyspach Dziewiczych płacimy dolarami amerykańskimi. Na Gwadelupie i Martynice oficjalną walutą jest euro.
  • Lecąc na Karaiby, musisz zegarek przestawić o 5 godz. Wyjątkami są  Kuba i Bahamy tam różnica czasu wynosi 6 godz.  
 

Karaibska kuchnia

Każda z wysp posiada swój własny styl gotowania i przyrządzania potraw. Głównymi składnikami, które można spotkać w każdej z kuchni karaibskich są: ryż, owoce tropikalne – głównie kokosy i mleko kokosowe, różne odmiany bananów, owoce chlebowca, świeże owoce morza i ryby, oraz szereg przypraw. Będąc na Karaibach, powinieneś poznać smak grillowanej langusty, miejscowego niesamowicie smacznego mango oraz lokalnego rumu.
 

Zalety czarteru jachtu na Karaibach

Piękne plaże, dziewicze krajobrazy, błękit krystalicznie czystej wody, słońce i ciepła morska bryza - to Wyspy Karaibskie, które od lat przyciągają rzeszę żeglarzy.

Galeria

Loading...

Blog

GlobTourist

Karaiby to kilka tysięcy wysp i wysepek, dzikość niemal dziewiczej natury, zachwycające tropikalne krajobrazy i możliwość przeżycia fascynującej przygody. Jak doświadczyć tego wszystkiego? Najprościej sięgnąć po rozwiązanie, jakim jest czarter jachtu.

Warto tutaj wspomnieć, że na Karaibach żegluje się mając do dyspozycji nie tylko jachty, ale przede wszystkim korzystając z katamaranów. W tym przypadku bowiem katamaran dostarcza nam zdecydowanie więcej komfortu i swobody w żeglowaniu. Niezależnie jednak od wybranego rozwiązania, czy będzie to czarter katamaranu, czy też jachtu, takie aktywne wakacje na wodzie spędzone na Karaibach z pewnością dostarczą Tobie i Twoim bliskim niezapomnianych wrażeń i na długo postaną w Waszej pamięci.

Czarter katamaranu na Karaibach - gdzie i kiedy?
Najpopularniejszym rejonem do żeglowania na Karaibach jest obszar małych Antyli. Tamtejsza główna baza czarterowa oraz lotnisko znajdują się na Martynice. Martynika to jedna z wysp Karaibskich, zachwycająca pięknymi plażami z białym piaskiem, komfortową temperaturą powietrza (ciepło, lecz nie upalnie), wiatrem sprzyjającym uprawianiu sportów wodnych oraz tętniącymi życiem, malowniczymi miastami. Decydując się na rozwiązanie, jakim jest katamaran, warto zatem wybrać kierunek Martynika. Dotarcie na miejsce nie dostarcza w tym przypadku żadnych trudności. A o szczegółach podróży dowiesz się, czytając na temat żeglowania na Karaibach.

Najlepsze warunki dla żeglarzy na Karaibach przypadają na czas pomiędzy listopadem a marcem (a zatem okres zupełnie inny niż proponuje np. położona w Basenie Morza Śródziemnego Chorwacja) - stabilne warunki pogodowe zapewniają bezpieczeństwo oraz pozwalają na spokojny wypoczynek.

Katamarany i jachty znakomitej klasy i z doskonałym wyposażeniem
Niezapomniana przygoda w okolicznościach tropikalnej przyrody? Takich wrażeń może dostarczyć jedynie czarter jachtów lub katamaranów. A Karaiby są tutaj idealnym wyborem na wakacje. W naszej ofercie znajdziesz nowoczesne, znakomicie się prezentujące i równie znakomicie wyposażone jachty, np. SUN ODYSSEY 509 oraz katamarany, w tym LAGOON 40.

Proponujemy czartery jachtów i katamaranów sprawdzonych armatorów, w dwóch najpopularniejszych karaibskich portach: HODGES CREEK MARINA(Tortola) oraz LE MARIN (Martynika). Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi cenami oraz dostępnymi rabatami.

Karaiby proponują odwiedzającym kilka tysięcy wysp i wysepek o niezwykłej urodzie dzikiej, tropikalnej natury. Najlepsze warunki dla żeglarzy przypadają na czas między grudniem a marcem - stabilna pogoda pozwala na spokojny wypoczynek. Jeżeli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę, to czartery jachtów Karaiby są doskonałym planem na spędzenie wakacji. Przygotowaliśmy w ofercie nowoczesne jachty, z doskonałym wyposażeniem. Interesuje Cię nasza oferta, masz jakieś pytania – napisz do nas.