Jachty do czarteru w Chorwacji w marinie ACI Palmizana

Czarter Jachtów Czarnogóra

Gdzie wyczarterować jacht w Czarnogórze

Największa oferta jachtów do czarterów jest w marinie Salila, Porto Montenegro i Kotorze. W ofercie są jachty jednokadłubowe, katamarany i łodzie motorowe.

Kiedy wyczarterować jacht w Czarnogórze

W Czarnogórze istnieje możliwość czartery jachtu przez cały rok. Najlepsze warunki pogodowe są wiosną, latem i wczesną jesienią.

Warunki pogodowe, klimat w Czarnogórze

W zatoce Kotorskiej i adriatyckim wybrzeżu panuje klimat śródziemnomorski charakteryzujący się łagodną zimą i ciepłym latem z dużą ilością dni słonecznych. Najchłodniejsze miesiące to styczeń i luty, średnia temperatura powietrza wynosi 8-9 °C, lipiec i sierpień to najcieplejsze miesiące. Średnia temperatura w tym okresie osiąga 27-28 °C. Latem wiatry są zazwyczaj słabe i umiarkowane.

Podróż do Czarnogóry

Samolot to najodpowiedniejszy środek lokomocji podczas podróży do Czarnogóry. Jeżeli jesteś zainteresowany czarterem jachtu w tym kraju powinieneś szukać lotów do Tivat. Możesz rozważać lot do Dubrownika i kontynuację podróży autobusem. Podróż samochodem przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę jest męcząca, trwa około 20 godz. Taka forma podróży, jest dobrym pomysłem dla miłośników wypraw dysponujących czasem na dłuższe wakacje, ponieważ wyjazd można połączyć ze zwiedzaniem krajów tranzytowych.

Mariny, porty i zatoki w Czarnogórze

W zatoce Kotorskiej i na wybrzeżu Adriatyckim jest 11 marin, kilka portów miejskich przystosowanych do cumowania jachtem i kilkadziesiąt malowniczych kotwicowisk.

Ciekawa linia brzegowa Czarnogóry

Bez wątpienia Zatoka Kotorska jest najatrakcyjniejszym akwenem w Czarnogórze, ale warto również pożeglować wzdłuż adriatyckiego wybrzeża, aby odwiedzić między innymi port Budva, w którym jest piękne stare miasto oraz położony blisko granicy z Albanią port Bar.

Co powinieneś zobaczyć podczas rejsu w Czarnogórze

Żeglując w Czarnogórze, powinieneś odwiedzić najatrakcyjniejsze miejsca na wybrzeżu, do których można zaliczyć: Kotor, Perast, Budva, Tivat, Hereg Novi, Sveti Stefan.

Czarnogórska kuchnia

Tradycyjna kuchnia Czarnogóry to kuchnia bałkańska. Oto kilka przykładów potraw wartych spróbowani: Burek - upieczone ciasto folio nadziewany serem, szpinakiem lub mięsem.  Priganice - to małe pączki z mąki pszennej, smażone na oliwie lub głębokim tłuszczu, podawane z miodem. Kajmak - to rodzaj sera, o konsystencji serka topionego lub masła. Jest słodko-słony i można dodawać do grillowanych mięs, do kanapek, do omletów, a nawet ziemniaków. Cevapcici -  głównym składnikiem tej potrawy jest mięso mielone lub siekane, doprawiane cebulą, czosnkiem i przyprawami.  Mięso formuje się na kształt kiełbasek i grilluje lub smaży. Podczas rejsu bez problemu znajdziesz miejsca, w których zjesz doskonałe i świeże owoce morza, które podawane na różne sposoby.

Zalety czarteru jachtu w Czarnogórze

Zaletami czarteru jachty w Czarnogórze są widoki w Zatoce Kotorskiej, wspaniała pogoda oraz doskonała kuchnia. 

Galeria

Loading...

Blog

GlobTourist

Wybrzeże Czarnogóry cieszy się wśród miłośników żeglugi sporym zainteresowaniem. Niemalże 300 kilometrów linii brzegowej oraz łagodny klimat śródziemnomorski, czynią ten kraj popularnym miejscem na spędzenie urlopu. Jeżeli nie przepadacie za zgiełkiem turystycznych miast, to czartery jachtów Czarnogóra są dla Was idealne. Niewielkie odległości między marinami umożliwiają schronienie w przypadku nieprzewidzianego załamania pogody. Jeżeli jednak nie czujecie się na siłach jako żeglarze, pomożemy Wam w znalezieniu doświadczonego skipera. W razie pytań, zapraszamy do kontaktu.