Jachty do czarteru w Chorwacji w marinie ACI Palmizana

Czarter Jachtów Malta

Czarter jachtu na Malcie – dlaczego warto

Malta jest państwem wyspiarskim położonym na Morzu Śródziemnym. W tym kraju jest 365 kościołów i nie ma ani jednej rzeki lub jeziora. Malta zachwyca ogromną ilością wspaniałych zabytków, piaszczystymi plażami oraz wyśmienitą kuchnią.
 

Gdzie wyczarterować jacht na Malcie

Valleta to stolica niewielkiego państwa Republiki Malty,  a zarazem jedyne miejsce, gdzie można w tym kraju wyczarterować jacht. W ofercie są katamarany, jachty jednokadłubowe i motorowe.
 

Kiedy wyczarterować jacht na Malcie

Jachty na Malcie można czarterować przez cały rok, ale najlepszych warunków do żeglowania możesz spodziewać się w okresie od kwietnia do końca października.
 

Warunki pogodowe, klimat na Malcie

Malta położona jest w strefie klimatu podzwrotnikowego i śródziemnomorskiego. Charakterystyczne są tu ciepłe lata i łagodne zimy. Średnia roczna temperatura jest najwyższa w Europie, waha się w granicach 18-19 °C. Najcieplejszym miesiącem na Malcie jest sierpień, kiedy średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 29 °C, natomiast w nocy 23 °C. Sezon letni zaczyna się w połowie kwietnia i trwa do listopada. Liczba słonecznych godzin w tym okresie wynosi ponad 10. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń ze średnimi temperaturami 14 °C w ciągu dnia i 10 °C  w nocy. Najniższa odnotowana temperatura na Malcie miała miejsce w 1859 r. w Valletta i wynosiła zaledwie 1,2 °C. Najwyższa temperatura wystąpiła w Luqa w 1999 r. i wynosiła 43,8 °C. W sezonie letnim występuje sirocco-suchy i gorący wiatr z Afryki. Niosący ze sobą bardzo wysokie temperatury oraz piach. Zjawisko to może trwać od kilku godzin do nawet kilku dni.
 

Podróż na Maltę

Obecnie są dostępne bezpośrednie połączenia lotnicze z wielu portów lotniczych w Polsce, w bardzo atrakcyjnych cenach. Tanie linie lotnicze takie jak na przykład Wizz Air lub Ryanair początkowo latały tylko w sezonie wiosenno-letnim, później zaczęły też latać zimą. Przecież Malta jest krajem „wiecznej wiosny” i nawet w grudniu czy w styczniu można liczyć na ładną pogodę.
 

Mariny, porty i zatoki na Malcie

Na Malcie w Valleta i okolicach jest kilka marin, na Gozo w Mgarr jest jedyna marina na tej wyspie. Na obu wyspach jest duża liczba ładnych zatok  dających możliwość miłego spędzenia czasu oraz schronienia podczas trudniejszych warunków atmosferycznych.
 

Maltańska kuchnia

Z jakich przysmaków słynie Malta? Czego warto skosztować? Prawdziwym przysmakiem jest likier z opuncji - narodowy alkohol Malty. Pastizzi - przepyszne, ciepłe bułeczki z nadzieniem. W środku możemy znaleźć nadzienie z serka ricotta, sera z Gozo czy szpinaku i tuńczyka. Kinnie - bardzo charakterystyczny napój bezalkoholowy, który słodko - gorzki smak zawdzięcza pomarańczom chinotto. Kinnie doskonale gasi pragnienie. Ser z Gozo powstaje z mleka koziego lub owczego, jest jedną z najsmaczniejszych przekąsek. Warto polecieć na Maltę, aby spróbować tych przysmaków!

Zalety czarteru jachtu na Malcie

Pogoda pozwalająca żeglować niemal przez cały rok, tania bezpośrednia komunikacja lotnicza, niesamowite pełne zabytków miasto Valetta to główne powody, dla których warto wyczarterować jacht na Malcie.

Galeria

Loading...

Blog

GlobTourist

Malta tworzy piękny archipelag wysp, który jest dziś popularnym celem wielu turystów. Burzliwa historia tego państwa, sprawiła że jest tam sporo zabytkowych obiektów, które warto zobaczyć. Wyspa ta jest także gratka dla miłośników pięknej natury i nurkowania. Otaczające ją wody sprzyjają fanom wszelkich sportów wodnych. Jeżeli chcecie odwiedzić ten piękny zakątek świata, polecamy czartery jachtów Malta. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w razie pytań – zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na wszelkie pytania!