Rejsy-Morskie.jpeg

Rejsy morskie Karaiby

Karaiby to nietuzinkowe miejsce, które sprawi, że będą to Twoje niezapomniane wakacje. Wybierając się na rejs jachtem w tym pięknym rejonie, sięgasz po jeszcze więcej ekscytujących wrażeń i przeżyć, które na zawrejs katamaranem na karaibach globtouristsze pozostaną w Twojej pamięci. Fantastyczna pogoda, turkusowa woda, rajskie wyspy jako stały element pejzażu, zapierające dech w piersiach zakątki, egzotyczna kuchnia oraz idealne warunki dla żeglowania i uprawiania sportów wodnych. Życie na Karaibach płynie w rytmie muzyki reggae, z dala od zatłoczonych plaż i zgiełku wakacyjnych kurortów. Wypłyń z nami w rejs po Wyspach Karaibskich i daj się zakochać w tym wyjątkowym miejscu!

 

Rejs na Karaibach - proste żeglowanie w idealnych warunkach

Karaiby to rejon szczególnie ceniony przez żeglarzy. Dlaczego? To z pewnością zasługa panujących tam warunków - stabilna pogoda (optymalne warunki zapewnia okres od listopada do maja), stałe wiatry wiejące ze wschodu ze średnią prędkością 15 - 25 węzłów (w skali Beauforta są to odpowiednio 4-6 stopni) oraz komfortowa temperatura powietrza w granicach 25-30 stopni Celsjusza. Malownicze krajobrazy, przyjemnie ciepła i krystalicznie czysta woda oraz bogata podwodna flora i fauna, sprawiają, że Karaiby to istny raj na ziemi.
Rejs jachtem lub katamaranem będzie idealnym rozwiązaniem m.in. dla osób nieuprawnionych do samodzielnego sterowania łodzią. Wypoczynek w formie rejsu sprawdzi się doskonale także w sytuacji, gdy nie jesteś w stanie skompletować całej załogi, by wyczarterować jacht. Koniecznie warto tutaj dodać, że żeglowanie na Karaibach jest nadzwyczaj proste. Odległości między wyspami zazwyczaj nie przekraczają kilkudziesięciu mil. Optymalne warunki pogodowe, piękne zatoki, czy też zachwycające rafy koralowe powodują, że Karaiby określane są mianem Żeglarskiego raju ("Sailing Paradise").


 

Rejs na Karaibach - katamaran

Decydując się na rejs na Wyspach Karaibskich, masz okazję odbyć wspaniałe wakacje na pokładzie komfortowego katamaranu. Żeglowanie na katamaranie w rejonie Karaibów daje tutaj nieco większą wygodę, a zanurzenie katamaranu (ok. 1,2 m) zdecydowanie usprawnia poruszanie się na płytszych obszarach.

 

Żeglowanie po Karaibach - proponowana trasa

Podczas obu proponowanych rejsów będziemy eksplorować Karaiby pomiędzy Gwadelupą a Tobago Cays. Na San Vincent odwiedzimy zatokę Wallilabou, gdzie powstawały sceny do filmu "Piraci z Karaibów". Tobago Cays jest z kolei fantastycznym miejscem do nurkowania, zatem będzie to niepowtarzalna okazja, aby poznać świat podwodny Wysp Karaibskich. Będąc na Union Island, z pewnością warto wspiąć się na leżące niedaleko portu wzgórza i podziwiać przepiękną panoramę okolicy. Natomiast Moustique, nazywana Wyspą Bogaczy, ze względu na liczne rezydencje milionerów i gwiazd z całego świata, to przede wszystkim oaza spokoju i odosobnienia, zatem idealne miejsce na wypoczynek. Na piaszczystej plaży Bequia rozpalimy ognisko z liści palmy kokosowej, w którym upieczemy owoc chlebowca i tak powstanie nasza karaibska kolacja.

Galeria

Loading...

Rejsy

Blog

GlobTourist

Spełniamy żeglarskie marzenia