1 - baner.jpg

Czego nie można przegapić na Karaibach?


Lobster, skorupiak, który żyje w niektórych częściach Morza Śródziemnego, a bardzo licznie zamieszkuje wybrzeże Oceanu Atlantyckiego i jest bardzo popularny na Karaibach. Będąc tam, nie sposób go nie spróbować. Najsmaczniejszy jest z grilla i jest obecnej największym kulinarnym hitem Karaibów.

Największe okazy osiągają do 45 cm długości, a ich masa ciała osiąga nawet do 5 - 6 kg. Za środowisko swojego życia obrały sobie czyste wody w pobliżu raf koralowych, więc tam gdzie je spotkamy, możemy być pewni, że woda jest czysta.
Aby złapać lobstera, rybacy rozstawiają specjalne klatki.

Aby przyrządzić go na grillu, musimy go uprzednio podgotować w osolonej wodzie. Proces gotowania trwa kilka minut, a następnie umieszczamy go w zimnej wodzie, najlepiej z lodem. Po ugotowaniu przybiera on jasnoczerwoną skorupę, a mięso jest śnieżnobiałe, gdzieniegdzie z odcieniami czerwieni. Następnie rozkrawamy go na pół, oczyszczamy ze wszystkich ciemnych zanieczyszczeń. Tak przygotowane lobstery grillujemy po kilka minut z każdej strony.
Do smaku przygotowujemy masło czosnkowe, czyli do masła dodajemy czosnek, chili , sól, pietruszkę - wszystko mieszamy i gotowe. Kiedy nasz lobster jest już ugrillowany, w każdą z możliwych szpar umieszczamy przygotowane wcześniej masło czosnkowe.
Możecie wypróbować nasz przepis, ale żeglując na Karaibach polecamy skorzystać z ofert dostępnych na wielu plażach. Lobstery przygotowane przez lokalnych mistrzów w swoim fachu to niebo w gębie ! Podawane są z ryżem oraz warzywami.
Dbając o populację tego przysmaku, w wielu rejonach zostały wprowadzone okresy ochronne zakazując połowów lobsterów. Są one różne dla poszczególnych rejonów i wcale nie tak łatwo znaleźć na ten temat informacje. Z tego co udało nam się ustalić w najbardziej popularnych obszarach żeglugi okresy ochronne występują w następujących miesiącach:
· Antigua: 01.05 – 30.06
· Bahamas: 01.04 – 31.07
· Barbados: 01.05 – 31.08
· Belize: 15.02 – 14.06
· BVI: 31.07 – 31.10
· Grenada: 01.05 – 31.08
· St. Lucia: 01.03 – 01.08
· St. Vincent & Grenadiny: 01.05 – 31.08
 
Na wyspie Tobago Cays istnieje możliwość zjedzenia grillowannego lobstera podczas kolacji przygotowywanej na plaży przez karaibskich kreoli. Warunki piknikowe, ceny przyjazne dla portfela. Za posiłek składający się połowy sporego lobstera, ryżu lub ziemniaków oraz surówki ze świeżych warzyw zapłacimy około 75 karaibskich dolarów, co daje w przybliżeniu ok. 100 złotych. Napoje alkoholowe i bezalkoholowe płatne są dodatkowo. Kolację organizuje Wam Alphonso +17 844 983 792.
Na Tobago Cays często można spotkać iguany, a w wodzie żółwie morskie co może stanowić dodatkową atrakcje tego miejsca.

Jeśli jesteś zainteresowany tym, aby skosztować lobstera na Karaibach, napisz do nas.
Jeśli mas grupę znajomych, możemy dla Was zorganizować rejs w dowolnie wybranym terminie. Jeśli posiadasz swoja ekipę i patent, napisz do nas, a my przygotujemy dla Ciebie ofertę czarteru jachtu na Karaibach.
Jeśli chcesz jechać w pojedynkę, mamy dla Ciebie ofertę rejsów na Karaibach . Najbliższe terminy rejsów już w listopadzie: 22.11 - 02.12.2019 oraz 02.12 - 13.12.2019 .
Rejsy na Karaibach każdego roku cieszą się dużą popularnością, dlatego zalecamy rezerwację miejsc ze sporym wyprzedzeniem.

Blog

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli Cię informować o nowościach, aktualnych promocjach oraz najnowszych wpisach na naszym blogu.