1 - baner.jpg

Czy wiecie, że w Chorwacji jest marina dla naturystów?


Marina Valalta położona jest na półwyspie Istria niedaleko miejscowości Rovinj. Jest to pierwszy i zarazem jedyny port nad Adriatykiem przeznaczony dla naturystów. Marina jest częścią rozległego kempingu wypoczynkowego przeznaczonego dla naturystów. Kemping Valalta został założony w 1960 roku i rozciąga się wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Czynny w sezonie letnim, oferuje łatwy dostęp do plaż o łącznej długości 4 km.

Marina dla naturystów

Valalta d.o.o.
Cesta za Valaltu - Lim 7
52210 Rovinj - Istra – Chorwacja

Numer telefonu: + 385 52 804 800
Adres email: valalta@valalta.hr

Marina jest częścią rozległego kempingu wypoczynkowego przeznaczonego dla naturystów. Kemping Valalta został założony w 1960 roku i rozciąga się wzdłuż wybrzeża  Adriatyku.  Czynny w sezonie letnim, oferuje łatwy dostęp do plaż o łącznej długości 4 km.

Ośrodek oferuje szeroką gamę atrakcji dla wypoczywających  aktywnie  oraz tych, którzy preferują wakacyjne leniuchowanie. Na terenie Valalty znajduje się między innymi kort tenisowy, kręgielnia, pole golfowe, aquapark oraz kompleks saun. Kemping organizuje również atrakcje dla najmłodszych gości oraz  zapewnia muzykę na żywo każdego wieczoru. Dla gości pełnoletnich, co niedzielę w mini browarze ośrodka odbywa się tzw. Beer Party.

Na terenie Valalty oprócz barów i restauracji znjadują się również sklepy, butiki, apteka, przychodnia, piekarnia oraz fryzjer.  Można powiedzieć, że Vallata to istne naturystyczne miasteczko i tak jak w każdej miejscowości, tutaj również panują określone zasady.


 

Oto lista 7 najciekawszych zasad w marinie Valalta

  • Kompleks  turystyczny Valalta przeznaczony jest dla rodzin naturystów.  Jeżeli ktoś zdecyduje się na wypoczynek w Valalcie w pojedynkę, to warunkiem pobytu jest przynależenie do INF (Międzynarodowa Federacja Naturystów).
  • Na terenie plaży, basenów oraz wszelkich kąpielisk (chyba, że oznakowane są inaczej) obowiązuje zakaz przebywania w ubraniu. Na terenie ośrodka decyzja o ubiorze bądź jego braku leży po stronie gości. Regulamin zaleca natomiast używanie ręczników w miejscach publicznych ze względów higienicznych. Recepcja, sklepy oraz inne odpowiednio oznakowane pomieszczenia są strefą,gdzie należy przebywać w ubraniu.
  • Regulamin zabrania rezerwacji leżaków poprzez położenie na nich ręcznika.
  • Cisza nocna na terenie ośrodka trwa od godziny 00:00 do godziny 07:00, natomiast cisza dzienna panuje tu między 13:00 a 15:00.
  • Osoby z zewnątrz chcące odwiedzić gości przebywających w ośrodku, mogą tego dokonać zostawiając swój dokument tożsamości w recepcji. Odwiedziny do 2 h są bezpłatne.
  • Przebywanie na terenie ośrodka bez rejestracji grozi  karą pieniężną w wysokości  1 000 HRK i skutkuje nakazem natychmiastowego opuszczenia kompleksu Valalta.
  • Regulamin zaznacza, że z usług mariny mogą korzystać tylko naturyści. Po wpłynięciu do mariny należy udać się do recepcji nie tylko z dokumentami jachtu ale i swoim dokumentem tożsamości. Żeglarze, którzy nie należą do INF mogą zostać w marinie tylko na czas nocy lub w przypadku złych warunków pogodowych.

Więcej informacji o marinie: www.valalta.hr

Blog

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli Cię informować o nowościach, aktualnych promocjach oraz najnowszych wpisach na naszym blogu.