1 - baner.jpg

Formularz Enter Croatia - jak wypełnić?


Podobnie jak w zeszłym roku również w 2021 osoby podróżujące do Chorwacji drogą lądową są zobowiązane dokonać stosownego zgłoszenia. Można to zrobić bezpośrednio na przejściu granicznym lub online, na stronie internetowej Enter Croatia. Zdecydowanie polecamy drugie rozwiązanie — zgłoszenia można dokonać na spokojnie w domu, oszczędzając czas w trakcie podróży.

Uwaga: Od 09.04.2022 Chorwacja zniosła epidemiczne obostrzenia wjazdowe dla osób podróżujących z krajów członkowskich Unii Europejskiej lub z krajów strefy Schengen. Oznacza to, że podróżujący z Polski do Chorwacji nie muszą wypełniać formularza Enter Croatia, ani przedstawiać Unijnych Certyfikatów COVID (UCC), niezależnie czy podróż odbywa się autokarem do Chorwacji, samochodem czy samolotem.

Formularz Enter Croatia jest dostępny w języku polskim na stronie internetowej: www.entercroatia.hr Formularz przygotowany na 2021 roku delikatnie różni się od tego, który obowiązywał w roku ubiegłym. Poniżej znajdziesz kompletną instrukcję jak poprawnie wypełnić formularz, żeby podróż na wymarzone wakacje nad Adriatykiem była maksymalnie bezproblemowa :)Część 1:
"Zgłoszenie podróży": "Powód podróży do Chorwacji" wybierz "Turystyka" (chyba że wybierasz się do Chorwacji w innym celu), następnie wybierz Kraj "Poland". Po wybraniu kraju pojawi się dodatkowe pole "Region" - tu należy wybrać województwo, w którym mieszkasz w Polsce. W polu "Zgłoszenie podróży ważne od" wskaż datę kiedy będziesz przekraczać granicę Chorwacji — jest to dzień Twojego wjazdu do Chorwacji. "Zgłoszenie podróży ważne do" to data wyjazdu z Chorwacji.

UWAGA 1: Formularz Enter Croatia można wypełnić nie wcześniej niż 90 dni przed planowaną datą wjazdu do Chorwacji.Część 2:
"Osoba zgłaszająca podróż": podaj swoje dane zgodnie z nazwami pól: Imię, Nazwisko, Data urodzenia, Numer telefonu komórkowego, Typ dokumentu, Numer seryjny, Kraj wydający dokument, Obywatelstwo, E-mail

UWAGA 2: Należy podać dane dokumentu, który będziesz mieć ze sobą na przejściu granicznym (dotyczy także współpasażerów).

UWAGA 3: Zwróć szczególną uwagę, aby podać poprawny adres e-mail - na ten adres zostanie przesłane potwierdzenie, które należy okazać na granicy.

W dalszej części tej sekcji zostaniesz poproszony o wskazanie typu certyfikatu, czyli o wskazanie dokumentu, na podstawie którego chcesz wjechać do Chorwacji bez obowiązku odbycia kwarantanny. Wybierz odpowiedni dokument, a następnie podaj datę jego uzyskania (w przypadku szczepienia szczepionką dwudawkową należy podać datę drugiego szczepienia).Część 3:
"Dodatkowi współpodróżujący": dotyczy jedynie grup osób, które podróżują razem i jadą w to samo miejsce docelowe w Chorwacji. Dane współpasażerów, które należy podać, są identyczne z tymi, które są wymagane w sekcji "Osoba zgłaszająca podróż". Pamiętaj, aby dopilnować, żeby osoby podróżujące z Tobą zabrały ze sobą podany dokument uprawniający do wjazdu na teren Chorwacji.


Część 4:
"Typ zakwaterowania": jest to sekcja budząca najwięcej pytań wśród żeglarzy, oto jak należy ją wypełnić:
  • Rodzaj obiektu: Obiekt turystyczny
  • Nazwa zakwaterowania: Nazwa armatora + model jachtu + nazwa jachtu, np.: Angelina Yacht Charter — Oceanis 48 - Alpha
  • Miejscowość, w której znajduje się obiekt: miejscowość, w której jest marina, w której rozpoczyna się Wasz rejs
  • Adres obiektu: Nazwa mariny + adres mariny
  • Data pobytu od: data rozpoczęcia czarteru
  • Data pobytu do: data zakończenia czarteru
Na koniec należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych i wcisnąć przycisk "WYŚLIJ".
Jeśli wszystkie pola zostały wypełnione prawidłowo, pokaże Ci się strona rozpoczynająca się od zielonego napisu "Formularz został dostarczony" wraz z możliwością pobrania potwierdzenia w PDF. To samo potwierdzenie po kilku sekundach zostanie przesłane na wskazany adres e-mail.

UWAGA 4: Potwierdzenie PDF nie zawiera danych, które wprowadzałeś, jedynie informację, że formularz został dostarczony, numer zgłoszenia, termin i powód podróży do Chorwacji.

Potwierdzenie należy wydrukować i wsadzić w widocznym miejscu za przednią szybą samochodu. Zgłoszenie w systemie Enter Croatia nie jest dokumentem uprawniającym do wjazdu na teren Chorwacji — nadal musisz mieć ze sobą dowód osobisty lub paszport.

Blog

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli Cię informować o nowościach, aktualnych promocjach oraz najnowszych wpisach na naszym blogu.