1 - baner.jpg

Formularz Enter Croatia - jak wypełnić?


Podobnie jak w zeszłym roku również w 2021 osoby podróżujące do Chorwacji drogą lądową są zobowiązane dokonać stosownego zgłoszenia. Można to zrobić bezpośrednio na przejściu granicznym lub online, na stronie internetowej Enter Croatia. Zdecydowanie polecamy drugie rozwiązanie — zgłoszenia można dokonać na spokojnie w domu, oszczędzając czas w trakcie podróży.

Formularz Enter Croatia jest dostępny w języku polskim na stronie internetowej: www.entercroatia.hr Formularz przygotowany na 2021 roku delikatnie różni się od tego, który obowiązywał w roku ubiegłym. Poniżej znajdziesz kompletną instrukcję jak poprawnie wypełnić formularz, żeby podróż na wymarzone wakacje nad Adriatykiem była maksymalnie bezproblemowa :)


Część 1:
"Zgłoszenie podróży": "Powód podróży do Chorwacji" wybierz "Turystyka" (chyba że wybierasz się do Chorwacji w innym celu), następnie wybierz Kraj "Poland". Po wybraniu kraju pojawi się dodatkowe pole "Region" - tu należy wybrać województwo, w którym mieszkasz w Polsce. W polu "Zgłoszenie podróży ważne od" wskaż datę kiedy będziesz przekraczać granicę Chorwacji — jest to dzień Twojego wjazdu do Chorwacji. "Zgłoszenie podróży ważne do" to data wyjazdu z Chorwacji.

UWAGA 1: Formularz Enter Croatia można wypełnić nie wcześniej niż 90 dni przed planowaną datą wjazdu do Chorwacji.Część 2:
"Osoba zgłaszająca podróż": podaj swoje dane zgodnie z nazwami pól: Imię, Nazwisko, Data urodzenia, Numer telefonu komórkowego, Typ dokumentu, Numer seryjny, Kraj wydający dokument, Obywatelstwo, E-mail

UWAGA 2: Należy podać dane dokumentu, który będziesz mieć ze sobą na przejściu granicznym (dotyczy także współpasażerów).

UWAGA 3: Zwróć szczególną uwagę, aby podać poprawny adres e-mail - na ten adres zostanie przesłane potwierdzenie, które należy okazać na granicy.

W dalszej części tej sekcji zostaniesz poproszony o wskazanie typu certyfikatu, czyli o wskazanie dokumentu, na podstawie którego chcesz wjechać do Chorwacji bez obowiązku odbycia kwarantanny. Wybierz odpowiedni dokument, a następnie podaj datę jego uzyskania (w przypadku szczepienia szczepionką dwudawkową należy podać datę drugiego szczepienia).Część 3:
"Dodatkowi współpodróżujący": dotyczy jedynie grup osób, które podróżują razem i jadą w to samo miejsce docelowe w Chorwacji. Dane współpasażerów, które należy podać, są identyczne z tymi, które są wymagane w sekcji "Osoba zgłaszająca podróż". Pamiętaj, aby dopilnować, żeby osoby podróżujące z Tobą zabrały ze sobą podany dokument uprawniający do wjazdu na teren Chorwacji.


Część 4:
"Typ zakwaterowania": jest to sekcja budząca najwięcej pytań wśród żeglarzy, oto jak należy ją wypełnić:
  • Rodzaj obiektu: Obiekt turystyczny
  • Nazwa zakwaterowania: Nazwa armatora + model jachtu + nazwa jachtu, np.: Angelina Yacht Charter — Oceanis 48 - Alpha
  • Miejscowość, w której znajduje się obiekt: miejscowość, w której jest marina, w której rozpoczyna się Wasz rejs
  • Adres obiektu: Nazwa mariny + adres mariny
  • Data pobytu od: data rozpoczęcia czarteru
  • Data pobytu do: data zakończenia czarteru
Na koniec należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych i wcisnąć przycisk "WYŚLIJ".
Jeśli wszystkie pola zostały wypełnione prawidłowo, pokaże Ci się strona rozpoczynająca się od zielonego napisu "Formularz został dostarczony" wraz z możliwością pobrania potwierdzenia w PDF. To samo potwierdzenie po kilku sekundach zostanie przesłane na wskazany adres e-mail.

UWAGA 4: Potwierdzenie PDF nie zawiera danych, które wprowadzałeś, jedynie informację, że formularz został dostarczony, numer zgłoszenia, termin i powód podróży do Chorwacji.

Potwierdzenie należy wydrukować i wsadzić w widocznym miejscu za przednią szybą samochodu. Zgłoszenie w systemie Enter Croatia nie jest dokumentem uprawniającym do wjazdu na teren Chorwacji — nadal musisz mieć ze sobą dowód osobisty lub paszport.

Jeśli masz dodatkowe pytania, napisz do nas — jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Blog

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli Cię informować o nowościach, aktualnych promocjach oraz najnowszych wpisach na naszym blogu.