1 - baner.jpg

Ibiza, Majorka, Minorka – słoneczne Baleary na żeglarską przygodę


Hiszpania kusi słoneczną pogodą przez cały rok, przyjaznymi mieszkańcami i pysznym jedzeniem. Jest to również kraj, który może poszczycić się pięknymi wyspami. Jednym z takich magicznych miejsc są Baleary – archipelag wysp położony w zachodniej części Morza Śródziemnego. Czym przyciągają słoneczne wyspy, takie jak Ibiza, Majorka i Minorka? Dlaczego Baleary to idealne miejsce na wakacje pod żaglami? Koniecznie dowiedz się więcej o malowniczych Balearach, a z pewnością skusisz się na czarter jachtów w Hiszpanii!

Dlaczego Baleary są dobrym miejscem dla żeglugi? Baleary znane są głównie z takich wysp, jak Ibiza, Majorka czy Minorka. Jednak archipelag ten to nie tylko duże, popularne wyspy, ale też mniejsze, urokliwe wysepki. Malownicze krajobrazy to pierwszy powód, dla którego warto zdecydować się na rejsy morskie po Balearach. Niezwykle urozmaicona linia brzegowa, odmienność każdej z wysp czy nawet różnice klimatyczne między nimi, na pewno uatrakcyjnią wakacje pod żaglami. Ogromną zaletą są także niewielkie odległości między portami, co szczególnie pozwala na urozmaiconą, a przy tym wygodną dla każdego trasę rejsu. Co ważne, w przeważającej większości, porty na Balearach są bardzo dobrze wyposażone, stanowiąc nowoczesne mariny, które dodatkowo wpływają na komfort podczas morskich podróży. Baleary są więc doskonałą lokalizacją, jeśli chodzi o rejs katamaranem czy rejs jachtem jednokadłubowym.

 

Ibiza - nie tylko dla imprezowiczów

Imprezowe szaleństwo do białego rana? Na pewno na Ibizie można spełnić swoje marzenie o imprezie życia! Niegdyś Ibizę umiłowali sobie hipisi, dziś to imprezowa stolica Europy, gdzie aż roi się od przeróżnych klubów muzycznych. Jednak ta znana wyspa ma o wiele więcej do zaoferowania niż rozrywkowe, nocne życie. Wielbiciele architektury i historii na pewno powinni odwiedzić starówkę stolicy wyspy. Ibiza Town to przede wszystkim umiejscowiona na wzgórzu architektura militarna – fortyfikacje i mury obronne. Ze szczytu wzgórza podziwiać można malowniczy widok na port i morze. Ibiza to także wspaniałe miejsce dla wielbicieli plażowania. Dość urozmaicona linia brzegowa wyspy sprawia, że znaleźć można tutaj urokliwe zatoki, które oferują przyjemny i spokojny odpoczynek przy morzu. Będąc na Ibizie, nie sposób nie wybrać się do Parku Narodowego Ses Salines. Jest to rezerwat przyrody, w którym występują saliny, będące płytkimi zbiornikami wodnymi – to z nich pozyskuje się sól morską.

 

Majorka – największa hiszpańska wyspa, w której rozpoczyna się większość rejsów w rejonie Balearów

Kolejną wyspą Balearów, którą koniecznie trzeba odwiedzić podczas wakacji pod żaglami, jest oczywiście Majorka! To największa wyspa Hiszpanii, a co za tym idzie, jej urozmaicona linia brzegowa stanowi bogactwo przepięknych plaż. Jednak na Majorce zobaczyć można znacznie więcej niż tylko malownicze wybrzeża. Żadna wizyta na Majorce nie może obejść się bez odwiedzin stolicy wyspy. Palma de Mallorca to tętniące życiem, malowniczo usytuowane miasto, które zachwyca pięknem gotyckiej architektury wtapiającej się w śródziemnomorski klimat wyspy. Miłośników architektury i zarazem niesamowitych widoków zachwyci także Deia – niewielka wioska, która znajduje się w górach Serra de Tramuntana. Ciekawą atrakcją jest też miasteczko Soller słynące z pomarańczy i przejażdżki zabytkowym pociągiem, który pochodzi aż z 1912 roku! Przejażdżka dostarcza niezapomnianych wrażeń, również ze względu na wyjątkowe widoki. Na trasie podziwiać można między innymi wspomniane już góry Serra de Tramuntana. Wzdłuż torów rosną drzewa cytrusowe, więc podczas podróży piękne pomarańcze czy cytryny mamy praktycznie na wyciągnięcie ręki. To tylko kilka możliwości spędzania wolnego czasu na Majorce. Tak naprawdę atrakcji na tej malowniczej wyspie Balearów jest o wiele więcej, o czym z łatwością można się przekonać podczas pobytu!

 

Minorka – wyspa Matki Natury

Minorka to druga co do wielkości wyspa Balearów. Najrzadziej odwiedzana przez turystów, z pewnością jest idealnym miejscem dla tych, którzy cenią sobie spokój i lubią podziwiać dziewicze piękno natury. Nie dziwi zupełnie fakt, że Minorka od 1993 roku została objęta ochroną przez UNESCO jako rezerwat biosfery. Na wyspie czekają malownicze, ukryte w zatoczkach plaże, które otoczone są zielenią. Minorka słynie także z niedostępnych nigdzie indziej megalitów, czyli zagadkowych budowli, które zostały wzniesione tysiące lat temu. To prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników pradawnych dziejów – niesamowite megality w kształcie litery T i kamienne grobowce na pewno zaskoczą każdego!

Blog

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli Cię informować o nowościach, aktualnych promocjach oraz najnowszych wpisach na naszym blogu.