1 - baner.jpg

Internet na Karaibach – praktyczne informacje jak z niego korzystać


Na Karaibach bardzo wiele barów, kawiarni i restauracji oferuje i dlatego nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego lokalu. Korzystanie z takiego dostępu obarczone jest pewnymi niedogodnościami: połączeni jesteśmy z siecią jedynie wówczas, gdy przebywamy w lokalu, prędkość transmisji często jest niezadawalająca, szczególnie jeśli nie wymaga ona hasła i miejsce jest oblegane przez spragnionych połączenia ze światem social media turystów.


Bezpłatny dostęp do Internetu poprzez WI-FI

Ponadto nie jest rzadkością sytuacja, gdy nasze urządzenie wykrywa sieć, a pomimo iż otrzymaliśmy hasło dostępu, nie możemy połączyć się z Internetem. Pamiętajmy również, że połączenie z siecią niezabezpieczoną grozi przechwyceniem naszych danych! Szczególnie uważajmy logując się do kont bankowych i przy wysyłaniu biznesowych e-maili.

Na Karaibach bardo wiele barów, kawiarni i restauracji oferuje bezpłatny dostęp do Internetu poprzez WI-FI i dlatego nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego lokalu.

Korzystanie z takiego dostępu obarczone jest pewnymi niedogodnościami: połączeni jesteśmy z siecią jedynie wówczas, gdy przebywamy w lokalu, prędkość transmisji często jest niezadawalająca, szczególnie jeśli nie wymaga ona hasła i miejsce jest oblegane przez spragnionych połączenia ze światem social media turystów. 

 

 

Płatny dostęp do Internetu poprzez Hotspoty

W wielu miejscach występują płatne Hotspoty. Oczywiście im więcej zapłacimy tym więcej możemy korzystać z transferu danych. Na przykład w Clifton na wyspie Union, zarówno na lądzie jak i na całym kotwicowisku jest zasięg Hot Spot Internet Cafe Clifton.

Za dostęp możemy zapłacić kartą kredytową. Ceny kształtują się następująco: 1 godzina 2 USD, 3 godziny 3 USD, 24 godziny 10 USD, 1 tydzień 20 USD, 2 tygodnie 25 USD. Ta płatna metoda jest bardziej niezawodna i jest bezpieczniejsza, posiada jednak wadę polegającą na tym, że odpływając od miejsca z zasięgiem Hotspot, tracimy również połączenie z siecią.


 

Dostęp do Internetu w roamingu

Od czerwca 2017 roku opłaty za korzystanie z roamingu w krajach Unii Europejskiej zostały zniesione, ale nie daje to gwarancji, że nie zapłacimy za korzystanie z Internetu. Na francuskich wyspach Martynika, Gwadelupa, Marie Galante oraz Iles des Saintes możemy korzystać z Internetu w roamingu na takich samych zasadach jak w Unii Europejskiej.

Metoda jest w zasadzie bezpłatna, jeżeli nie przekroczymy określonego przez operatora limitu. U większości polskich operatorów limit jest na poziomie około 2GB. Ta metoda dostępu do Internetu jest tania i bardzo wygodna, ale nie jest pozbawiona zagrożenia nieprzyjemną niespodzianką.

Podczas naszego rejsu wszystkie osoby, które były klientami Orange lub Nju Mobile będącego własnością Orange oraz T-moblie lub Heyah będącego własnością T-mobile nie mieli najmniejszego problemu z możliwością wykonywania rozmów telefonicznych, pisania SMS-ów oraz z dostępem do Internetu.

Klientów Play spotkało rozczarowanie. Możliwość wykonywania rozmów telefonicznych, pisania SMS-ów uzyskali po kliku godzinach pobytu w zasięgu francuskiego operatora, możliwości korzystania z Internetu nie uzyskali do końca rejsu. Musimy pamiętać, że korzystanie z Internetu w roamingu w krajach nie będących w Unii Europejskiej jest bardzo kosztowne.


 

Dostęp do Internetu dzięki lokalnemu operatorowi

Aby spać spokojnie i nie stresować się rachunkiem telefonicznym podczas żeglowania na Karaibach istnieje możliwość wykupienia karty SIM u lokalnego operatora. Możemy dobrać odpowiedni dla nas plan taryfowy, ilość GB do wykorzystania i inne dogodne dla nas usługi.

W Clifton na wyspie Union można kupić kartę SIM lokalnego operatora Flow. Opłata za kartę SIM wynosi 10 XCD (East Caribbean Dollar, 1 XCD to około 1,4 PLN) doładowanie 1GB kosztuje 26 XCD, doładowanie jest ważne przez 7 dni.

Internet działa doskonale ponadto zyskujemy możliwość wykonywania tanich połączeń z miejscowymi numerami telefonów. Do najważniejszych operatorów tego regionu należą: Digicel, Cable & Wireless, Flow.

Przedstawione informacje zostały zebrane w okresie listopad i grudzień 2017 roku i dotyczą czterech krajów: Francja, Dominika, Saint Lucia, St. Vincent i Grenadyny. Należy pamiętać, że ceny i jakość usług związanych z Internetem ulegają bardzo dynamicznym zmianom.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
----->>>> Żeglowanie na Karaibach
----->>>> Pieniądze na Karaibach

Blog

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli Cię informować o nowościach, aktualnych promocjach oraz najnowszych wpisach na naszym blogu.