1 - baner.jpg

Jak dostać się do Chorwacji


O tym jaki środek komunikacji wybierzemy decyduje wiele czynników takich jak: cena, czas przejazdu, komfort podróżowania, czy chociażby fakt czy wyjeżdżamy w pojedynkę czy w liczniejszej grupie.

O tym jaki środek komunikacji wybierzemy decyduje wiele czynników takich jak: cena, czas przejazdu, komfort podróżowania, czy chociażby fakt czy wyjeżdżamy w pojedynkę czy w liczniejszej grupie.
 

Autokar do Chorwacji

Do Chorwacji możemy dojechać autokarem. Podróż trwa około doby. Wyjazdy z Polski odbywają się w każdy piątek, a autokar rusza z Warszawy, Polichna, Częstochowy, Katowic, Żor i Cieszyna. Można także skorzystać z dojazdu antenowego organizowanego z: Łodzi, Wrocławia, Opola czy Krakowa.

Podróż powrotna rozpoczyna się w soboty i w niedziele jesteśmy na miejscu w kraju. Dzięki temu możemy dokonać rezerwacji pobytu w Chorwacji w modułach sobota – sobota na tydzień, dwa lub na dłużej. 
Koszt przejazdu w zależności od miejsca wsiadania wynosi od 464 pln do 494 pln za osobę w dwie strony.

Rozkład jazdy autokaru znajdziecie TUTAJ. Rezerwację można złożyć TUTAJ. 
Za przejazd można zapłacić przelewem po otrzymaniu umowy zgłoszenia na transport lub kartą kupując bilet online TUTAJ.

 

Samochód

Samochód to chyba najbardziej popularny środek transportu. Daje nam taki komfort, że możemy zatrzymać się, kiedy tylko chcemy i zboczyć z trasy, gdy mamy po drodze coś ciekawego do obejrzenia. Często podróżując samochodem wielu podróżnych robi sobie przerwę na nocleg mniej więcej w połowie trasy. 

Najczęściej wybieraną trasą jest przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię. Należy pamiętać o wykupieniu obowiązkowych winiet. Jadąc na tygodniowe wakacje trzeba kupić 10 dniową winietę (310 CZK/10 dni, 440 CZK/30 dni) na Czechy i Austrię (8,70 EUR/10 dni, 25 EUR/60 dni ) i uwaga przy przejeździe przez Słowenię – tam są winiety 7- dniowe ( 15 EUR i 30 EUR/30 dni), więc tak naprawdę będziemy potrzebowali winiety na czas powyżej 7 dni , gdyż w jednej się nie zmieścimy czasowo.

Kontrole są i mandaty również, o czym wielu z Was już się mogło przekonać. Winieta na Słowację jest obowiązkowa tylko przy korzystaniu z autostrady lub drogi szybkiego ruchu. 
Na terenie Chorwacji przejazd autostradami jest płatny, a opłaty są pobierane na bramkach, na których niestety w szczycie sezonu często występują korki.

Opłatę można uiścić gotówką HRK lub EUR lub kartą kredytową.  Aktualny cennik znajdziecie na stronie hac.hr. Przykładowe ceny odcinków z Zagrzebia do: Rijeki: 70 kun, Zadaru: 121 kun, Splitu: 174 kuny, Makarskiej: 195 kun.

Osoby podróżujące do Dubrovnika muszą pamiętać o zielonej karcie, jest ona potrzebna do pokonania niewielkiego odcinka na terenie Bośni i Hercegowiny, przez który przejeżdża się jadąc do Dubrovnika.

 

Samolot

Jest to z pewnością najwygodniejszy i najszybszy środek transportu. Rezerwując bilety z dużym wyprzedzeniem jest szansa zapłacić za przejazd ok 600 – 700 pln. Niestety takich ofert niezbyt wiele, najczęściej cena za przelot oscyluje w okolicach 1 000 pln za osobę.

W sezonie 2019 dostępne są następujące oferty bezpośrednich lotów realizowanych w soboty:
  • do Rijeki liniami Germawings z Berlina
  • do Zadaru liniami Germawings oraz EasyJet z Berlina
  • do Zadaru liniami PLL LOT z Warszawy
  • do Splitu linaimi EasyJet, Germanwings oraz Croatia Airlines z Berlina
  • do Splitu liniami WizzAir z Warszawy i Katowic
  • do Dubrovnika LOT-em z Warszawy i z Krakowa
  • do Dubrovnika liniami EasyJet z Berlina

Blog

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli Cię informować o nowościach, aktualnych promocjach oraz najnowszych wpisach na naszym blogu.