1 - baner.jpg

Koronawirus a czarter jachtu


Koronawirus dotarł do Europy ! Ba, dotarł już nawet do Polski. Wzbudza wiele emocji i rodzi sporo obaw. Czy wyjazd na jacht jest zagrożony ? Czy wpłacone zaliczki za rezerwacje przepadną ?

Co z rezerwacją jachtu?
Przede wszystkim nie należy nadmiernie panikować. Jeśli masz już zarezerwowany jacht i zastanawiasz się czy pojechać na żagle, w pierwszej kolejności należy sprawdzić w jakim stopniu wirus rozwinął się w miejscu, do którego się wybierasz.

 
Jakie są rozwiązania?
W ostatnich dniach większość armatorów przedstawia swoją politykę dotyczącą działań w związku z sytuacją rozprzestrzeniania się wirusa w Europie oraz pozostałych kontynentach. Każdy armator podchodzi do tematu indywidualnie, dlatego nie możemy przedstawić jednego stanowiska. Poniżej przedstawiamy uogólnione propozycje:
 • jeśli macie rezerwację jachtu w regionie, co do którego został wydany zakaz podróży istnieje możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji na inny możliwy termin z wykorzystaniem wpłaconej kwoty za czarter. Jeśli nie będziecie mogli przełożyć rezerwacji na sezon 2020, będzie możliwość zarezerwowania terminu i przeniesienia wpłaty na sezon 2021. Jeśli cena czarteru będzie wyższa, będziesz musiał poryć koszty związane z różnicą wynikającą z zakresu cenowego, na który zostanie przełożona Twoja rezerwacja.
 • jeśli dokonacie rezerwacji w marcu, armator nie pobierze żadnej wpłaty rezerwacyjnej bądź pobierze zaliczkę w wysokości od 10 do 30%.
 • końcowa rata za czarter może zostać uiszczona na tydzień przed wyjazdem bądź w dniu zaokrętowania
 • jeśli nie możesz zrealizować rejsu w sezonie 2020 możesz otrzymać voucher na równowartość wpłaconej kwoty do wykorzystania w sezonie 2021
 • zwrot wpłaconej kwoty za rezerwację w przypadku, gdy władze danego kraju wydadzą zakaz podróżowania do kraju w związku z koronawirusem


Zastosuj się do zaleceń
Jednocześnie informujemy, że organizowane przez nas rejsy, których realizacje przewidzieliśmy na najbliższe tygodnie i miesiące odbędą się zgodnie z planem. Pamiętajmy, że jacht jest bezpiecznym sposobem na spędzenie wakacji o ile nie najbezpieczniejszym w obecnej sytuacji. Na jachcie jesteśmy z dala od dużych skupisk ludzi. Jednocześnie pamiętajcie, że to co nas może najbardziej ochronić przed koronawirusem to odpowiednia higiena i zachowanie środków ostrożności, a przede wszystkim stosowanie się do zaleceń wydanych przez Ministerstwo Zdrowia. Poniżej przypominamy zalecenia Ministerstwa Zdrowia:
 • często myj ręce
 • podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką
 • zachowaj co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę
 • unikaj dotykania oczu, nosa i ust
 • jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej
 • jeśli masz łagodne objawy ze strony układu oddechowego i nie podróżowałeś do Chin, pamiętaj o stosowaniu podstawowych zasad ochrony podczas kaszlu, kichania oraz higieny rąk i pozostań w domu do czasu powrotu do zdrowia, jeśli to możliwe
 • nie zaleca się używania masek na twarz przez zdrowych ludzi w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się SARS-Cov-2
 • używaj maseczek tylko wtedy, gdy masz objawy ze strony układu oddechowego (kaszel lub kichanie), podejrzewasz u siebie infekcję SARS-Cov-2 przebiegającą z łagodnymi objawami lub opiekujesz się osobą z podejrzeniem infekcji SARS-Cov-2

Ponadto radzimy na bieżąco monitorować informacje zmaieszczane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny.

Wszystkich, którzy mają dodatkowe pytania zapraszamy do bezporedniego kontatu z nami drogą mailową: info@globtourist.com lub telefonicznie pod numerem 506 131 202.

Blog

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli Cię informować o nowościach, aktualnych promocjach oraz najnowszych wpisach na naszym blogu.