1 - baner.jpg

Marsh Harbour - stolica jachtingu na Bahamach


Państwo Bahamy leży w Środkowej Ameryce i składa się z około 700 wysp, z których zaledwie 26 jest zamieszkanych. Na jednej z takich wysp, położone jest miasto Marsh Harbour. Jest to drugie miasto, co do wielkości liczby mieszkańców, na wyspie Great Abaco i zarazem piąte na całych Bahamach.

Marsh Harbour jest miejscem koncentracji jachtingu w każdej postaci i z tego powodu znajduje się tu aż 5 marin.

Firma Dream Yacht Charter ma swoja bazę w marinie Harbour View Marina, a firmy czarterowe Moorings oraz Sunsail umieściły swoje floty w marinie Conch Inn Resort & Marina. Duża i nowoczesna Boat Harbour Marina należy do ekskluzywnego kompleksu hotelowego Abaco Beach Resort. Każda ze wspomnianych marin, wyposażona jest w stację paliw. Pozostałe 2, nieco mniejsze mariny to Mangoes Marina oraz Marsh Harbour Marina.

We wszystkich 5 marinach istnieje możliwość uzupełnienia wody, a na kejach są przyłącza elektryczne. Niezależnie od marin, w zatoce przy porcie jest duże kotwicowisko, mogące pomieścić około 100 jachtów.

Marsh Harbour to bardzo dobra lokalizacja,  aby wymienić walutę i zrobić zaopatrzenie jachtu. W mieście bez problemu znajdziemy banki i bankomaty, sklepy z artykułami spożywczymi i napojami alkoholowymi. Można tu kupić lokalna kartę SIM, która zapewni nam tanie połączenia z lokalnymi numerami telefonów oraz stały dostęp do Internetu. Najlepsze miejsce do zrobienia dużych zakupów to super market Maxwell’s, oddalony od mariny o około 1,5 km.

Otwarty od poniedziałku do czwartku w godzinach 08:00-19:00, w piątki i soboty w godzinach 08:00-20:00. W niedzielę sklep jest nieczynny. Po zrobieniu sporych zakupów warto wynająć taksówkę, za którą zapłacimy około 20 USD. Alternatywą dla zakupów w Maxwell’s są zakupy w Fish Market. Wprawdzie nazwa sugeruje, że jest to targ rybny, jednakże jest to zwykły market. Najlepszym sposobem na transport do i ze sklepu Fish Market jest popłyniecie pontonem. Dzięki temu można zaoszczędzić 20 USD na taksówce. Ceny w obu marketach są porównywalne. W mieście znajdują się również 2 sklepy z napojami alkoholowymi, jeden w bezpośrednim sąsiedztwie mariny, a drugi w odległości niewiele ponad 0,5 km. Oba są dobrze zaopatrzone i mają zbliżone ceny. W Marsh Harbour są 2 niewielkie salony lokalnych operatorów sieci komórkowych BTC oraz ALIV. W bezpośrednim sąsiedztwie Harbour View Marina jest restauracja Snappas, a 200 m dalej restauracja Colors By The Sea. Obie restauracje są bardzo chętnie odwiedzane przez załogi jachtów czarterowanych i tych, które spędzają na Bahamach miesiące a nawet lata.

W odległości około 5 km od miasta znajduje się lotnisko. Z racji tego, że z lotniska do centrum miasta nie funkcjonuje transport publiczny, jedyną opcją jest przejazd taksówką. Opłata w zależności od liczby pasażerów waha się pomiędzy 15 a 25 USD.

Harbour View Marina
Numer telefonu: +1 242 367 3910
Kanał UKF: 10

Conch Inn Resort & Marina
Numer telefonu: +1 242 367 4000
Kanał UKF: 82

Boat Harbour Marina
Numer telefonu: +1 877 533 4799
Kanał UKF: 14

Mangoes Marina
Numer telefonu: +1 242 367 4255
Kanał UKF: 16

Marsh Harbour Marina
Numer telefonu: +1 242 367 2700
Kanał UKF: 16

Blog

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli Cię informować o nowościach, aktualnych promocjach oraz najnowszych wpisach na naszym blogu.