1 - baner.jpg

Mayreau – Wyspy Karaibskie w kameralnej odsłonie


Tę najmniejszą, zasiedloną wyspę należącą do Grenadyn, zamieszkuje zaledwie 250 osób. Mieszkańcy przygotowując się na przybycie turystów, rozkładają swoje stragany z pamiątkami. Na całej wyspie są jedynie dwa samochody a jednak, aby ułatwić turystom przedostanie się z portu w głąb wyspy, utwardzili w tym celu 200 metrów bitej drogi.


Wypłyń z nami w rejs na Karaiby i zwiedź wyspę Mayreau

Na karaibską wyspę Mayreau można się dostać na pokładzie statku pocztowego, który przypływa do portu dwa lub trzy razy w tygodniu. Inną opcją jest wypożyczenie łodzi od jednego z mieszkańców, ale koszt takiej usługi może naprawdę zaskoczyć.

Znaczna część turystów przybywa na wyspę w ramach wycieczek z Canouanu czy Union Island. Będąc na rejsie po Morzu Karaibskim, aż żal byłoby nie odwiedzić tego urokliwego zakątka na Ziemi. 
Miłośnicy kąpieli słonecznych odnajdą raj na Salt Whistle Bay, na którą z wioski można dotrzeć w 15 minut drogą przez busz lub po prostu dopłynąć jachtem lub łodzią.

W okolicach tej plaży znajduje się jedyny luksusowy hotel z 27 pokojami dla turystów. 
Na plaży rozstawionych jest kilkaset niebieskich leżaków, a czas spędzany przez turystów umila muzyka grana na żywo przez orkiestrę na metalowych bębnach.

Gorący piasek, drinki z rumem, nieskazitelnie czysta woda i charakterystyczna dla Karaibów muzyka sprawiają, że jest to najpopularniejszy wśród turystów zakątek na tej egzotycznej wyspie.


 

Co można zobaczyć na Mayreau?

Jedynym zabytkiem znajdującym się na wyspie jest stary, osobliwy kościół katolicki, w którym przyjezdni coraz chętniej zawierają małżeństwa. Wesela na Mayreau trwają kilka dni. Cała wioska udekorowana jest specjalnie na taką uroczystość, a zabawa przy muzyce i dużej ilości rumu nie ma końca. 

Wzgórze, na którym stoi kościółek i szkoła to idealny punkt widokowy. Będąc wyposażonym w dobry aparat fotograficzny można zrobić przepiękne i naprawdę wyjątkowe zdjęcia, np. po 25-krotnym zbliżeniu na Big Blue (Wielki Błękit) jest szansa, aby zobaczyć wraki małych jednostek.


 

Poczuj karaibski klimat - pogoda nie tylko na opalanie, ale też na nurkowanie

Mayreau jest rajem nie tylko dla mistrzów obiektywów oraz plażowiczów z zamiłowania, ale także dla osób, które uwielbiają nurkować. Niezwykle przejrzysta i ciepła woda oraz rafy koralowe wokół wyspy to cecha wspólna wszystkich Wysp Karaibskich. 

Z punktu widokowego widać również Tobago Cays – małą bezludną wyspę, na której kręcono część filmu „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”. Znajduje się na niej rezerwat przyrody, który warto (korzystając z pobytu na Mayreau, z której jest najbliżej) zobaczyć. 

Przeżyj z nami niezapomnianą przygodę podczas rejsu po Morzu Karaibskim. Gdy już raz odwiedzisz egzotyczne wyspy, będziesz chciał wracać tu co rok.

 

Blog

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli Cię informować o nowościach, aktualnych promocjach oraz najnowszych wpisach na naszym blogu.