1 - baner.jpg

Mój pierwszy czarter jachtu


Jeśli nie czarterowałeś jachtu nigdy wcześniej, podpowiemy Ci jak to zrobić, abyś uzyskał najwyższy stopień satysfakcji zarówno z wybranego jachtu jak i uzyskanej ceny. Czartery jachtów to nasza specjalność, zajmujemy się tym już ponad 20 lat. Jeśli ma duże doświadczenie w czarterowaniu jachtów jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Kiedy najlepiej zarezerwować jacht w Chorwacji?

Odpowiedź na to pytanie jest dosyć prosta: im wcześniej, tym lepiej. Czyli kiedy ? Najlepszy okres do rezerwacji jachtu przypada na miesiące październik – styczeń. Dlaczego ? W tych miesiącach rozpoczyna się proces rezerwacji jachtów na kolejny sezon żeglarski, a co za tym idzie jest wówczas największy wybór. W tym okresie armatorzy oferują również atrakcyjne rabaty za wczesną rezerwację. W okresie tym można uzyskać do 35% rabatu od ceny katalogowej.

Poza najlepszą ceną jachtu i najlepszym jachtem mamy dodatkowy bonus. Z takim wyprzedzeniem możemy upolować atrakcyjne połączenie lotnicze do wybranej destynacji.


 

Gdzie wyczarterować pierwszy jacht?

Jeśli do tej pory żeglowałeś po Mazurach najlepszym akwenem na postawienie pierwszych kroków na morzu jest zdecydowanie czarter jachtu w Chorwacji. Ten kraj posiada bardzo rozbudowaną infrastrukturę żeglarską. Dobrze wyposażone mariny, dostęp do wody prądu, liczebność wysp i wysepek sprawiają, że akwen ten jest przyjazdy nawet dla mniej doświadczonego żeglarza. Niewielkie odległości między wyspami powodują, że w razie nadejścia niekorzystnych warunków pogodowych można szybko znaleźć bezpieczne schronienie.

 

Jak wybrać jacht w Chorwacji?

Jeśli nie wiesz jaki jacht będzie dla Ciebie idealny, zadzwoń do nas. Przeprowadzimy z Tobą rozmowę, która pozwoli nam doradzić Ci jaki jacht będzie dla Ciebie najbardziej idealny. Wybór jachtu wiąże się z kilkoma aspektami, które należy wziąć pod uwagę: jak liczną masz załogę, czy są w niej dzieci,  jaki masz budżet, jak bardzo ważne są dla Ciebie kwestie dotyczące komfortu, odległość od najbliższego lotniska. Czarter jachtu musi być decyzją przemyślaną, aby Twój wyczekany urlop był wspaniałą przygodą.

 

Na jak długo można wyczarterować jacht?

Najczęściej czartery jachtów w Europie odbywają się w modułach tygodniowych sobota – sobota. Niektórzy armatorzy dają możliwość czarteru jachtów na dowolna liczbę dni, ale zdarza się to sporadycznie, dosyć często tylko przed lub po sezonie. Czarter jachtu w rejonach egzotycznych odbywa się na innych zasadach. Tam można wyczarterować jacht w dowolnym dniu tygodnia i na dowolna liczbę dni, tak więc czarter jachtu na Karaibach może się odbywać na okres np. 10 dni.
 


Jak wygląda procedura przekazania jachtu?

Gdy już masz jacht opłacony w 100%, przygotujemy dla Ciebie boarding pass (dokument, na podstawie którego przejmiesz jacht), na którym znajdziesz informacje o zarezerwowanym przez Ciebie jachcie oraz  informacje gdzie masz się stawić po jego odbiór. W marinie będzie na Ciebie czekał armator, który pokieruje całą procedurą zaokrętowania. Po zakończeniu wszystkich formalności w biurze zostanie Ci wskazany opiekun jachtu, który umówi się z Tobą na jego odbiór (check-in). Odbiór jachtu odbywa się na podstawie spisu wyposażenia. Pamiętaj, aby wszystko dokładnie sprawdzić.

Jeśli masz jakiekolwiek zastrzeżenia zapisz je na liście i zgłoś do opiekunowi jachtu. Jeśli nie było to wcześniej możliwe po wypłynięciu z portu rozwiń żagle, aby sprawdzić czy jest wszystko z nimi w porządku, a najbliższej zatoczce podczas kąpieli przyjrzyj się jak wygląda dno Twojego jachtu. Zwróć szczególna uwagę na kil, płetwę sterową oraz miejsce w pobliżu dziobu. Jeśli coś Cię zaniepokoi, poinformuj o tym armatora.

 


Czy czarter jachtu w Chorwacji jest dla Ciebie?

Subiektywnie uważamy, że czarter jachtów w Chorwacji i nie tylko w tym kraju, jest najlepszą formą turystyki, która pozwoli Ci poznać dany kraj. Dotrzesz w miejsca, które bardzo często są niedostępne dla tych, którzy spędzającą wakacje w hotelu. Podczas rejsu możesz odwiedzić najatrakcyjniejsze miejsca i to Ty decydujesz, gdzie chcesz zatrzymać się.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania o czarter jachtu w Chorwacji, zadzwoń do nas lub napisz, z chęcią rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości i odpowiemy na nurtujące Cię pytania.

Blog

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli Cię informować o nowościach, aktualnych promocjach oraz najnowszych wpisach na naszym blogu.