1 - baner.jpg

Najpiękniejsze miejsca do żeglowania w Europie


Jeśli szukasz ciekawego sposobu na wakacje, koniecznie rozważ morską przygodę! Wakacje pod żaglami nie muszą być na końcu świata, aby dostarczyć niesamowitych wrażeń i nasycić niezapomnianymi widokami. Oto propozycja najlepszych miejsc do żeglowania w Europie, których piękno przyciąga miłośników morskich podróży. Pamiętaj, żeglarska przygoda w najpiękniejszych zakątkach Europy czeka na każdego!

Grecja

Czy wiesz, że Grecja posiada około 2500 wysp i wysepek, a ponadto cechuje się niezwykle długą linią brzegową? W połączeniu z pięknem przyrody, antyczną kulturą, niespiesznym stylem życia mieszkańców oraz pyszną kuchnią, jest to bez wątpienia idealne miejsce na żagle! Wśród żeglarzy szczególnie upodobaniem cieszą się Cyklady. Jest to archipelag licznych wysp, wśród których część nie jest nawet zamieszkanych. Najbardziej znaną wyspą w tym obszarze jest oczywiście Santorini, które kusi turystów swą wyjątkową architekturą. Pięknem natury zachwycą Cię również wyspy Jońskie, gdzie szczególnie niezwykły jest Zakynthos. W tym obszarze wyspy posiadają nieco inny mikroklimat niż Cyklady, stąd na odwiedzających ten region czeka bujna i zielona roślinność.

 

Chorwacja

Chorwacja to prawdziwa mekka dla miłośników żeglarstwa w Europie! Wszystko to za sprawą licznych marin, przejrzystych wód Adriatyku, odpowiednich dla żeglarstwa wiatrów czy bardzo gościnnych gospodarzy. W Chorwacji czekają malownicze zatoki, rozległe plaże, piękne akweny wodne i niewielkie wysepki – w połączeniu z dobrą pogodą to świetne miejsce do żeglugi, opalania czy rekreacji. Na miłośników zabytków czeka z kolei słynny mur w Dubrowniku, portowy Trogir czy cesarki Split z pałacem Dioklecjana. Chorwacja to bez wątpienia piękna kraina, która jednocześnie jest niezwykle atrakcyjna dla uprawiania żeglarstwa.

 

Czarnogóra

Wakacje w Czarnogórze cieszą się coraz większą popularnością, choć wciąż jest to miejsce, które nie zostało zadeptane przez turystów. Czarnogóra jest niepozornym, niewielkim państwem, jednak jego wyjątkowy klimat coraz bardziej przyciąga amatorów żeglarstwa. Śródziemnomorska pogoda, malownicze widoki, bogata historia i wiekowe zabytki – to wszystko czeka właśnie na żeglarzy w Czarnogórze. Prawdziwą gratką będzie morska podróż do Zatoki Kotorskiej, która zwana jest również najdłuższym fiordem w Europie południowej. Podczas wakacji pod żaglami warto też zapuścić się na spacer malowniczymi uliczkami w Kotorze. Zabytki w postaci kościołów, pałacyków czy bram w tym mieście, to jedne z lepiej zachowanych średniowiecznych budowli w tej części Europy.

 

Francja

Lazurowe Wybrzeże to do dziś synonim luksusu, który nieodłącznie kojarzy się z żeglarstwem. Jest to bez wątpienia połączenie piękna przyrody z francuską kulturą i niespotykaną nigdzie indziej atmosferą. Żeglarzy natomiast przyciągają doskonałe warunki dla morskich przygód. W miastach portowych Francuskiej Riwiery czekają liczne restauracje i kluby, w których posmakujesz prawdziwej francuskiej kuchni oraz poczujesz się naprawdę wyjątkowo. Najsłynniejsze porty, do których nie sposób nie zajrzeć, to oczywiście St. Tropez, Nicea i Monako. Jeśli jednak poszukujesz również nieco bardziej spokojnego miejsca, koniecznie udaj się na pobliską Korsykę. Wyspa ta zwraca uwagę ze względu na górzyste ukształtowanie, dodatkowo dostrzeżesz tam nie tylko wpływy francuskie, ale także włoskie.

 

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to kraina wiecznej wiosny, dlatego właściwie o każdej porze roku, żeglowanie jest tutaj prawdziwą przyjemnością. W zimie można spodziewać się temperatur powyżej 15 stopni Celsjusza, z kolei latem nie zaskoczą Cię tam upały powyżej 30 stopni. Jednak nie tylko wspaniałe warunki do morskich przygód przyciągają turystów na te hiszpańskie wyspy. Wyspy Kanaryjskie kuszą również niesamowitą różnorodnością pod względem przyrody. Górzysta Gran Canaria to przekrój wielu mikroklimatów. Teneryfa kusi wulkanicznymi krajobrazami i wulkanicznym szczytem Teide – najwyższym w Hiszpanii. Fuerteventura posiada liczne, piaszczyste plaże i jest rajem dla surferów. Lanzarote zadziwia księżycowym krajobrazem, zdobionym wulkanicznymi kraterami. Z kolei La Gomera, La Palma czy El Hierro to mniej turystyczne wyspy, na których zachowała się dziewicza natura tego niezwykłego archipelagu.

Blog

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli Cię informować o nowościach, aktualnych promocjach oraz najnowszych wpisach na naszym blogu.