1 - baner.jpg

Punta Ala - tu rozpocznij żeglarską przygodę w Toskanii


Planujesz odwiedzić Toskanię? Najlepszym sposobem na poznanie najciekawszych miejsc są oczywiście wakacje na jachcie.

Marina Punta Ala

Jako jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do rozpoczęcia rejsu w Toskanii jest Marina Punta Ala. Korzystając z naszych usług możesz zapisać się do na Rejs w Toskanii bądź samodzielnie wyczarterować jacht . Miejscowość Punta Ala położona jest na pięknym, zielonym cyplu, otoczonym przez morze. Ze względu na swoje walory turystycznie, piaszczystą plażę i doskonałą bazę noclegową, stała się cenionym centrum turystyki w Rejonie Maremma, w Prowincji Grosseto.

 

Kilka słów o Marnie Punta Ala

Marina jest osłonięta falochronem od strony północno-zachodniej. Powierzchnia ponad 100 000 metrów kwadratowych, podzielona jest na trzy sektory o głębokości od 2,0 do 5,0 metrów. Wejście do przystani znajduje się od strony północnej. Dno basenu stanowi piasek i muł. Do portu mogą wpływać łodzie o długości do 28 metrów z maksymalnym zanurzeniem 4,5 metra.

Zbliżając się do mariny należy zachować ostrożność ponieważ w odległości około 200 metrów w kierunku północno-zachodnim od wejścia do mariny znajduje się skalista mielizna. Głębokość w tym miejscu spada do 1,7 metra. Niebezpieczeństwo jest oznaczone zachodnim znakiem kardynalnym oświetlonym w nocy.
 
Do dyspozycji odwiedzających marinę jest 885 miejsc do cumowania, z których 70 zarezerwowanych jest do tranzytu. W marinie znajduje się 13 pirsów o numerach od 1 do 13. Wpływając do portu należy zgłosić się na kanale 09 lub telefonicznie pod numerem 0039 0564 922 784.

W rejonie mariny znajduje się kilka restauracji z tradycyjną włoską kuchnią, a także kawiarni, gdzie można wypić aromatyczna kawę i spróbować klasycznych lodów Gellato. Jest to okazja, aby przyjemnie wykorzystać wolny czas czekając na rozpoczęcie rejsu czy tez czarteru.

Na terenie mariny znajdują się 4 niezależne obszary z toaletami i prysznicami z ciepłą wodą. Sanitariaty są regularnie sprawdzane i czyszczone przez pracowników.

Przybywając do Włoch kilka dni wcześniej nadarza się również okazja, aby zwiedzić okoliczne zabytkowe miasteczka, a wśród nich m.in.: Tarquinia, Volterra, Populonia, Vetulonia, Saturnia, Roselle, Massa Marittima oraz Grosseto.

Ciekawych zakątków nie trzeba jednak szukać daleko, ponieważ na terenie miasteczka Punta Ala znajdują się XVI- wieczne fortyfikacje: Castello di Punta Ala oraz Torre Hidalgo, które z pewnością warto zobaczyć.


 

Zaplanuj ciekawą trasę rejsu

RASA REJSU 7 DNIOWEGO
PUNTA ALA - ELBA - GIGLIO - PUNTA ALA
DŁUGOŚĆ TRASY 195 MIL

• MARINA PUNTA ALA
• MARINA DI CAMPO
• CAPRAIA
• GIGLIO
• GIANNUTRI
• PORTOFERRAIO
• PORTO AZZURRO
• MARINA PUNTA ALA


 

Jak dostać się do Punta Ala?

Poniżej przedstawione są przykładowe możliwości dotarcia do mariny, z której rozpoczynają się nasze rejsy i czartery w Toskanii.

Wybierając połączenie lotnicze z Polski, najwygodniej wybrać jedno z poniższych włoskich lotnisk, z których dalsza podróż do Punta Ala nie jest problemem.

- lotnisko w Grosseto (44 km od Punta Ala). Połączenia czarterowe z Warszawy wykonywane są w każdą sobotę, do końca września. Bilety tylko w obie strony. Zakupu można dokonać online na stronie biura podróży Itaka.
Aby z lotniska dostać się bezpośrednio do miasteczka Punta Ala, należy skorzystać z lokalnych linii kolejowych Trenitalia, które bezpośrednio lub z przesiadką dowiozą Was do miejscowości Follonica ( 30 km od Punta Ala), koszt biletu: 6 – 10 EUR.
Z miejscowości Follonica do Punta Ala Porto kursują lokalne autobusy linii Tiemmespa. Podróż trwa około 30 minut.  Autobus kursuje kilka razy dziennie. Koszt przejazdu One Way to 1.50 EUR (bilet ważny  jest  przez 70 minut od momentu zakupu) .

- lotnisko w Piza (131 km od Punta Ala). Bezpośrednie połączenia lotnicze:
              z Warszawy, linie Ryanair: wtorek, sobota
              z Gdańska, linie Ryanair: poniedziałek, wtorek, piątek
              z Krakowa, linie Ryanair: poniedziałek, piątek
              z Berlina, linie Easyjet do 1.09.2018  kursują codziennie, wrzesień i październik: poniedziałek, środa, piątek i niedziela

Piza - Follonica: pociąg Trenitalia - czas przejazdu od 1h do 1h40 minut, cena biletu One Way: 9.90 - 15.50 EUR.
Z miejscowości Follonica do Punta Ala Porto kursują lokalne autobusy linii Tiemmespa. Podróż trwa około 30 minut.  Autobus kursuje kilka razy dziennie. Koszt przejazdu One Way to 1.50 EUR (bilet ważny jest przez 70 minut od momentu zakupu) .

- lotnisko we Florencji (183 km od Punta Ala):  Połączenia lotnicze z przesiadką:
              z Warszawy, Katowic, Berlina

Florencja (Firenze) - Follonica: pociąg Trenitalia- czas przejazdu ok. 2h 30 minut, cena biletu One Way: 16 EUR.
Z miejscowości Follonica do Punta Ala Porto kursują lokalne autobusy linii Tiemmespa (http://www.tiemmespa.it/ ). Podróż trwa około 30 minut. Autobus kursuje kilka razy dziennie. Koszt przejazdu One Way to 1.50 EUR (bilet ważny jest przez 70 minut od momentu zakupu) .

Jeżeli planujecie podróż samochodem musicie liczyć się z podróżą trwającą ok. 20 godzin startując z Warszawy i ok. 15 godzin z Katowic.

Blog

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli Cię informować o nowościach, aktualnych promocjach oraz najnowszych wpisach na naszym blogu.