1 - baner.jpg

Sail & ski – czyli nowy wymiar czarteru jachtów w Norwegii


Co ma ze sobą wspólnego żeglowanie i jeżdżenie na nartach? Dla wielu z nas jest to połączenie totalnie abstrakcyjne. Nic dziwnego – nie licząc pojedynczych wyjątków, to miejsca w Polsce gdzie można jeździć na nartach oddalone są od tych, w których można żeglować o jakieś 700 kilometrów...

A teraz wyobraź sobie, że Morskie Oko lub inny wysokogórski staw ma powierzchnię morza. Z jednej strony bezkres fal, z drugiej surowe szczyty. Dodajmy jeszcze do tego śnieg utrzymujący się praktycznie do czerwca. Brzmi zachęcająco? W takim razie pakujemy plecaki i wyruszamy do Norwegii. Nie zapomnijcie nart!

 

 

Czarter jachtu w Norwegii – przepis na udane wakacje

Polskie zimy od paru lat zawodzą wielbicieli białego szaleństwa. Śniegu jak na lekarstwo, a kiedy już jest, to z pogodą bywa krucho. Pozostaje wybrać się naśnieżone trasy i stać w kolejkach do wyciągów, albo zawiesić nart na kołek... Albo zdecydować się na czarter jachtu w Norwegii.

Coraz popularniejszą formą wypoczynku w krainie wikingów jest sail & ski. Polega to na połączeniu żeglowania jachtem z narciarstwem – przede wszystkim tym poza trasowym. Jacht w takim scenariuszu staje się naszym domem, bazą wypadową i środkiem transportu.

Nowoczesne modele jachtów gwarantują bardzo komfortowe warunki, nie trzeba więc obawiać się niskich temperatur. Jacht daje możliwość podpłynięcia praktycznie do podnóży gór, skąd możecie rozpocząć swoją zimową przygodę.


 

Z jachtu wprost na górskie szczyty

A góry? Najczęściej wybieranymi kierunkami są Lofoty i Alpy Sunnmore. Norweskie szczyty urzekają swoim pięknem. Majestatyczne szczyty odbijające się w taflach wody, to widok, którego się nie zapomina. Lofockie zbocza to raj dla miłośników narciarstwa pozatrasowego i ski touringu.

Często narty można założyć już po chwili od zejścia z jachtu. Każdy znajdzie tu miejsce dla siebie. Strome żleby zapewnią niepowtarzalne wrażenia wytrawnym narciarzom. Długie i łagodne zbocza z rzadką roślinnością zapewnią spokojne i satysfakcjonujące zjazdy.

Nie wierzycie? Spójrzcie sami na Lofoty w ekstremalnym wydaniu.


 

Jakie są zalety sail and ski w Norwegii?

To doskonała alternatywa dla klasycznego wyjazdu na narty. Przede wszystkim unikniecie tłumów narciarzy, a i śnieg jest tu pewny. Najlepszą porą na wakacje w Norwegii jest kwiecień i maj, w tych miesiącach dzień jest znacznie dłuższy, a i temperatury przyjaźniejsze.

Czarter jachtu daje pełną swobodę eksplorowania okolicy. Każdego dnia możecie poznawać góry z innej strony. Ogromne przestrzenie, możliwość podziwiania gór z pokładu luksusowego jachtu, doskonały śnieg. A co, gdy nie dopisuje pogoda?

Miasteczka w górskich dolinach kryją sporo atrakcji, możecie też spróbować swoich sił w wędkowaniu!

 

Blog

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli Cię informować o nowościach, aktualnych promocjach oraz najnowszych wpisach na naszym blogu.