1 - baner.jpg

Saint Lucia – karaibska wyspa pełna atrakcji turystycznych


Znakiem rozpoznawczym tej niewielkiej, ale popularnej wyspy karaibskiej są dwa wulkany Petit Piton i Gros Piton, które z daleka witają turystów. Taki zapierający dech w piersiach widok jest zapowiedzią, wręcz obietnicą cudownie spędzonego czasu na Wyspach Karaibskich.

Aktywny wypoczynek na Karaibach

Piękne plaże, krystalicznie czysta i ciepła woda oraz idealny wiatr do uprawiania sportów wodnych kuszą fanów windsurfingu, kitesurfingu i żeglowania. Piękne rafy koralowe zapraszają mieniącymi się kolorami wszystkich nurków i pasjonatów fotografii.

Biały piasek i lazurowe morze kusi, by choć część czasu przeznaczyć na błogie lenistwo. 
Gdy już nabierzemy sił, wykorzystajmy je na aktywny wypoczynek i zwiedzanie jednej z wysp archipelagu Małych Antyli Zawietrznych.


 

Na Saint Lucia jest co zwiedzać

W ośrodku Catries będziesz miał okazję zobaczyć Katedrę Immaculate Conception oraz plac im. Dereka Walcotta (pisarza, noblisty). I choć największą popularnością cieszą się plaże Malabar Beach, Choc Beach i La Toc Beach, warto znaleźć chwilę również na zwiedzenie budynku siedziby rządu oraz słynnego Fortu Charlotee. 

W Vieux Fort odbywają się cotygodniowe targi, na których kupisz wszystkie bogactwa tej wyspy – świeże owoce, ryby, krewetki czy kraby. Miasto to zostało przebudowane, ale spośród nowoczesnej zabudowy wyłaniają się jeszcze kolonialne perełki, które zobaczysz między innymi na Starym Rynku.

Na szczególną uwagę zasługuje rezerwat przyrody Maria Islands Nature Reserve – widok wychodzących na plażę żółwi morskich, jaszczurek i unikalnych roślin zostanie w Twojej pamięci na długie lata. Na koniec do zwiedzania zostaną ruiny murów i armat z fortyfikacji miasta oraz słynna latarnia morska. 


Zatoka Marigot to miejsce, w którym można spędzić całe wakacje i nie będzie ani chwili na nudę. Sporty wodne, lokalne knajpki z kreolskim jedzeniem oraz piękne widoki, które doceniają hollywoodzcy producenci. Dla spragnionych wrażeń, nie zabraknie ich w Saint Lucia National Rain Forest – tropikalną dżunglę przemierza się specjalnym samochodem z odkrytym dachem oraz pieszo.

Zobaczysz tam najwyższy szczyt Saint Lucia Mount Gimie, urokliwą rybacką wioskę Soufriere, plantacje bananów, osiemnastowieczny młyn czy słynny wulkan Piton Falls, zażyjesz również kąpieli w gorących źródłach. Soufriere to również wulkan, z którego krateru wydobywa się siarka. Jest jedynym, na który wjedziemy samochodem. Ta wycieczka będzie jedną z ciekawszych w Twoim życiu! 

Blog

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli Cię informować o nowościach, aktualnych promocjach oraz najnowszych wpisach na naszym blogu.