1 - baner.jpg

Tajlandia – raj dla żeglarzy


Tajlandia każdego roku przyciąga coraz więcej miłośników morskich przygód. Większość najatrakcyjniejszych regionów tego kraju położonych jest blisko morza, stąd jest to miejsce doskonałe dla żeglugi i zwiedzania. Tajlandia to także piękno natury – błękitne oraz przejrzyste wody, ciekawie ukształtowana linia brzegowa i setki wyjątkowych wysp. Dowiedz się, jakie są najpiękniejsze wyspy Tajlandii i dlaczego wyprawy morskie są w tym kraju tak wspaniałe. Zaplanuj rejs katamaranem lub jachtem, a z pewnością zechcesz zdecydować się na wakacje pod żaglami w tym azjatyckim kraju!

Najpiękniejsze wyspy Tajlandii

Czy wiesz, że w Tajlandii znajduje się około 500 różnej wielkości wysp? To właśnie ich egzotyka i piękno natury, stanowi jedną z największych atrakcji dla żeglarzy. Które wyspy Tajlandii są najpiękniejsze? Oto kilka propozycji, które warto wziąć pod uwagę podczas rejsu. Jedną z ciekawszych wysp jest Koh Yao Yai, która spodoba się przede wszystkim miłośnikom dziewiczej natury. Malownicze zatoki z wapieniami, spokojne życie mieszkańców czy piaszczyste, białe plaże – tu na pewno można znaleźć prawdziwe wytchnienie. Na Phi Phi Don na pewno zaskoczy Cię brak dróg, a co za tym idzie typowych pojazdów. Ta górzysta wyspa oferuje jednak wiele wspaniałych widoków. Wybierając się na najwyższy punkt wyspy, podziwiać można przepiękną panoramę na dwie, malownicze zatoki i przedzielający je piaszczysty pas. Nieco bardziej turystyczna, a mimo to równie warta uwagi, jest wyspa Krabi. Wyspa ta znana jest z przepięknych, malowniczych plaż, ale też charakterystycznych, mniejszych wysepek, którymi jest otoczona.
 

Dlaczego warto żeglować po Tajlandii?

Tajlandia kusi wspaniałymi widokami, zarówno z perspektywy lądu, jak też podczas morskiej żeglugi. Wspaniałe zatoki, rajskie wyspy czy dzika natura to jednak nie jedyny powód, dla którego warto wybrać katamaran lub jacht i pływać po Tajlandii. To także bogaty kulturowo kraj, w którym można podziwiać antyczne ruiny, liczne wizerunki Buddy czy skorzystać z uroków nocnego życia w Bangkoku. Na pewno, podczas morskiej przygody w Tajlandii, zaskoczyć może niezwykła uprzejmość i gościnność Tajów – zawsze uśmiechniętych ludzi. Tajlandia jest też istnym rajem dla wielbicieli kulinarnych uniesień. Spróbować można tu wiele ciekawych dań, a tajlandzki street food jest uznawany za jeden z najlepszych na świecie. W tym azjatyckim kraju jest stosunkowo tanio, dlatego wyjazd nie powinien w żaden sposób nadszarpnąć wakacyjnego budżetu. Żeglowanie w Tajlandii, przez większość roku, to doskonałe warunki pogodowe – w porze suchej bezustannie jest słonecznie, a podziwianie wspaniałych widoków podczas morskich podróży jest prawdziwą przyjemnością.
 

Kiedy lepiej trzymać się brzegu

Klimat Tajlandii dzieli się na porę suchą i deszczową, na co wpływ mają monsuny, których kierunek zależny jest od pory roku. Pora sucha trwa mniej więcej od listopada do marca. Wtedy też trwa największy sezon turystyczny w Tajlandii. Z kolei deszczowy czas to okres między czerwcem, a październikiem. Najwięcej opadów występuje w sierpniu i we wrześniu. Jak to się ma do żeglowania po Tajlandii? W porze suchej występują korzystne wiatry, które sprzyjają morskim podróżom. Jednak zbyt silny wiatr może być także przeszkodą dla pływania po Tajlandii, wówczas lepiej jest zostać na lądzie. Z kolei w porze deszczowej, choć w rzeczywistości deszcz nie pada bez przerwy, tak trudno spodziewać się, czy akurat w dzień wycieczki, nie będzie lało bez przerwy. Wtedy też morska podróż nie zawsze będzie prawdziwą przyjemnością, a podziwianie widoków dość mocno ograniczone.

Blog

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli Cię informować o nowościach, aktualnych promocjach oraz najnowszych wpisach na naszym blogu.