Widok na miasto Hvar w Chorwacji

FAQ

Gdzie mogę wyczarterować jacht???

Oferujemy czartery jachtów na całym Świecie! No prawie :)
Zajmujemy się obsługą czarterów we wszystkich znany i lubianych destynacjach żeglarskich. Zaczynając od najpopularniejszych takich jak Chorwacja, czy Grecja poprzez Włochy, Hiszpanię, Turcję, Maltę... aż po Polinezję Francuską, Brytyjskie Wyspy Dziewicze czy Madagaskar. Ale tak naprawdę to pomożemy Ci w rezerwacji jachtu gdziekolwiek on jest, jeśli tylko da się tam wyczarterować jacht. Nasza oferta stale się zmienia=powiększa, ze względu na nowo powstające bazy czarterowe w różnych zakątkach Świata. Daj nam znać jakiego jachtu i gdzie szukasz a my znajdziemy dla Ciebie jacht idealny!

Jakie uprawnienia są potrzebne do samodzielnego wyczarterowania jachtu?
Do samodzielnego wyczarterowania jachtu w większości krajów wystarczy patent sternika jachtowego. Dodatkowym uprawnieniem jaki jest wymagany w przypadku czarteru jachtu w Chorwacji jest świadectwo radiooperatora UKF.
W jaki dzień tygodnia można rozpocząć czarter?
U większości armatorów rozpoczęcie czarteru odbywa się w modułach tygodniowych sobota – sobota, ale zdarzają się armatorzy, u których zaokrętowanie odbywa się w dowolny dzień tygodnia i trwa dowolną ilość dni ( min. 3 ). Odbiór jachtów odbywa się w godzinach popołudniowych najczęściej po godzinie 17:00. Jacht należy zdać rano do godziny 09:00. U większości armatorów wymagane jest wpłynięcie do portu macierzystego na dzień przed zakończeniem czarteru do godz. 17:00. Więcej informacji o poszczególnych czarterach jachtów znaleźć można w dziale czartery jachtów.
Co to oznacza opcja „one way”?
„One way” oznacza rozpoczęcie rejsu w jednym porcie, a zakończenie w innym. Jest to opcja dodatkowo płatna, ponieważ armator musi powrotem przestawić jacht do portu macierzystego.
Co to jest „crew list”?
Crew list jest to lista załogi. Każdy czarterujący potrzebuje mieć taką listę podczas pływania. Listę załogi wystawia armator. Na liście załogi znajdują się takie dane jak: imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, nr paszportu, obywatelstwo oraz numer patentu skipera.
Co warto ze sobą zabrać na czarter/rejs?
Rejony, w których oferujemy czartery jachtów oraz organizujemy rejsy odbywają się w ciepłych rejonach Świata. Należy więc pamiętać o zabraniu ze sobą kremu z filtrem UV, nakryciu głowy, okularach przeciwsłonecznych. Na jachcie najlepiej jest używać miękkiego obuwia na białej podeszwie, aby nie porysować pokładu. Każdy kto choruje na przewlekłe choroby musi pamiętać o zabraniu ze sobą niezbędnych lekarstw. W zależności od okresu pływania zalecamy zabranie ze sobą kompletu cieplejszych ubrań typu: polar, kurtka przeciwdeszczowa lub sztormiak. Więcej o wymaganiach dotyczących konkretnych rejsów znaleźć można w dziale rejsy.
Czy jacht, który czarterujemy jest ubezpieczony?
Jacht ubezpieczony jest w zakresie OC oraz Casco. Odpowiedzialność finansowa Czarterującego za powstałe straty ograniczona jest do wysokości wpłaconej kaucji. Kaucja na poczet ewentualnych szkód powstałych w czasie trwania imprezy, w wyniku niewłaściwego użytkowania sprzętu oraz spóźnienia, pobrana będzie przez Armatora jachtu w dniu przekazania jachtu Czarterującemu, a zwrócona w całości, jeżeli nie powstaną straty i spóźnienia w dniu zwrotu jachtu. Kaucję można wpłacić gotówką lub kartą kredytową.

Niektórzy armatorzy mają w swojej ofercie ubezpieczenie kaucji. Oznacza to, że czarterujący może wpłacić armatorowi zamiast kaucji bezzwrotna kwotę. Zależy ona od rejonu, w którym czarteruje się jacht i wynosi ok. 20 euro/dzień. W niektórych przypadkach, gdy czarterujący wykupuje takie ubezpieczenie armatorzy pobierają kaucje zwrotna zredukowana do kwoty 300 – 400 euro. Kaucja ta jest przeznaczona na elementy, których ubezpieczenie kaucji nie obejmuje jak np.: żagle lub silnik do pontonu.
Czy na jachcie można podłączyć telefon do ładowania?
Każdy jacht wyposażony jest w instalację na 12 V. Istnieje możliwość podłączenia do napięcia 220 V podczas postoju w marinie jeśli pozwala nam na to infrastruktura portowa.
Z jakimi dodatkowymi kosztami musimy się liczyć podczas czarteru?
Oprócz opłaty za sam czarter podczas rejsu ponosimy koszty związanie z eksploatacją jachtu oraz opłatami portowymi. Do kosztów związanych z eksploatacja jachtów zdecydowanie należy koszt zużytego paliwa podczas rejsu. Jest on zależny od tego jakiej wielkości jacht czarterujemy, mocy silnika oraz ile godzin podczas rejsu pływamy używając silnika.