Rejsy na jachcie w Chorwacji 2019

Oferowane przez nas rejsy na jachcie Chorwacja kierujemy do wszystkich żeglarzy, niezależnie od doświadczenia i umiejętności. Chorwacja to także idealny akwen dla zwykłych turystów wybierających rejsy jako alternatywę dla typowych wycieczek hotelowych czy też objazdowych. Chorwacja to kraj, który posiada wyjątkowo urozmaiconą linię brzegową, z niezliczoną ilością urokliwych zatoczek, wysp, wysepek, małych przystani oraz odosobnionych, malowniczych plaż. Właśnie to sprawia, że osoby wybierające się na rejsy rodzinne na jachcie, tak często wybierają Chorwację. Regionami, które najczęściej odwiedzają żeglarze są przede wszystkim Dalmacja Środkowa i Dalmacja Południowa.wybrzeze szybenik rejs globtourist

Rejsy na jachcie – Chorwacja? Czy to dobry pomysł?

W organizacji rejsów turystyczno - stażowych na wodach Chorwacji posiadamy wieloletnie doświadczenie. Rejsy te, kierujemy do wszystkich, niezależnie od posiadanego doświadczenia żeglarskiego. Oznacza to, że oferowane przez nas rejsy w Chorwacji są idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, początkujących żeglarzy oraz tych, którzy chcieliby szlifować swoje umiejętności żeglarskie.

Tym, którzy po raz pierwszy wybierają się na rejsy żeglarskie do Chorwacji oferujemy trasę Split - Zadar - Split. Podczas trwania rejsu, w każdym z odwiedzanych miejsc jest czas przeznaczony na zwiedzanie.
Chorwacja to także rejsy dla bardziej wytrawnych żeglarzy - dla nich przygotowaliśmy rejsy na trasie Split - Dubrwvnik - Split. Jest to najdłuższa z oferowanych tras, wymagająca nocnej żeglugi.
Tym, co zachwyca wszystkich odwiedzających Chorwację, są jej miasta z bardzo dobrze zachowanymi zabytkowymi budowlami, wąskimi uliczkami oraz restauracjami, w których można skosztować wyśmienitych owoców morza. Jednym z najbardziej znanych miast, jest zabytkowy Dubrownik, zwany także "Perłą Adriatyku" oraz Trogir, urzekający swą tajemniczością. Rejsy w Chorwacji to także idealna sposobność, aby zobaczyć niezwykłe cuda chorwackiej przyrody. Na szczególną uwagę zasługuje Park Narodowy Krka, w którym można podziwiać bogatą roślinność oraz niesamowite wodospady na rzece Krka.
Po zakończonym rejsie istnieje możliwość uzyskania opinii, która będzie stanowić niezbędną dokumentację stażu na morzu. Dla wszystkich chętnych, przygotowaliśmy także możliwość uzyskania certyfikatów potwierdzających zdobyte umiejętności.

Rejs 1. Trogir - Dubrovnik - Trogir*VIP
Termin: 27.04 - 04.05.2019 (majówka)
Liczba dni: 7
Cena: 1 545 PLN
REJS ZAKOŃCZONY

Rejs 2. Split - Vis - Korcula - Hvar- Split*VIP
Termin: 08.06 - 15.06.2019
Liczba dni: 7
Cena: 1 650 PLN
REJS ZAKOŃCZONY

Rejs 3: Split - Dubrovnik - Split*VIP
Termin: 29.06 - 06.07.2019
Liczba dni: 7
Cena: 1 890 PLN
REJS ZAKOŃCZONY

Rejs 4: Split - Vis - Korcula - Hvar- Split*VIP
Termin: 06.07 - 13.07.2019
Liczba dni: 7
Cena: 1 920 PLN
REJS ZAKOŃCZONY

Rejs 5: Split - Zadar - Split*VIP
Termin: 13.07 - 20.07.2019
Liczba dni: 7
Cena: 1 995 PLN
REJS ZAKOŃCZONY

Rejs 6: Split - Dubrovnik - Split*VIP
Termin: 20.07 - 27.07.2019
Liczba dni: 7
Cena: 1 995 PLN
REJS ZAKOŃCZONY

Rejs 7:Split - Dubrovnik - Split*VIP
Termin: 27.07 - 03.08.2019
Liczba dni: 7
Cena: 1 995 PLN
REJS ZAKOŃCZONY

Rejs 8: Split - Zadar - Split*VIP
Termin: 03.08 - 10.08.2019
Liczba dni: 7
Cena: 1 920 PLN
REJS ZAKOŃCZONY

Rejs 9:Split - Dubrovnik - Split*VIP
Termin: 10.08 - 17.08.2019
Liczba dni: 7
Cena: 1 920 PLN
REJS ZAKOŃCZONY

Rejs 10: Split - Dubrovnik - Split*VIP
Termin: 17.08 - 24.08.2019
Liczba dni: 7
Cena: 1 810 PLN
REJS ZAKOŃCZONY

Rejs 11: Split - Zadar - Split*VIP
Termin: 24.08 - 31.08.2019
Liczba dni: 7
Cena: 1 810 PLN
REJS ZAKOŃCZONY

Rejs 12: Split - Dubrovnik - Split*VIP

Termin: 31.08 - 07.09.2019
Liczba dni: 7
Cena: 1 785 PLN
REJS ZAKOŃCZONY

Rejs 13: Split - Dubrovnik - Split*VIP
Termin: 07.09 - 14.09.2019
Liczba dni: 7
Cena: 1 710 PLN
REJS ZAKOŃCZONY

Rejs 14: Split - Zadar - Split*VIP
Termin: 14.09 - 21.09.2019
Liczba dni: 7
Cena: 1 695 PLN
REJS ZAKOŃCZONY

UWAGA: Rejsy odbędą się niezależnie od liczby zgłoszonych osób.

CENA REJSU W PAKIECIE VIP* ZAWIERA: pobyt na jachcie, usługi skippera, podatek VAT, ubezpieczenie KL i NNW, transit log, sprzątanie końcowe, pościel, ręczniki, opłatę klimatyczną, WI-FI, ponton z silnikiem zaburtowym, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

CENA NIE ZAWIERA: wyżywienia, paliwa, opłat portowych, które są pokrywane ze wspólnej kasy jachtu po około 120 euro od osoby. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Kaucja zwrotna: 100 euro od osoby. Kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.
Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu.

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia rejsu:
Split: Marina Kastela w Kastel Gomilica

Trasa rejsu 7-dniowego:
Split - Dubrovnik - Split

Długość trasy: 294 mile

Trasa Split Dubrovnik Split wymaga intensywnej żeglugi.

Trasa rejsu 7-dniowego
Split - Zadar - Split

  • Split
  • Primošten
  • Skradin (wodospady na rzece Krka)
  • Šibenik
  • Kornati
  • Telašcica
  • Zadar
  • Vrgada
  • Drvenik Veli
  • Split

Długość trasy: 160 mil

Przeczytaj na BLOGU -- >>> Jak dostać się do Chorwacji
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Jak dostać się na wyspę Brać, Hvar, Korcula i Vis ?
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Rajska wyspa Hvar w Chorwacji
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Kuchnia chorwacka
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Jak dobrze zaplanować rejs w Chorwacji cz. 1.
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Jak dobrze zaplanować rejs w Chorwacji cz. 2.
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Baza noclegowa w Chorwacji
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Wodospady na rzece Krka
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Warunki pogodowe na Adriatyku

JACHT
W terminie 27.04 - 04.05.2019 rejs odbędzie się na ajchcie DUFOUR 460 GL, w terminie 08.06 - 15.06.2019 rejs odbędzie się na jachcie Sun Odyssey 44i.
W terminach 29.06 - 21.09.2019 rejsy odbędą się na jachcie Cyclades 43.4. Jacht wyposażony jest w: dwa koła sterowe, elektryczną windę kotwiczną, autopilot, GPS z plotterem. Jacht posiada 4 kabiny dwuosobowe ( w tym jedna piętrowa), przestronnną messę oraz 2 toalety.

DOJAZD
Autokar:
Dla uczestników rejsów oferujemy transport autokarowy w promocyjnej cenie 400 złotych za przejazd w obie strony od osoby. Szczegóły wyjazdów dostępne są
TUTAJ.

Samochód: Osoby wybierające się do Chorwacji własnym samochodem na czas rejsu mogą zostawić auto na parkingu znajdującym się przy marinie lub na prywatnych parkingach, które udostępniają lokalni mieskzańcy. Koszt postoju auta na parkingu przy marinie: 50 euro/tydzień. Nie ma możliwości rezerwowania miejsca.
Wskazówki na temat aktualnego ruchu na drogach można znaleźć TUTAJ lub skorzytsać z kamer drogowych.

Samolot: w przypadku rejsów rozpoczynających się z okolic Splitu, lotnisko w Splicie. Dojazd z lotniska do Mariny Kastela autobusem nr 37 lub taxówką.

UCZESTNICY
Nasze rejsy mają charakter turystyczno-stażowy, więc od uczestników nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, lecz jest ono mile widziane. Osoby chętne mogą doskonalić swoje umiejętności żeglowania podczas rejsu. Na rejs zapisać się mogą osoby w różnym wieku, przyjmujemy pojedyncze zgłoszenia oraz zgłoszenia grupowe. Podział załóg jest dokonywany na kilka dni przed rejsem. Po zakończonym rejsie uczestnicy otrzymują opinię z rejsu, gdzie przepływane godziny wliczają się do stażu na morzu. Chętne osoby mogą starać się o uzyskanie certyfikatu ISSA. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.

WYŻYWIENIE NA JACHCIE PODCZAS REJSU - CHORWACJA
Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Załogi wybierają się często na spożywanie posiłków w restauracjach i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

CO ZABRAĆ NA REJS
Poniżej znajduje się lista rzeczy ważnych i przydatnych, które warto zabrać na rejs:
dokumenty (paszport lub dowód osobisty), waluta lub karta płatnicza, obuwie na jasnej podeszwie, nieprzemakalna kurtka, cieplejsza bluza, długie spodnie, letnia odzież, ulubione płyty cd, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny z ładowarką lub zapasowymi bateriami, krem z filtrem , okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic, strój kąpielowy, ręcznik.

Rejsy Chorwacja, to usługa, którą kierujemy zarówno do początkujących żeglarzy jak i osób posiadających doświadczenie żeglarskie.

Jako firma organizująca rejsy w Chorwacji od kilkunastu lat, często spotykamy się z pytaniami dotyczącymi zabytków i ciekawych miejsc w Chorwacji. Dla osób wybierających się na organizowane przez nas rejsy w Chorwacji, przygotowaliśmy mini przewodnik po tym kraju. Znajdą w nim Państwo omówienie najciekawszych zabytków i miejsc. Zapraszamy do poznania niezwykle urokliwego kraju jakim jest Chorwacja. Przewodnik dostępny jest TUTAJ

rejs chorwacja globtourist hvarżeglowanie w chorwacji globtouristDubrownik rejs w Chorwacji Globtourist