Rejsy na jachcie w Chorwacji 2020

Oferowane przez nas rejsy na jachcie Chorwacja kierujemy do wszystkich żeglarzy, niezależnie od doświadczenia i umiejętności. Chorwacja to także idealny akwen dla zwykłych turystów wybierających rejsy jako alternatywę dla typowych wycieczek hotelowych czy też objazdowych. Chorwacja to kraj, który posiada wyjątkowo urozmaiconą linię brzegową, z niezliczoną ilością urokliwych zatoczek, wysp, wysepek, małych przystani oraz odosobnionych, malowniczych plaż. Właśnie to sprawia, że osoby wybierające się na rejsy rodzinne na jachcie, tak często wybierają Chorwację. Regionami, które najczęściej odwiedzają żeglarze są przede wszystkim Dalmacja Środkowa i Dalmacja Południowa.wybrzeze szybenik rejs globtourist

Rejsy na jachcie – Chorwacja? Czy to dobry pomysł?

W organizacji rejsów turystyczno - stażowych na wodach Chorwacji posiadamy wieloletnie doświadczenie. Rejsy te, kierujemy do wszystkich, niezależnie od posiadanego doświadczenia żeglarskiego. Oznacza to, że oferowane przez nas rejsy w Chorwacji są idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, początkujących żeglarzy oraz tych, którzy chcieliby szlifować swoje umiejętności żeglarskie.

Tym, którzy po raz pierwszy wybierają się na rejsy żeglarskie do Chorwacji oferujemy trasę Split - Zadar - Split. Podczas trwania rejsu, w każdym z odwiedzanych miejsc jest czas przeznaczony na zwiedzanie.
Chorwacja to także rejsy dla bardziej wytrawnych żeglarzy - dla nich przygotowaliśmy rejsy na trasie Split - Dubrwvnik - Split. Jest to najdłuższa z oferowanych tras, wymagająca nocnej żeglugi.
Tym, co zachwyca wszystkich odwiedzających Chorwację, są jej miasta z bardzo dobrze zachowanymi zabytkowymi budowlami, wąskimi uliczkami oraz restauracjami, w których można skosztować wyśmienitych owoców morza. Jednym z najbardziej znanych miast, jest zabytkowy Dubrownik, zwany także "Perłą Adriatyku" oraz Trogir, urzekający swą tajemniczością. Rejsy w Chorwacji to także idealna sposobność, aby zobaczyć niezwykłe cuda chorwackiej przyrody. Na szczególną uwagę zasługuje Park Narodowy Krka, w którym można podziwiać bogatą roślinność oraz niesamowite wodospady na rzece Krka.
Po zakończonym rejsie istnieje możliwość uzyskania opinii, która będzie stanowić niezbędną dokumentację stażu na morzu. Dla wszystkich chętnych, przygotowaliśmy także możliwość uzyskania certyfikatów potwierdzających zdobyte umiejętności.

Rejs 1. Trogir - Dubrovnik - Trogir*VIP
Termin: 25.04 - 02.05.2020 (majówka)
Liczba dni: 7
Cena: 1 545 PLN
Wolne miejsca: TAK

Rejs 2: Split - Dubrovnik - Split*VIP
Termin: 27.06 - 04.07.2020
Liczba dni: 7
Cena: 1 890 PLN
Wolne miejsca: TAK

Rejs 3: Split - Vis - Korcula - Hvar- Split*VIP
Termin: 04.07 - 11.07.2020
Liczba dni: 7
Cena: 1 920 PLN
Wolne miejsca: TAK

Rejs 4: Split - Zadar - Split*VIP
Termin: 11.07 - 18.07.2020
Liczba dni: 7
Cena: 1 995 PLN
Wolne miejsca: TAK

Rejs 5: Split - Dubrovnik - Split*VIP
Termin: 18.07 - 25.07.2020
Liczba dni: 7
Cena: 1 995 PLN
Wolne miejsca: TAK

Rejs 6:Split - Dubrovnik - Split*VIP
Termin: 25.07 - 01.08.2020
Liczba dni: 7
Cena: 1 995 PLN
Wolne miejsca: TAK

Rejs 7: Split - Zadar - Split*VIP
Termin: 01.08 - 08.08.2020
Liczba dni: 7
Cena: 1 920 PLN
Wolne miejsca: TAK

Rejs 8:Split - Dubrovnik - Split*VIP
Termin: 08.08 - 15.08.2020
Liczba dni: 7
Cena: 1 920 PLN
Wolne miejsca: TAK

Rejs 9: Split - Dubrovnik - Split*VIP
Termin: 15.08 - 22.08.2020
Liczba dni: 7
Cena: 1 870 PLN
Wolne miejsca: TAK

Rejs 10: Split - Zadar - Split*VIP
Termin: 22.08 - 29.08.2020
Liczba dni: 7
Cena: 1 810 PLN
Wolne miejsca: TAK

Rejs 11: Split - Dubrovnik - Split*VIP
Termin: 29.08 - 05.09.2020
Liczba dni: 7
Cena: 1 835 PLN
Wolne miejsca: TAK

Rejs 12: Split - Dubrovnik - Split*VIP
Termin: 05.09 - 12.09.2020
Liczba dni: 7
Cena: 1 780 PLN
Wolne miejsca: TAK

Rejs 13: Split - Zadar - Split*VIP
Termin: 12.09 - 19.09.2020
Liczba dni: 7
Cena: 1 720 PLN
Wolne miejsca: TAK

RABATY:
5% rejs dwutygodniowy
5% stali klienci
5% grupy od 3 do 5 osób
10% grupy powyżej 5 osób
10% wczesna rezerwacja do 31.12.2019
5% wczesna rezerwacja do 31.03.2020
5% rezerwacja w dniu urodzin
Maksymalny łączny rabat: 10%

UWAGA: Rejsy odbędą się niezależnie od liczby zgłoszonych osób.

CENA REJSU W PAKIECIE VIP* ZAWIERA: pobyt na jachcie, usługi skippera, podatek VAT, ubezpieczenie KL i NNW, transit log, sprzątanie końcowe, pościel, ręczniki, opłatę klimatyczną, Wi-Fi, ponton z silnikiem zaburtowym, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

CENA NIE ZAWIERA: wyżywienia, paliwa, opłat portowych, które są pokrywane ze wspólnej kasy jachtu po ok. 120 EUR/os. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Kaucja zwrotna: 100 EUR/os. Kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.
Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu.

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia rejsu:
Split: Marina Kastela w Kastel Gomilica

Trasa rejsu 7-dniowego:
Split - Dubrovnik - Split

Długość trasy: 294 mile

Trasa Split Dubrovnik Split wymaga intensywnej żeglugi.

Trasa rejsu 7-dniowego
Split - Zadar - Split

  • Split
  • Primošten
  • Skradin (wodospady na rzece Krka)
  • Šibenik
  • Kornati
  • Telašcica
  • Zadar
  • Vrgada
  • Drvenik Veli
  • Split

Długość trasy: 160 mil

Przeczytaj na BLOGU -- >>> Jak dostać się do Chorwacji
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Jak dostać się na wyspę Brać, Hvar, Korcula i Vis ?
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Rajska wyspa Hvar w Chorwacji
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Kuchnia chorwacka
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Jak dobrze zaplanować rejs w Chorwacji cz. 1.
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Jak dobrze zaplanować rejs w Chorwacji cz. 2.
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Baza noclegowa w Chorwacji
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Wodospady na rzece Krka
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Warunki pogodowe na Adriatyku

JACHT
Rrejsy odbędą się na jachcie Cyclades 43.4 (lub innym podobnej klasy). Jacht wyposażony jest w: dwa koła sterowe, elektryczną windę kotwiczną, autopilot, GPS z plotterem. Jacht posiada 4 kabiny dwuosobowe ( w tym jedna piętrowa), przestronnną messę oraz 2 toalety.

DOJAZD
Autokar:
Dla uczestników rejsów oferujemy transport autokarowy w promocyjnej cenie 400 złotych za przejazd w obie strony od osoby. Szczegóły wyjazdów dostępne są
TUTAJ.

Samochód: Osoby wybierające się do Chorwacji własnym samochodem na czas rejsu mogą zostawić auto na parkingu znajdującym się przy marinie lub na prywatnych parkingach, które udostępniają lokalni mieskzańcy. Koszt postoju auta na parkingu przy marinie: 50 euro/tydzień. Nie ma możliwości rezerwowania miejsca.
Wskazówki na temat aktualnego ruchu na drogach można znaleźć TUTAJ lub skorzystać z kamer drogowych.

Samolot: w przypadku rejsów rozpoczynających się z okolic Splitu, lotnisko w Splicie. Dojazd z lotniska do Mariny Kastela autobusem nr 37 lub taxówką.

UCZESTNICY
Nasze rejsy mają charakter turystyczno-stażowy, więc od uczestników nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, lecz jest ono mile widziane. Osoby chętne mogą doskonalić swoje umiejętności żeglowania podczas rejsu. Na rejs zapisać się mogą osoby w różnym wieku, przyjmujemy pojedyncze zgłoszenia oraz zgłoszenia grupowe. Podział załóg jest dokonywany na kilka dni przed rejsem. Po zakończonym rejsie uczestnicy otrzymują opinię z rejsu, gdzie przepływane godziny wliczają się do stażu na morzu. Chętne osoby mogą starać się o uzyskanie certyfikatu ISSA. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.

WYŻYWIENIE NA JACHCIE PODCZAS REJSU - CHORWACJA
Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Załogi wybierają się często na spożywanie posiłków w restauracjach i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

CO ZABRAĆ NA REJS
Poniżej znajduje się lista rzeczy ważnych i przydatnych, które warto zabrać na rejs:
dokumenty (paszport lub dowód osobisty), waluta lub karta płatnicza, obuwie na jasnej podeszwie, nieprzemakalna kurtka, cieplejsza bluza, długie spodnie, letnia odzież, ulubione płyty cd, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny z ładowarką lub zapasowymi bateriami, krem z filtrem , okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic, strój kąpielowy, ręcznik.

Rejsy Chorwacja, to usługa, którą kierujemy zarówno do początkujących żeglarzy jak i osób posiadających doświadczenie żeglarskie.

Jako firma organizująca rejsy w Chorwacji od kilkunastu lat, często spotykamy się z pytaniami dotyczącymi zabytków i ciekawych miejsc w Chorwacji. Dla osób wybierających się na organizowane przez nas rejsy w Chorwacji, przygotowaliśmy mini przewodnik po tym kraju. Znajdą w nim Państwo omówienie najciekawszych zabytków i miejsc. Zapraszamy do poznania niezwykle urokliwego kraju jakim jest Chorwacja. Przewodnik dostępny jest TUTAJ

rejs chorwacja globtourist hvarżeglowanie w chorwacji globtouristDubrownik rejs w Chorwacji Globtourist