Rejsy na Karaibach

Rejs na Karaibach

Karaiby to wymarzone miejsce na niezapomniane wakacje. Wybierając się na rejs jachtem lub katamaranem w tym właśnie rejonie, sięgasz po jeszcze więcej ekscytujących wrażeń i przeżyć, które na długo pozostaną w Twojej pamięci. Fantastyczna pogoda, piękno egzotycznych, niemal rajskich wysp, zachwycające zakątki i pejzaże oraz idealne warunki dla żeglowania i uprawiania sportów wodnych. A wszystko to w rytmie reggae, z dala od zatłoczonych plaż i zgiełku wakacyjnych hoteli. Zapraszamy na rejs poprzez Wyspy Karaibskie!rejs katamaranem na karaibach globtourist

Rejs na Karaibach - proste żeglowanie w idealnych warunkach

Karaiby to rejon szczególnie ceniony przez żeglarzy. Dlaczego? To z pewnością zasługa panujących tam warunków - stabilna pogoda (optymalne warunki zapewnia okres od listopada do maja), stałe wiatry wiejące ze wschodu ze średnią prędkością 15 - 25 węzłów (w skali Beauforta są to odpowiednio 4-6 stopni) oraz przyjemna temperatura powietrza w granicach 25 - 30 stopni Celsjusza. Jeśli dołożymy do tego ciepłą, czystą wodę oraz bogactwo karaibskiej podwodnej flory i fauny, od razu dostrzeżemy w Karaibach idealne miejsce do żeglowania, relaksu i wypoczynku.

Rejs jachtem lub katamaranem będzie idealnym rozwiązaniem m.in. dla osób niedysponujących odpowiednimi uprawnieniami do samodzielnego sterowania łodzią. Propozycja w formie rejsu sprawdzi się doskonale także w sytuacji, gdy nie jesteś w stanie skompletować całej załogi, by wyczarterować jacht.

Koniecznie warto tutaj dodać, że żeglowanie na Karaibach jest nadzwyczaj proste. Odległości między wyspami zazwyczaj nie przekraczają kilkudziesięciu mil. Optymalne warunki pogodowe, piękne zatoki, czy też zachwycające rafy koralowe powodują, że Karaiby określane są mianem Żeglarskiego raju ("Sailing Paradise").

Rejs na Karaibach - katamaran

Decydując się na rejs na Wyspach Karaibskich, masz okazję odbyć wspaniałe wakacje na pokładzie komfortowego katamaranu. Żeglowanie na katamaranie w rejonie Karaibów daje tutaj nieco większą wygodę, a zanurzenie katamaranu (ok. 1,2 m) zdecydowanie usprawnia poruszanie się na płytszych obszarach.

zeglowanie karaiby wakacje rejs globtourist

Żeglowanie po Karaibach - proponowana trasa

Podczas obu proponowanych rejsów będziemy eksplorować Karaiby pomiędzy Gwadelupą a Tobago Cays.

Na San Vincent odwiedzimy zatokę Wallilabou, gdzie powstawały sceny do filmu "Piraci z Karaibów". Tobago Cays jest z kolei fantastycznym miejscem do nurkowania, zatem będzie to niepowtarzalna okazja, aby poznać świat podwodny Wysp Karaibskich. Będąc na Union Island, z pewnością warto wspiąć się na leżące niedaleko portu wzgórza i podziwiać przepiękną panoramę okolicy. Natomiast Moustique, nazywana Wyspą Bogaczy, ze względu na liczne rezydencje milionerów i gwiazd z całego świata, to przede wszystkim oaza spokoju i odosobnienia, zatem idealne miejsce na wypoczynek. Na piaszczystej plaży Bequia rozpalimy ognisko z liści palmy kokosowej, w którym upieczemy owoc chlebowca i tak powstanie nasza karaibska kolacja.

Rejs 1. Martynika- Guadelupa - Martynika
Termin: 22.11 - 02.12.2019
Liczba dni: 10
Cena: 3 600 PLN
REJS ZAKOŃCZONY

Rejs 2. Martynika - Tobago Cays - Martynika
Termin: 02.12 - 13.12.2019
Liczba dni: 11
Cena: 3 800 PLN
REJS ZAKOŃCZONY

KOSZT TRANSPORTU LOTNICZEGO OKOŁO 3 000 PLN.

CENA ZAWIERA:
pobyt na jachcie, usługi skipera, realizację rejsu i programu, podatek Vat, ubezpieczenie KL i NNW, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:
wyżywienia, paliwa, opłat portowych, sprzątania końcowego, opłat za transport, lokalnych opłat administracyjnych, transferu z lotniska

Koszty wyżywienia, paliwa, opłaty administracyjne i opłaty portowe załoga pokrywa ze wspólnej kasy jachtu ok. 150 euro/ osoba na czas rejsu. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. W dniu rozpoczęcia rejsu zostanie pobrane ubezpieczenie kaucji: 440 euro do podziału na całą załogę + kaucja zwrotna zredukowana do kwoty 750 euro na całą załogę. kaucja zwrotna zostanie zwrócona jeśli armator nie dokona żadnych potrąceń. Sprzątanie końcowe: 185 euro do podziału na całą załogę.

Zobacz wspomnienia z porzednich rejsów.Dokładne miejsce zaokrętowania i wyokrętowania: MARTYNIKA, Le Marin

Trasa rejsu 10-dniowego

Martynika - Guadelupa - Martynika
Długość trasy 230 mil

• Martynika
• Dominika
• Les Saintes
• Guadelupa
• Petite Terre
• Marie Galante
• Dominika
• Martynika

Trasa rejsu 11-dniowego
Martynika - Tobago Cays - Martynika
Długość trasy 270 mil

• Martynika
• Union
• Petit Saint Vincent
• Palm Island
• Mayerau
• Tobago Cays
• Canouan
• Moustique
• Bequia
• Saint Vincent
• Saint Lucia
• Martynika

Płyniemy katamaranem Lagoon 400, rok budowy 2013-2017 (lub innym podobnej klasy)

WSKAZÓWKI PRZED WYJAZDEM:
- dokumenty:
przed wyjazdem na Karaiby należy sprawdzić aby dokument (paszport) miał ważność conajmniej 6 miesięcy
- szczepienia: na Karaibach nie trzeba mieć specjalnych szczepień. Jeśli Twój stan zdrowia wymaga stałego przyjmowania leków - nie zapomnij ich zabrać!
- waluta: Martynika, Gwadelupa, Marie Galante, Iles des Saintes - euro (EUR); Dominika, Saint Lucia, St. Vincent i Grenadyny - dolar wchodniokaraibski (XCD), zaleca się wymianę na walutę regionalną ( często akceptowany jest również dolar amerykański USD)
- płatność kartą: w większości miejsc, w których się znajdziemy można płacić kartą VISA lub MASTERCARD, pobrać gotówkę z bankomatu, jednak zaleca się posiadanie również gotówki na wszelki wypadek

Przeczytaj na BLOGU -- >>> Żeglowanie na Karaibach
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Internet na Karaibach – praktyczne informacje jak z niego korzystać
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Jak wymieniać pieniądze na Karaibach
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Martynika – raj dla turystów
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Saint Lucia – karaibska wyspa pełna atrakcji turystycznych
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Mayreau – Wyspy Karaibskie w kameralnej odsłonie
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Czego nie można przegapić na Karaibach ?
PODCZAS REJSU ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZDOBYCIA CERTYFIKATU ISSA

Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera.
Rejs poprowadzi: kapitan jachtowy Piotr Banach
Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość przygotowania rejsu w dowolnym terminie i rejonie.

rejs katamaranem karaiby wakacje życia globtouristzeglowanie po karaibach skipper banach piotr globtouristwycieczka karaiby dominika rejs globtourist

Następna oferta - Tajlandia 2020