1 - baner.jpg

Podróż do Chorwacji – dlaczego warto pojechać autokarem?


Leżąca nad Adriatykiem Chorwacja od lat stanowi popularny cel urlopowych podróży Polaków. Szczególnie odkąd w 2013 roku kraj ten przystąpił do Unii Europejskiej i można go odwiedzać, posługując się jedynie dowodem osobistym. Gwarantowana latem słoneczna pogoda, ciepłe morze (24-26°C), przepiękne zabytki i dobra kuchnia to atrybuty, dzięki którym Chorwacja jest atrakcyjnym miejscem na udane wakacje.

Polacy są tam mile widziani i przeważnie wracają pod ogromnym wrażeniem, dotyczącym także gościnności Chorwatów. Kto chciałby zrobić rekonesans przed planowaniem urlopu warto, żeby skorzystał z majówki w Chorwacji. Z pewnością zachęci ona do wybrania się tam raz jeszcze i być może na dłużej. Ciekawą propozycją są także rejsy na jachcie w Chorwacji. Dostępne zarówno dla żeglarzy z doświadczeniem, jak i  początkujących amatorów wodnych przygód. Do Chorwacji można dostać się na trzy różne sposoby: samochodem, samolotem lub komfortowym autokarem. Przyjrzyj się każdej z tych opcji i wybierz odpowiednią dla siebie.
 

Podróż własnym samochodem

Własny samochód może być najtańszym środkiem lokomocji, zwłaszcza jeśli na urlop do Chorwacji wybiera się cała rodzina. Koszty paliwa i winiet autostradowych rozkładają się wtedy na kilka osób. Jest to jednak spora trasa. Odległość drogowa z Warszawy do Splitu wynosi, w zależności od wybranej trasy, od 1460 do 1560 km. Oznacza to ok. 14-16 godzin szybkiej jazdy.

Trudno ją sobie wyobrazić, jeśli tylko jedna osoba kieruje pojazdem. Samochód ma jednak kilka zalet. Nie jesteś w nim skazany na dojazd w towarzystwie obcych, z którymi nie zawsze masz ochotę spędzać czas w trakcie długiej podróży. Do auta zabierzesz także rowery, mocując je na specjalnym bagażniku. A mając własne cztery kółka, urozmaicisz sobie zwiedzanie po przybyciu na miejsce. Dzięki jeździe autem jesteś niezależny. Możesz zatrzymać się w różnych miejscach i podziwiać widoki bez żadnego pośpiechu.

Samochodami do Chorwacji jeżdżą miłośnicy roadtripów, którzy np. są gotowi zatrzymać się na nocleg w dowolnym miejscu lub na parę godzin, by między innymi spróbować specjałów lokalnej kuchni. Do wyboru są trasy przez Czechy, Austrię i Słowenię, przez Słowację i Węgry albo Czechy, Słowację, Węgry i Słowenię. Drugą drogą jedzie się najkrócej.

 

Podróż samolotem

Ci, którzy lubią latać, zostawią samochód pod domem lub na lotniskowym parkingu. Mijane po drodze do Chorwacji kraje będą podziwiać z góry. Do wyboru są różnorodne miejsca: Pula, Zadar, Dubrownik, Split, Zagrzeb, Rijeka. Połączenia obsługiwane są przez różne linie lotnicze, w tym tanie linie – Ryanair i EasyJet, ze sporym wyprzedzeniem można dostać bilet w dobrej cenie. Do Chorwacji lata też m.in. LOT i Lufthansa. Wielu rodaków wybiera bezpośrednie loty do Splitu z Berlina, do którego z Polski zachodniej jest stosunkowo blisko.

Z naszego kraju można wystartować m.in. z Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Katowic i Gdańska. Plusem takiego połączenia jest na pewno krótki czas podróży. Lot z Warszawy do Dubrownika to dokładnie dwie godziny, a z Berlina do Splitu nawet trochę mniej. Tę trasę obsługują także linie Croatia Airlines, jednak bilety są mniej więcej dwa razy droższe niż innych przewoźników. Odpowiednio wczesna rezerwacja to oczywiście niższa cena biletu – kto ma zamiar dotrzeć latem do Chorwacji, nie powinien zwlekać.  

 

Autokar – komfort i przyjemność z jazdy

Szukasz komfortowej alternatywy dla auta i samolotu? Postaw na autokar. Nie tylko nie będziesz wytężać uwagi kierując, na pewno nie zbłądzisz po drodze i dojedziesz na miejsce wypoczęty. Od maja do września znajdziesz komfortowe połączenia do Chorwacji z różnych miast Polski. Podróżując nowoczesnymi, cichymi i wygodnymi autokarami wysokiej klasy, dotrzesz na miejsce na czas. Ponadto cena za przejazd autokarem jest znacznie niższa od lotu samolotem, a często też bardziej opłacalna od jazdy własnym samochodem.

Podróż w klimatyzowanych pojazdach klasy LUX i VIP to czysta przyjemność. Podczas gdy Ty oddajesz się chwili relaksu, prowadzeniem zajmują się doświadczeni kierowcy, doskonale znający trasę. Sprawdź, z jakiej miejscowości niedaleko Ciebie odjeżdżają autokary do Chorwacji i ciesz się prawdziwą wakacyjną przygodą.

Blog

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli Cię informować o nowościach, aktualnych promocjach oraz najnowszych wpisach na naszym blogu.